Start Kosmetyka Prawdziwa twarz chirurgii estetycznej

Prawdziwa twarz chirurgii estetycznej

przez Redakcja

Negatywny wizerunek operacji plastycznych, a w szczególności chirurgii estetycznej, przedstawiany w mediach polskich jest chyba unikatowy w świecie. Zdecydowana większości publikacji dotyczy niedanych zabiegów, powikłań po nich występujących oraz niebezpieczeństw związanych z tego typu operacjami.

Trudno doszukać się informacji obiektywnie przedstawiających cały proces leczenia, rekonwalescencji, oraz możliwe do uzyskania efekty po operacjach plastycznych. Inaczej przedstawia się sytuacja w krajach, w których operacje plastyczne są wykonywane od dawna. Tam odarte z nimbu nowości, ciekawostki czy sensacji stały się codziennością dostępną i oczekiwaną przez coraz większą rzeszę pacjentów. W USA i krajach Europy Zachodniej operacje plastyczne wykonywane są powszechnie a realne korzyści jakie przynoszą są dobrze poznane. Wiedza o niewielkim ryzyku powikłań nie odstrasza potencjalnych pacjentów przed konsultacją u specjalisty chirurgii plastycznej. W dużym stopniu wynika to z innego postrzegania zabiegów upiększających czy poprawiających wygląd. Z najnowszych badań opinii w Stanach Zjednoczonych wynika, że ponad połowa Amerykanów (51%) niezależnie od poziomu dochodów aprobuje operacje z zakresu chirurgii kosmetycznej. Stanowi to 3% wzrost w stosunku do roku 2009, kiedy to wykonano podobne badania. Fakt, że stopień akceptacji jest wysoki i mało zależny od poziomu dochodów świadczy o przekonaniu, że operacje takie są potrzebne i przynoszą określone korzyści, a nie są tylko fanaberią dla zamożnych.

Inne ciekawe wyniki z cytowanego badania to:

  • 53% kobiet i 49% mężczyzn aprobuje operacje kosmetyczne.
  • 67% Amerykanów mówi, że nie byliby zakłopotani gdyby ich przyjaciele lub członkowie rodziny wiedzieli, że poddali się operacji kosmetycznej.
  • 33% osób stanu wolnego i 27% osób po ślubie rozważa poddanie się operacji w najbliższym czasie lub niedługiej przyszłości.
  • 70% Amerykanów mówi, że ich nastawienie do chirurgii kosmetycznej nie uległo zmianie w ciągu ostatnich 5 lat, a 20% mówi, że zmieniło zdanie na bardziej korzystne.
  • z pośród wszystkich grup wiekowych kobiety i mężczyźni pomiędzy 18 a 24 rokiem życia najczęściej rozważają poddanie się operacji kosmetycznej.

Klinika Chirurgi Plastycznej LINEA CORPORIS wychodząc na przeciw zainteresowaniu operacjami plastycznymi i chcąc upowszechnić prawdziwy wizerunek chirurgii estetycznej w kilku kolejnych artykułach przybliży użytkowniczkom portalu Mojakosmetyczka.pl problematykę wybranych ważnych i ciekawych zagadnień z tej dziedziny. Będą to kolejno: operacje powiększenia piersi, bezpieczeństwo operacji kosmetycznych oraz stopień zadowolenia z efektów operacji estetycznych.

Operacje plastyczne piersi poprawiają jakość życia seksualnego.

Wnioski płynące z sondażu przeprowadzonego ostatnio przez portal kobiecy RealSelf.com wskazują, że jest prawdą iż operacje plastyczne, a szczególnie powiększenie piersi poprawiają satysfakcję z życia seksualnego Według tych wyników panie, które zdecydowały się na operację powiększenia lub podniesienia piersi mają 34% wzrost zadowolenia z życia seksualnego. Według danych z tego sondażu 61% respondentek wskazywało również na zwiększenie częstości stosunków seksualnych po operacji. 70% ankietowanych kobiet powiedziało, że ich zadowolenie z pożycia seksualnego po operacji uległo poprawie, z czego 28% wskazało, że wzrosło ono o 4 i więcej punktów w dziesięciopunktowej skali. Redaktorki portalu spekulują, że wyjaśnienie takiego stanu rzeczy tkwi w lepszej samoakceptacji i zwiększonym poczuciu własnej atrakcyjności spowodowanymi korzystnymi zmianami w wyglądzie. Poniższa grafika sumuje najważniejsze wyniki sondażu:

Wyniki te pozostają w zgodzie z przeprowadzonymi wcześniej badaniami dotyczącymi zadowolenia z operacji estetycznych piersi. Dla przypomnienia w 2006 FDA (Food and Drug Administration – amerykańska agenda rządowa nadzorująca bezpieczeństwo leków i urządzeń medycznych) wysunęła szereg pytań dotyczących takich kwestii jak: stopień zadowolenia pacjentek z powiększenia piersi, stopień w jakim pacjentkom dostarcza się informacji niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji o operacji, przyczyny powtórnych operacji u kobiet posiadających implanty. W celu uzyskania odpowiedzi na powyższe kwestie przeprowadzono anonimową ankietę wśród kobiet, które poddały się zabiegowi powiększenia piersi. Dane zebrano za pomocą kwestionariusza, zamieszczonego na stronie www.ImplantInfo.com Odpowiedzi na niego udzieliło ponad 5 000 kobiet. Wyniki były zaskakujące

  • aż 89% kobiet stwierdziło, że powiększenie piersi protezami spełniło ich oczekiwania (u 51% całkowicie, u 38% większość)
  • aż 94% ankietowanych powiedziała, że poleciłaby ten rodzaj zabiegu innym kobietom
  • tylko 13% ankietowanych kobiet miało powtórną operację związaną z założeniem protez. 92% spośród nich wybrało wymianę implantu, a nie jego usunięcie. U wspomnianych 13% kobiet, które miały reoperację najczęstszym jej powodem była chęć wymiany protez na większe (35%) lub chęć poprawy kształtu i położenia piersi (27%)
  • ponad 90% ankietowanych kobiet stwierdziła że została w wyczerpujący sposób poinformowana o ryzyku powikłań związanych z powiększeniem piersi

Sławomir Łoń, Jarosław Stańczyk, specjaliści chirurgii plastycznej

LINEA CORPORIS Chirurgia Plastyczna

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej