Strona główna » Lakiery hybrydowe – wspaniały sposób na stylizację paznokci

Lakiery hybrydowe – wspaniały sposób na stylizację paznokci

przez Redakcja

W ostatnich latach na rynku kosmetycznym prawdziwy prym wiodą lakiery hybrydowe. Kobiety po prostu pokochały ten sposób dbania o urodę. Przy pomocy lakierów hybrydowych można wykonać manicure zarówno na dłoniach, jak i na palcach stóp. Co ciekawe, na stopach ten sposób stylizacji jest wyjątkowo trwały i może utrzymywać się nawet do dwóch miesięcy. Zobaczcie, jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy.

Lakiery hybrydowe – czym w istocie są?

Mówiąc językiem chemicznym, lakier hybrydowy to monomer, który podczas działania lampy UV ulega fotopolimeryzacji i staje się na naszym paznokciu polimerem. Skoro już wiemy, z czym mamy do czynienia, przejdźmy do kompletowania domowej kosmetyczki. To za pomocą tych kosmetyków wykonamy na swoich paznokciach elegancki manicure.

Kosmetyki niezbędne do wykonania manicure hybrydowego:

  • cleaner – do oczyszczania płytki paznokcia;
  • lakier hybrydowy w ulubionym kolorze – użytkowniczki cenią sobie przede wszystkim lakiery marek Semilac i Neonail;
  • nożyczki do wycinania skórek;
  • top coat – służy do utrwalania lakieru hybrydowego;
  • zmywacz z acetonem lub specjalny zmywacz do hybryd – do usuwania lakieru;
  • lampa UV – dzięki jej światłu utwardzamy lakier hybrydowy i przedłużamy jego żywotność.

Poszczególne elementy manicure hybrydowego możemy kupić w sklepie http://www.misteromilano.pl/. Osoby początkujące mogą skorzystać z gotowych starterów, w których znajdą niezbędne kosmetyki i akcesoria.

Jak najprościej wykonać manicure hybrydowy?

Pierwszym krokiem do stworzenia paznokci hybrydowych jest nadanie im odpowiedniego, na przykład migdałowego, kształtu. Na tym etapie możemy pozbyć się już skórek. Najpierw odsuwamy je przy pomocy drewnianego patyczka, a potem usuwamy nożyczkami. Uważajmy, aby się nie zaciąć podczas tej czynności. Następnie przy użyciu bloku polerskiego lekko ścieramy płytkę paznokcia, a następnie przy pomocy cleanera ją odtłuszczamy. Nanosimy lakier bazowy. Utrwalamy przez kilkadziesiąt sekund pod lampą UV. Następnie nanosimy lakier hybrydowy, starając się nie wyjeżdżać poza granicę płytki paznokcia. Gdy już pomalujemy je dwukrotnie, kładąc cienkie warstwy, paznokcie wkładamy pod lampę. Na tak utrwalony lakier kładziemy top coat i znowu utrwalamy.

Jak długo utrzymują się lakiery hybrydowe na paznokciach?

Przeciętnie lakier hybrydowy prezentuje się dobrze przez około 2 tygodnie. Po tym czasie może być widać odrost. Wtedy też warto sięgnąć po płyn zmywający do hybryd, zawinąć każdy z paznokci w folię, odczekać kilka minut i usunąć lakier z płytki paznokciowej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej