Gonia Wielocha to znakomita makijażystka, która od lat współpracuje ze wszystkimi liczącymi się polskimi magazynami mody. Ma w swoim dorobku sesje dla Vogue?a i projekty charakteryzacji dla oper Mariusza Trelińskiego. Malowała chyba wszystkie polskie gwiazdy, które nie tylko cenią jej profesjonalizm, ale też uwielbiają jej uroczą, charyzmatyczną osobowość
1. Czym się różni makijaż ślubny od codziennego?
Makijaż ślubny powinien być trwały, wykonany bardzo starannie, w miarę możliwości profesjonalnie . Powinien wytrzymać wiele godzin i dobrze prezentować się na zdjęciach.
2. Planuję sama umalować się do ślubu. Co zrobić, żeby makijaż wyglądał świetnie przez cały dzień?
Najpierw pod podkład trzeba nałożyć bazę silikonową, która utrwala go i matuje skórę. Polecam także tusz wodoodporny oraz cienie do powiek w kremie, które dłużej się trzymają. Ten sam efekt uzyskamy nakładając bazę pod cienie prasowane.
3. Gdy jestem spięta, czerwienię się. Moja szyja też! Czy da się to ukryć makijażem?
Zaczerwienienie świetnie zniweluje zielona baza korygująca, stosuje się ją pod podkład.
4. Jak umalować brwi, żebym podobała się sobie na zdjęciach ze ślubu, także po wielu latach, gdy minie dzisiejsza moda?
Brwi powinny być umalowane naturalnie, należy lekko skorygować ich kształt kredką do brwi, i nabłyszczyć je żelem.
5. Co zrobić z dekoltem i rękami? Czy malować ciało? Jeżeli pokazuję nogi to też? Jakie kosmetyki do tego służą?
Powinno się umalować dekolt i dłonie. Można zmieszać podkład z nabłyszczającym balsamem, który pięknie rozświetli skórę. Do nóg polecam tak zwane ?rajstopy w płynie?, czyli podkład w spray?u, który jest trwały, wodoodporny i pięknie barwi skórę.
6. Mam swoje lata i pierwsze zmarszczki. Gdy maluję się, niestety puder je podkreśla. Co zrobić, by nie postarzyć się uroczystym makijażem?
Dla starszej skóry polecam matowe cienie do powiek, perłowe wydobywają zmarszczki. Pod oczy zastosuj korektor, ale tylko minimalnie przypudrowany, zbyt duża ilość pudru wydobywa zmarszczki.
7. Na co zwrócić uwagę, żeby w ślubnym makijażu wyglądać dobrze, zarówno podczas uroczystości jak i na zdjęciach?
Ważna jest baza utrwalająca podkład oraz dobry puder prasowany, który świetnie matuje. Można szybko zmatowić skórę za pomocą papierków matujących, które są w ofercie wielu firm.
8. Jaka jest prawdziwa różnica między profesjonalnym makijażem, a tym, który wykonuję sama? Czy muszę zatrudniać profesjonalistę?
W dniu ślubu kobiety są zazwyczaj bardzo zdenerwowane. Nie każda ma w sobie wystarczająco dużo skupienia, by w spokoju się umalować. Profesjonalista pomoże dobrać makijaż do stroju, zaproponuje odpowiednią kolorystykę oraz zagwarantuje trwałość makijażu. Precyzja ma zasadniczy wpływ na to, jak długo makijaż utrzymuje się na skórze.
9. Jakie zabiegi kosmetyczne są konieczne przed ślubem, a jakich muszę unikać, żeby nie utrudnić życia mojemu ślubnemu makijażyście?
W ostatnich dniach przed ślubem warto zafundować sobie zabiegi relaksujące, na przykład masaże i maseczki nawilżające. (link do salonów kosmetycznych) Odradzam czyszczenie twarzy oraz wszelkie niesprawdzone zabiegi, których efektów nie jesteś w stanie przewidzieć.
10. Czy jest różnica pomiędzy makijażem na ślub i na wesele?
Makijaż ślubny, zwłaszcza jeżeli suknia jest biała, powinien być elegancki i stonowany. Makijaż na wesele może być bardziej ekscentryczny, z mocniej zaznaczonymi ustami lub oczami. Wesele to przecież czas radości i zabawy!