Strona główna » Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

przez Redakcja
demakijaz

Codzienny wieczorny demakijaż jest obowiązkowy, nawet – co może wydawać się na pierwszy rzut oka absurdalne – w sytuacji, gdy nie robiłyśmy makijażu danego dnia. Jak i po co to robić?

Demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Wykonuje się go nie tylko po to, aby zmyć nałożone wcześniej kosmetyki, ale także po to, by po prostu dokładnie oczyścić skórę. Dlatego właśnie, nawet jeśli nie używałyśmy podkładu, pudru czy różu, nie malowałyśmy powiek etc. i tak musimy codziennie przed snem wykonać tę istotną dla zdrowia i urody czynność. Można w tym celu zastosować tonik lub ulubione mleczko do twarzy albo użyć specjalnych chusteczek do demakijażu. Dobrze sprawdzają się też płyny micelarne, które czyszczą cerę, jak również regulują wydzielanie sebum. Ale po kolei…

Jak zrobić demakijaż?

  • Zaczynamy od oczu. Najpierw usuwamy tusz z rzęs. Można to robić przy pomocy preparatu do tego przeznaczonego lub na przykład uniwersalnego i bezpiecznego dla oczu wspomnianego już płynu micelarnego. Jeśli nakładałyśmy tusz wodoodporny i / lub doklejałyśmy kępki rzęs, czyli mamy na powiekach produkty „trudne”, warto płatki kosmetyczne zwilżone płynem położyć na kilkadziesiąt sekund na oczy. Tusz i klej będzie łatwiej potem zmyć. Pamiętajmy, że demakijaż oczu wykonujemy ruchami okrężnymi, nie naciągając przy tym za bardzo delikatnej skóry wokół oczu. Jeśli oczy nie były pomalowane, także je przemywamy, stosując tę samą zasadę, co do wykonywanych ruchów – powieki górne w kierunku na zewnątrz, powieki dolne zawsze w kierunku do wewnątrz – nigdy odwrotnie!
  • Następnie przechodzimy do reszty twarzy. Policzki, czołom brodę możemy przemyć żelem do mycia twarzy, mleczkiem do demakijażu, tonikiem dobranym do naszej cery, wspominanym tu już płynem micelarnym, zastosować chusteczkę do demakijażu nasączoną dobroczynnymi dla skóry specyfikami… Wszystko, byle nie woda z kranu i zwykłe mydło! Nie zrobią one dobrze naszej skórze. Wysuszą ją i zafundują nam uczucie „ciągnięcia” twarzy. To podstawowa i najważniejsza zasada! W taki sposób myjemy się tylko w warunkach ekstremalnych, gdy nie mamy innego wyjścia, a i tak potem – obowiązkowo – należy nałożyć jak najszybciej na twarz dobry krem.
  • Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry szyi i dekoltu. Wymagają one specjalnej pielęgnacji, a często o nich – niestety – zapominamy. Preparaty do demakijażu twarzy nadają się zwykle także do czyszczenia skóry szyi i dekoltu. Myjemy je – podobnie jak twarz – najlepiej przy pomocy dużych płatków kosmetycznych, wykonując delikatne ruchy ku górze.
  • Po wykonaniu demakijażu, nakładamy krem na noc. W zależności od indywidualnych potrzeb i właściwości naszej cery, stosujemy kremy nawilżające lub natłuszczające. Po ich zaaplikowaniu, warto poświęcić jeszcze 5 – 10 minut na gimnastykę twarzy. Kilka prostych ćwiczeń przed lustrem, które wykonywane są regularnie, pozwoli nam wygładzić zmarszczki (lub też nie dopuścić do ich pojawienia się), poprawić elastyczność skóry, zlikwidować podwójny podbródek.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej