Newsletter

Jeśli jako pierwsza(y) chcesz dowiadywać się o kobiecych nowinkach - koniecznie zapisz się do naszego newslettera!

Amazonki poznajmy się

Tagi: amazonki, rak piersi, rehabilitacja,

W Polsce notuje się prawie 10.000 nowych przypadków zachorowań na raka rocznie. Oznacza to, że każdego roku na raka piersi zachoruje 30 kobiet na 100.000. Umieralność na raka piersi rośnie w tempie 1,6% rocznie. Współczesne, nowoczesne leczenie raka piersi jest wynikiem coraz wcześniejszego wykrywania tego nowotworu u kobiet. Zasługą tego stanu są prowadzone systematycznie badania przesiewowe (mammografia u kobiet powyżej 50 roku życia) oraz coraz większa świadomość samych kobiet w tym zakresie.

Rak gruczołu piersiowego jest nowotworem o długiej fazie przedklinicznej, objawia się po latach utajonego wzrostu. Najwięcej zachorowań obserwuje się u kobiet między 50 a 70 rokiem życia, ale niestety kobiety po 20 roku życia również narażone są na przyjecie tej diagnozy.

Mężczyźni też chorują na raka piersi, ale znacznie rzadziej. Posiadają za to wyłączność na raka prostaty. Obecnie amputacje piersi wraz z węzłami chłonnymi pachy uznawane są za ostateczną chirurgiczną formę leczenia, którą wykonuje się coraz rzadziej, zaś podstawowym zabiegiem jest leczenie oszczędzające gruczoł piersiowy (BCT - Breast Conserving Treatment). Jednak po takim zabiegu operacyjnym potrzebna jest długoterminowa rehabilitacja. Bardzo ważne jest aby pacjentka nauczyła się tez sama dbać o siebie. Poprzez automasaż może zapobiec obrzękom i bólom ręki po stronie operowanej. Przy leczeniu nie można zapominać o psychice pacjenta. Często po usunięciu całej piersi kobiety nie potrafią zaakceptować nowej siebie, co wiąże się z trudnymi powrotami do codziennego życia.

Ośrodek Leczniczo-Opiekuńczy i Wypoczynkowy Adam

Amazonki poznajmy się -  to program, który powstał z myślą o rehabilitacji kobiet po mastektomii piersi. Jest to dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny dla Amazonek z całej Polski. Opierać się on będzie głównie na rekonwalescencji fizycznej i psychicznej, ale również na wielu imprezach integracyjnych. Ideą stworzenia takiego spotkania jest jak sama nazwa wskazuje, poznanie się amazonek z całego kraju. Chcemy, aby na turnusie panie zostały otoczone kompleksowa rehabilitacją a wolny czas poświecić nie tylko na wspólna zabawę, ale również na edukację związana z leczeniem, walka i rekonstrukcja gruczołu piersiowego. Zaszczycą nas swoja obecnością znakomici lekarze z centrum Onkologii w Bielsku?Białej miedzy innymi senator RP dr Rafał Muchacki.

Do współpracy zapraszamy wszystkie chętne osoby, firmy i instytucje, które chciałby by aby to wydarzenie było czymś wyjątkowym, dla wszystkich Amazonek.

Ośrodek Leczniczo-Opiekuńczy i Wypoczynkowy Adam

Turnus odbędzie się w malowniczej miejscowości położonej w Beskidach, jaką jest Szczyrk. Jest to magiczne miejsce z pięknymi widokami mnóstwem atrakcji i rzadko spotykanym w polskich sanatoriach mikroklimatem. Dom wczasowy, który zgodził się na współprace to Ośrodek Leczniczo-Opiekuńczy i Wypoczynkowy ?Adam?. Ma on doskonałe zaplecze rehabilitacyjne, socjalne i wyżywieniowe.

Termin przewidziany przez organizatorów to 15.04.12 - 29.04.12. Wszystkie potrzebne informacje znajda państwo na stronie www.amazonkipoznajmysię.plKonkurs

Konkurs

Chcesz zorganizować konkurs na łamach naszego portalu? Skontaktuj się z nami.

zobacz więcej konkursów »

Ogłoszenia

Stylizacja paznokci Wrocław

Profesjonalna stylizacja paznokci we Wrocławiu. Piękne paznokcie w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy

Tanie wczasy odchudzające

Jedyny w Polsce program autorski. Rewelacyjne ceny.

Makijaż profesjonalny - Wrocław

Makijaż Dzienny, Ślubny, Wieczorowy, Sylwestrowy, Do sesji zdjęciowych - Wrocław

Wizaż i Makijaż - Kraków

Profesjonalny make-up i wizaż. Kreatywny makijaż na każdą porę.

Wizażystka - Warszawa

Profesjonalny makijaż i wizaż. Bogata oferta i niecodzienny make-up.

Masaże, masażysta - Poznań

Masaż leczniczy, rehabilitacyjny, antycellulitowy i relaksacyjny w Poznaniu.

zobacz wszystkie ogłoszenia »

Forum

Moda, uroda, zdrowie, plotki. Nowoczesne forum dla kobiet. Zobacz najnowsze poruszane tematy.

wejdź na forum »


Najnowsze na forum


Nasi partnerzy