Liposonix to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Jeden zabieg, jedna godzina, jeden rozmiar mniej. Na najczęściej zadawane pytania na temat zabiegu LIPOSONIX odpowiada Katharina Helbig, Solta Medical Clinical Expert
Czym jest Liposonix?
Liposonix to urządzenie, przy pomocy którego lekarz medycyny estetycznej w niechirurgiczny, nieinwazyjny sposób redukuje tkankę tłuszczową u pacjenta. W aparacie wykorzystuje się technologię skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU)
Od jak dawna są dostępne zabiegi Liposonix?
Urządzenie Liposonix powstało po 10 latach badań i testów, które pozwoliły na zapewnienie najlepszych efektów i maksymalnej ochrony pacjentowi. Najnowsza generacja urządzeń Liposonix jest oficjalnie używana w USA od stycznia 2012 roku. Liposonix posiada certyfikat FDA ( Food and Drug Administration), amerykańskiej agencji rządowej, znanej z rygorystycznego podejścia do wydawanych zezwoleń.
Jak działa?
W urządzeniu Liposonix wykorzystana jest skoncetrowana technologia ultradźwięków, podobna do tej, której używa się w diagnostyce. W tym przypadku ultradźwięki precyzyjnie docierają do wybranych komórek tłuszczowych i trwale je usuwają.
Jak długo trwa zabieg?
Zazwyczaj usuwanie komórek tłuszczowych z boków i brzucha trwa około godziny. Ten czas może się zmienić w zależności od pacjenta.
Jak wiele zabiegów potrzeba, by zlikwidować komórki tłuszczowe?
Jeden wystarczy, by zlikwidować je trwale.
Czy zabieg pozostawia na skórze obwisłe fałdy?
Jest to bardzo rzadkie. Liposonix nie powoduje powstawania obwisłej skóry, które często zdarza się podczas typowych zabiegów liposukcji.
Czy zabieg spowoduje powstawanie nierówności?
W przeciwieństwie do innych technik liposukcji, Liposonix pozostawia skórę gładką, dzięki zaawansowanej formule i unikalnej technologii. Nie odnotowano żadnych przypadków powstawania nierówności, czy grudek.
Kto może skorzystać z zabiegu?
Liposonix jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi zdrowych i aktywnych, którzy mają przynajmniej 2,5 cm niechcianej tkanki tłuszczowej na brzuchu i bokach. Pacjent, który nie potrafi pozbyć się niechcianej warstwy tkanki tłuszczowej, a woli uniknąć operacji chirurgicznej, może bezpiecznie zdecydować się na Liposonix.
Jakie części ciała podlegają zabiegowi?
- Liposonix służy do nieinwazyjnej redukcji w obrębie talii i pasa; tułowia i nóg;
- brzucha, bioder, ud i pośladków.
Jakich rezultatów pacjent może oczekiwać?
Chociaż rezultaty mogą się różnić, badania kliniczne pokazały, że przeciętna redukcja tkanki tłuszczowej w pasie wynosiła równowartość jednego rozmiaru (2.5 cm). Ci, którzy zachowali zdrowy i aktywny tryb życia po zabiegu, mogą osiągnąć jeszcze lepszy rezultat.
Kiedy pojawiają się pierwsze rezultaty i jak długo się utrzymują?
Większość osób dostrzega najlepsze efekty w przeciągu 8-12 tygodni. To okres, w którym organizm w naturalny sposób i na zawsze usuwa komórki tłuszczowe. Lekarze zalecają prowadzenie zdrowego trybu życia, by zapobiec powiększaniu się pozostałych komórek tłuszczowych.
Jakie są ograniczenia po zabiegu?
Ponieważ metoda ta jest nieinwazyjna, nie ma potrzeby wyłączania się z codziennych aktywności – można od razu powrócić do regularnego trybu życia.
Czy Liposonix jest bolesny?
Jak przy większości zabiegów estetycznych, niektórzy pacjenci mogą czuć niewielki dyskomfort np zimno, kłucie, mrowienie, ciepło, delikatny ból. Później może pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie, zasinienie, dyskomfort i opuchnięcie. By zwiększyć komfort pacjenta, lekarz może zalecić odpowiedni sposób na uśmierzenie bólu.
LIPOSONIX to:
- trwałe usunięcie komórek tłuszczowych;
- zagęszczanie komórek kolagenowych pod skórą – poprawa jej jędrności.
Zniszczone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu w naturalny sposób, w ciągu 8-12 tygodni. Jeden zabieg to jeden rozmiar mniej. Unikalny sposób dostarczania energii termicznej w trakcie zabiegu pozwala na stałe i kontrolowane rozprowadzenie jej po ciele. Co bardzo ważne LIPOSONIX działa tylko tam, gdzie chcemy, obszar zabiegu można określić niezwykle precyzyjnie. LIPOSONIX jest dostępny obecnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie Zachodniej.