Newsletter

Jeśli jako pierwsza(y) chcesz dowiadywać się o kobiecych nowinkach - koniecznie zapisz się do naszego newslettera!

Stomatologia estetyczna - szybka droga do pięknego uśmiechu.

Tagi: medycyna estetyczna, stomatologia estetyczna,

Istnieje błędne przekonanie o tym, że droga do pięknych zębów jest bardzo długa i usłana wieloma problemami. Każde uszkodzenie, skrzywienie czy przebarwienie sprawia, że wielu ludzi przestaje się uśmiechać tak chętnie, jak dawniej. Czy musi tak być?

Wbrew powszechnej opinii, warto zasięgnąć porady doświadczonych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się stomatologią estetyczną. W dzisiejszych czasach istnieje wiele nowoczesnych metod, które w bardzo szybki i prosty sposób mogą całkowicie odmienić wygląd naszego uśmiechu!

Odzyskaj pewność siebie dzięki licówkom porcelanowym

Nieestetyczny wygląd zębów to bardzo częsty powód utraty śmiałości. Zniszczone, przebarwione lub lekko stłoczone uzębienie przyprawiają wielu ludzi o kompleksy i utratę chęci uśmiechania się. Aby przywrócić zębom piękny wygląd, warto zdecydować się na licówki porcelanowe. Na zęby naklejana jest cienka porcelanowa płytka. Jest ona mocowana na stałe do zęba, zasłaniając jego wszelkie niedoskonałości. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności szlifowania zębów sąsiadujących. To szybki i skuteczny sposób na zmianę koloru, a także kształtu wybranych zębów.

Nowe fronty mogą zostać naklejone na zębach, które nie posiadają zbyt dużej liczby wypełnień. Rozwiązanie w postaci licówek porcelanowych nie tylko zapewnia estetyczny wygląd, lecz także może lekko skorygować wady zgryzu (zwłaszcza w przypadku zębów stłoczonych), co pozwala na uniknięcie konieczności leczenia ortodontycznego. Pacjenci, którzy decydują się na odmianę uśmiechu w ten sposób, cenią sobie przede wszystkim estetyczny i naturalny efekt końcowy. Licówki porcelanowe doskonale oddają strukturę oraz przejrzystość zębów. Co więcej, istnieje możliwość doskonałego dopasowania koloru licówek do reszty zębów tak, że w żaden sposób nie będą się wyróżniać i stwarzać sztucznego efektu.

Uratuj zniszczone zęby, dzięki koroną i mostom porcelanowym

Jednym z najpopularniejszych sposobów na przywrócenie blasku uśmiechowi jest odbudowa zębów za pomocą koron i mostów porcelanowych. Nowoczesna stomatologia, za pomocą zaawansowanych technik komputerowych, zapewnia precyzyjne dopasowanie koron do oszlifowanych fragmentów zniszczonych zębów, dzięki szczelnej i całkowicie niewidocznej podbudowie. Korony i mosty porcelanowe są bardzo trwałe, zwłaszcza, jeśli lekarz specjalista ma możliwość zabezpieczenia zębów nanocząstkami srebra i złota, które zapobiegają próchnicy wtórnej. Takie rozwiązanie proponuje na przykład Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk w Katowicach.

Korony i mosty porcelanowe okazują się istnym zbawieniem dla każdego, kogo zęby są bardzo osłabione przez liczne wypełnienia, przez co narażone na liczne złamania pod wpływem gryzienia twardych pokarmów. Ten sposób odbudowy pięknego uśmiechu to zatem nie tylko nadanie nowego koloru i kształtu nieestetycznym zębom, lecz także ich wzmocnienie. Zęby odbudowane w ten sposób mogą służyć i funkcjonować jak naturalny ząb nawet kilkadziesiąt lat! Nie tracą swojej funkcjonalności, a przeżuwanie pokarmów może odbywać się bez żadnych przeszkód.

Uzupełniaj braki zębów implantami

Dla każdego, kto cierpi z powodu braków zębowych, ale obawia się szlifowania własnych, sąsiadujących z ubytkiem zębów, idealnym rozwiązaniem będą implanty. Tytanowa śruba imituje korzeń zęba, dzięki czemu uzupełnienia te zachowują pełne funkcje zębów naturalnych. Materiał ten jest adaptowany przez organizm jako własna kość. Taki sztuczny korzeń stanowi filar dla korony lub mostu porcelanowego.

Odzyskaj śnieżnobiały uśmiech bez szkody dla zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna pomaga osiągnąć wymarzoną biel zębów, bez ingerencji w ich strukturę. Jedną z najskuteczniejszych metod jest wybielanie nakładkowe, które pomaga uzyskać pożądane efekty nawet po kilku nocach.

Lekarz przygotowuje specjalne nakładki, do których pacjent w domu nakłada specjalistyczny żel wybielający, który wnika w głąb zębów. Następnie uwalniają się w nich atomy tlenu, które powodują utlenianie. To kolei prowadzi do rozjaśnienia przebarwień. Nakładki wraz z żelem powinny znajdować się na zębach w nocy przez 6-8 godzin. Cały proces natomiast przebiega zazwyczaj w czasie 8-10 nocy. Przed rozpoczęciem wybielania zębów w ten sposób, higienistka usuwa kamień nazębny. Warto pamiętać o tym, że wszelkie uzupełnienia i wypełnienia nie zmieniają barwy wraz z naturalnymi zębami. Dlatego po zakończeniu procesu, należy wymienić je, dopasowując barwę do jaśniejszego uśmiechu.

Uszkodzenia, przebarwienia, stłoczenia… te problemy nie stanowią przeszkód w posiadania pięknego uśmiechu. W zależności od indywidualnych preferencji, każdy może dobrać odpowiednią metodę stomatologii estetycznej, która w pełni odmieni wygląd jego zębów szybko i bezinwazyjnie.Konkurs

Konkurs

Chcesz zorganizować konkurs na łamach naszego portalu? Skontaktuj się z nami.

zobacz więcej konkursów »

Ogłoszenia

Stylizacja paznokci Wrocław

Profesjonalna stylizacja paznokci we Wrocławiu. Piękne paznokcie w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy

Tanie wczasy odchudzające

Jedyny w Polsce program autorski. Rewelacyjne ceny.

Makijaż profesjonalny - Wrocław

Makijaż Dzienny, Ślubny, Wieczorowy, Sylwestrowy, Do sesji zdjęciowych - Wrocław

Wizaż i Makijaż - Kraków

Profesjonalny make-up i wizaż. Kreatywny makijaż na każdą porę.

Wizażystka - Warszawa

Profesjonalny makijaż i wizaż. Bogata oferta i niecodzienny make-up.

Masaże, masażysta - Poznań

Masaż leczniczy, rehabilitacyjny, antycellulitowy i relaksacyjny w Poznaniu.

zobacz wszystkie ogłoszenia »

Forum

Moda, uroda, zdrowie, plotki. Nowoczesne forum dla kobiet. Zobacz najnowsze poruszane tematy.

wejdź na forum »


Najnowsze na forum


Nasi partnerzy