Skuteczne usuwanie owłosienia to w dzisiejszych czasach niezwykle popularny temat. Nic dziwnego, ponieważ dzięki odpowiednim zabiegom możemy nie tylko poczuć się lepiej, ale również zadbać o szeroko pojętą estetykę oraz zwiększyć pewność siebie. Pośród dostępnych alternatyw niezwykle interesującym, ale przede wszystkim skutecznym zabiegiem jest epilacja laserowa, której dziś poświęcimy nieco więcej uwagi.
Co to jest epilacja laserowa?
Na wstępie skupmy się na tytułowym pojęciu i wyjaśnijmy, czym tak naprawdę jest depilacja laserowa Attos. Otóż w istocie, odnosi się do nieco skomplikowanego pojęcia fototermolizy. Mówiąc prościej, jest to laserowe usuwanie owłosienia, do którego wykorzystuje się ciepłą wiązkę światła, która niszczy cebulki włosowe. W efekcie tego zabiegu niechciane włoski przestają po prostu rosnąć na naszej skórze.
Co więcej, epilacja laserowa jest uznawana za bardzo skuteczną metodę z zakresu szeroko pojętej kosmetologii i medycyny estetycznej, która znajduje mnóstwo zwolenników na całym świecie. Niemniej chcąc uzyskać satysfakcjonujące efekty, niezwykle ważne jest m.in. to, aby wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny, który dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów.
Co odpowiada za trwałość zabiegów?
Trwałość zabiegu to jeden z najważniejszych elementów, o jakich powinniśmy wspomnieć. W związku z tym często możemy zastanawiać się, co odpowiada za zadowalający efekt? Otóż zwróćmy uwagę na to, że mówimy tutaj o urządzeniu wykorzystującym laser. W praktyce, skupione światło jest przemienianie w ciepło oraz wychwytywane przez zawartą we włosie melaninę, doprowadzając do tzw. termicznego uszkodzenia włosa. Poza tym na trwałość zabiegu wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim wspomniane światło musi dotrzeć do dolnej części korzenia włosa.
W związku z tym na końcowy efekt wpływ ma m.in. odpowiednie ustawienie parametrów, takich jak długość fali, czas trwania impulsu czy gęstości impulsu. Co więcej, nie bez znaczenia jest również kolor włosków. Zakłada się, że największą skuteczność uzyskuje się w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Niemniej w celu uzyskania optymalnych efektów, nawet u osób z inną charakterystyką skóry, warto wybrać odpowiedni salon kosmetyczny.
Przygotowania do zabiegu epilacji
Sama skuteczność zabiegu wynikająca z superlatyw pojęcia, jakim jest depilacja, to tylko jeden z aspektów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Niezwykle ważne jest również odpowiednie przygotowanie się do zabiegów. Przede wszystkim zaleca się uprzednie zgolenie włosów w okolicach, które będą poddane działaniom lasera. W tym celu należy użyć jednorazowej maszynki lub trymera.
Co więcej, w okresie dwóch tygodni przed epilacją laserową nie powinniśmy korzystać z różnego rodzaju peelingów. Ponadto, trzy tygodnie przed zabiegiem powinniśmy unikać opalania, a w okresie o tydzień dłuższym zrezygnujmy z depilacji woskiem oraz stosowania kwasów czy kremów z witaminą A lub retinoidami.
Ile trwają zabiegi depilacji laserowej?
Nieco wyżej opisaliśmy pokrótce zasadę działania zabiegu, jakim jest depilacja laserowa. Znamy już większość zalet oraz wiemy, że jest to bezpieczna forma usuwania niechcianego owłosienia. Niemniej nawet wybierając odpowiedni salon kosmetyczny powinniśmy liczyć się z tym, że pożądany efekt jest wynikiem regularnego uczęszczania na sesje. Z reguły mówi się o kilku wizytach, jednak w praktyce ich ilość jest uzależniona m.in. od grubości czy koloru włosa. Przechodząc do meritum, w wielu przypadkach do osiągnięcia celu będziemy potrzebowali przynajmniej sześciu zabiegów, które są wykonane w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Wszelkie procedury powinny zostać wykonane w około 4-6 tygodni.
Oczywiście, wspomniany okres może ulec wydłużeniu, np. na skutek charakterystycznego owłosienia, które jest mniej podatne na zabiegi laserowe. Pośród tego bardzo ważna jest jednak regularność, ponieważ ze względu na swoją charakterystykę, depilacja laserowa jest skuteczna tylko podczas fazy wzrostu włosa. Niestety, ze względu na specyfikę naszego ciała, ale też sprzętu wykorzystywanego do epilacji, nie ma możliwości skrócenia poszczególnych odstępów czasowych. Jednak przejście całego procesu pozwoli nam cieszyć się zadowalającymi efektami, a jedyne o czym będziemy musieli pamiętać, to ewentualne skorzystanie z tzw. zabiegu przypominającego. Jest to jednak o wiele wygodniejszy, a przede wszystkim trwalszy sposób niż tradycyjna depilacja.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów?
Niemal każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii posiada pewne przeciwwskazania, które stanowią przeszkodę do jego wykonania. Podobnie jest w przypadku usuwania owłosienia z wykorzystaniem epilacji laserowej. Serię zabiegów powinniśmy odłożyć w czasie chociażby wtedy, gdy nie zastosowaliśmy do wspomnianych wyżej zaleceń związanych z opalaniem czy depilacją woskiem. Co więcej, nie powinniśmy usuwać owłosienia tą metodą wówczas, gdy jesteśmy w ciąży lub w trakcie karmienia piersią.
Poza tym, do głównych przeciwwskazań możemy zaliczyć choroby nowotworowe, zmiany skórne w obrębie depilowanego miejsca, zażywanie leków czułych na działanie światła, stwardnienie rozsiane czy łuszczycę. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni co do tego, czy możemy wykonać zabieg, wówczas powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty, który pomoże nam w podjęciu odpowiedniej decyzji. Chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź https://syrenka-torun.pl/
Materiał zewnętrzny