Tempo życia, zanieczyszczenia oraz stres należą do czynników negatywnie wpływających na naszą skórę. Na szczęście z pomocą przychodzą gabinety kosmetyczne oferujące profesjonalne zabiegi poprawiające kondycję i wygląd tkanek zewnętrznych. Poznaj mikrodermabrazję i dowiedz się, kiedy warto z niej skorzystać, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Co to jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym na stopniowym i głębokim złuszczaniu naskórka. Co ciekawe polecany jest nie tylko w walce z niedoskonałościami skóry. Podstawowym wskazaniem do jej wykonania jest szeroko rozumiane starzenie się skóry. Zabieg stosowany jest również w celu usunięcia zrogowaceń i prosaków oraz dla wyrównania zagłębień i nierówności. Mikrodermabrazja pomaga również w walce ze zmarszczkami, przetłuszczaniem się skóry, bliznami pourazowymi lub po trądziku oraz w przypadku rozszerzonych porów czy poprawy jędrności skóry.
Czym jest mikrodermabrazja diamentowa
Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie polecana osobom ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień czy alergii. Nazwa ma bezpośredni związek z rodzajem sprzętu używanego podczas zabiegu. Diamentowa głowica bezpyłowo oraz bezboleśnie usuwa martwy naskórek, nie powodując przy tym żadnych podrażnień. Metoda ta stosowana jest nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale również przy wykonywaniu zabiegu w obrębie pośladków czy pleców.
Diamenty czy kryształki glinu
Różnica pomiędzy obydwoma metodami wykonania mikrodermabrazji polega na tym, że diamenty zostają zastąpione kryształkami glinu. Powoduje to dotarcie do jeszcze głębszych warstw skóry, dzięki czemu pobudzana jest produkcja elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za poprawę jędrności i gładkości cery. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom z mocno rozszerzonymi porami oraz posiadającymi przebarwienia na skórze. Uzyskany efekt jest długotrwały i silniejszy niż w przypadku metody diamentowej, lecz może powodować zaczerwienienia i wymaga specjalistycznej kuracji regenerującej wspierającej gojenie się skóry.
Przygotowanie do zabiegu
Mikrodermabrazja jest metodą bezpieczną nawet dla kobiet w ciąży. Zabieg można także wykonać podczas menstruacji oraz w trakcie opalania. Poleca się, aby na 5 dni przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym nie stosować kremów do depilacji czy woskowania ani nie używać szorstkich gąbek. Działania te mogą uszkodzić naskórek i powodować zaczerwienia po wykonanym zabiegu. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który rzadko przyczynia się do powstania działań niepożądanych, ale mimo to warto zastosować się do tych krótkich zaleceń.