Zobacz więcej

Newsletter

Jeśli jako pierwsza(y) chcesz dowiadywać się o kobiecych nowinkach - koniecznie zapisz się do naszego newslettera!

Fotele kosmetyczne

Tagi: fotel kosmetyczny, sprzęt, gabinet kosmetyczny,

Otwierając gabinet kosmetyczny, oprócz zaprojektowania jego wystroju i zagospodarowania przestrzeni jaką mamy do dyspozycji, musimy skompletować niezbędne wyposażenie. Podstawowym i niezbędnym sprzętem, jaki powinien znaleźć się w każdym gabinecie jest fotel kosmetyczny. Obecnie na rynku mamy bardzo bogatą ofertę foteli. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, tym samym właściciele salonów mają coraz większy i trudniejszy wybór.

Jak więc wybrać odpowiedni model?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby fotel był wygodny, funkcjonalny i praktyczny, a nie tylko ładny i estetycznie wykonany. Profesjonalny fotel kosmetyczny pozwoli na zapewnienie wygody klientowi podczas przeprowadzanych zabiegów, a osobie wykonującej zabieg umożliwi pracę w komfortowych warunkach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli foteli różniących się od siebie ceną, funkcjonalnością oraz wykonaniem. Ciężko dokonać wyboru, dla ułatwienia fotele kosmetyczne możemy podzielić na trzy grupy: fotele manualne, fotele hydrauliczne oraz fotele elektryczne.

Fotele kosmetyczne manualne - to podstawowe fotele jakie są dostępne na rynku, proste w obsłudze, z możliwością ręcznego regulowania kąta podnóżka oraz oparcia. W wielu przypadkach posiadają one także zdejmowany podgłówek, który zaślepia otwór w zagłówku oraz podłokietniki, które można zdemontować wedle potrzeb. Fotele tego typu dodatkowo mogą być wyposażone w kuwety. Najczęściej wykonane są ze skóry ekologicznej, która nie sprawia trudności w czyszczeniu i pielęgnacji.

Fotele kosmetyczne hydrauliczne – są to fotele, które umożliwiają regulację wysokości za pomocą siłownika hydraulicznego, który odpowiada również za obracanie fotela. Siłownik często ma wbudowany system blokujący, dzięki któremu fotel nie obraca się po wybraniu odpowiedniego położenia. Kąt pochylenia oparcia oraz podnóżka regulowany jest manualnie. Fotele hydrauliczne posiadają również zdejmowany podgłówek oraz podłokietniki, które można zdemontować. Siedzisko wykonane jest ze skóry ekologicznej i osadzone jest na stabilnej podstawie. Przy fotelach hydraulicznych pojawiają się także modele z oddzielnymi podnóżkami, dedykowane gabinetom wykonującym także zabiegi pedicure.

Fotele kosmetyczne elektryczne – są to już modele bardziej zaawansowane, sterowane za pomocą silników. Dzięki temu wszystko odbywa się automatycznie, bez jakiegokolwiek użycia siły. W zależności od modelu mogą posiadać one od jednego do kilku silników. Najczęściej spotykamy fotele z trzema silnikami, które odpowiadają za płynną regulację podnoszenia i opuszczania, regulację kąta pochylenia oparcia oraz tzw. kołyskę czyli pozycję Trendelenburga. Fotele mogą być sterowane za pomącą pilota lub pedału. W przypadku modeli do zabiegów podologicznych, dzielone podnóżki regulowane są elektrycznie lub hydrauliczne. Siedzisko fotela osadzone jest na stabilnej podstawie, do której mogą być zamontowane kółka z możliwością blokady. To rozwiązanie pozwala w prosty i łatwy sposób na przemieszczanie fotela w gabinecie. Dodatkowo mogą one posiadać pełną regulację położenia zagłówka, a także możliwość podnoszenia i demontowania podłokietników. Wykonane są przeważnie z wysokogatunkowej eko-skóry, która jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz odporna na wybrane środki do dezynfekcji.

Co jest zatem ważne przed podjęciem decyzji, który fotel kupujemy?

Zastanów się:

  • do jakich zabiegów będzie wykorzystywany fotel (jakie musi mieć funkcje),
  • ile mamy przestrzeni, do ulokowania fotela w Gabinecie (gabaryty fotela)
  • czy fotel ma funkcje i parametry do obsługi osoby wysokiej, osoby o dużej wadze, osoby mniej sprawnej ruchowo (ułatwienia i parametry techniczne)
  • ile ma gwarancji i czy serwis jest w Polsce (bezpieczeństwo pozakupowe)
  • czy jest łatwy w utrzymaniu czystości (higiena w gabinecie)

Ciągłe ulepszanie i modyfikacja foteli to odpowiedź na stale rosnące oczekiwania i wymagania klientów. Decyzja przy wyborze odpowiedniego fotela nie jest łatwa, należy pamiętać ,iż nie liczy się tylko wygoda klienta, ale także, a może nawet przede wszystkim komfort pracy osoby, która będzie wykonywała zabiegi, bo przecież to ona spędzi przy tym fotelu większość czasu.Konkurs

Konkurs

Chcesz zorganizować konkurs na łamach naszego portalu? Skontaktuj się z nami.

zobacz więcej konkursów »

Ogłoszenia

Stylizacja paznokci Wrocław

Profesjonalna stylizacja paznokci we Wrocławiu. Piękne paznokcie w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy

Tanie wczasy odchudzające

Jedyny w Polsce program autorski. Rewelacyjne ceny.

Makijaż profesjonalny - Wrocław

Makijaż Dzienny, Ślubny, Wieczorowy, Sylwestrowy, Do sesji zdjęciowych - Wrocław

Wizaż i Makijaż - Kraków

Profesjonalny make-up i wizaż. Kreatywny makijaż na każdą porę.

Wizażystka - Warszawa

Profesjonalny makijaż i wizaż. Bogata oferta i niecodzienny make-up.

Masaże, masażysta - Poznań

Masaż leczniczy, rehabilitacyjny, antycellulitowy i relaksacyjny w Poznaniu.

zobacz wszystkie ogłoszenia »


Nasi partnerzy