Strona główna » Wrażliwa skóra podczas golenia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Wrażliwa skóra podczas golenia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

przez Redakcja
the epi lab diodowy laser

Wrażliwa i delikatna skóra to duży problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Zwłaszcza podczas regularnej depilacji za pomocą golarek, kremów czy wosku cienki naskórek zostaje dodatkowo podrażniony. Jakie metody powinnaś zastosować, aby uniknąć zacięć, podrażnień, pieczenia i innych dolegliwości po goleniu?

Jak bardzo wrażliwa jest twoja skóra?

Jeżeli bezpośrednio po goleniu na niektórych obszarach ciała twoja skóra jest zaczerwieniona, a nawet pojawia się drobna, charakterystyczna wysypka – to znak, że twój naskórek jest bardzo delikatny. Zwróć uwagę także, jakie substancje wywołują zaczerwienienia. Mogą być one spowodowane gorącymi kąpielami, nadmiernym opalaniem, aplikowaniem nieodpowiednich kremów, a nawet mogą występować po winie. Najważniejszą kwestią jest uważna obserwacja reakcji twojej skóry na czynniki zewnętrzne.

Jaką metodę depilacji powinnaś wybrać?

Jeśli do depilacji wykorzystujesz zwykłą golarkę, zwróć uwagę na jej ostrze. Powinno być maksymalnie ostre. Najlepiej golenie rozpocznij po upływie kilku minut, tak aby włoski były odpowiednio zmiękczone. Do depilacji możesz użyć specjalnych pianek lub po prostu zwykłej odżywki do włosów. Jednak zwróć uwagę na to, aby jej skład był naturalny, najlepiej bez butyloparabenu lub metyloparabenu. Ważne, abyś nie goliła się w pośpiechu, ponieważ wtedy bardzo łatwo skaleczyć skórę ostrzem. W przypadku usuwania włosów za pomocą wosku, sprawdź jak reagujesz na jego działanie. Być może to właśnie depilacja za pomocą plastrów służy ci bardziej niż depilacja przy użyciu maszynek.

Jednak najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą skórą jest epilacja laserowa. Na chwilę obecną na rynku nie istnieje lepszy laser diodowy niż The Epi Lab. Dzięki tej metodzie możemy na zawsze pozbyć się uciążliwego owłosienia z każdej partii naszego ciała. Dotychczas niektórzy dość sceptycznie podchodzili do tej metody. Ograniczało nas kilka kwestii. Po pierwsze, zabiegów nie można było wykonywać wiosną i latem. Po drugie, nie każdy fototyp skóry pasował pod laser. Po trzecie, niektórzy obawiali się skutków ubocznych w postaci przebarwień czy oparzeń. Z tego względu, to właśnie epilacja za pomocą lasera diodowego The Epi Lab okazała się metodą wręcz rewolucyjną. Dlaczego?

Najbezpieczniejszą metodą usuwania owłosienia jest epilacja laserowa

Jaka jest różnica pomiędzy epilacją a depilacją? Epilacja to trwałe usunięcie włoska wraz z jego żywą cebulką lub trwałe zniszczenie mieszka włosowego, dzięki czemu włos później już nie wyrasta. Depilacja zaś może być wykonywana w domu, a jej efekty są jedynie tymczasowe.

Najczęstszym kłopotem okazywała się bolesność zabiegów. Jednak epilacja za pomocą lasera The Epi Lab ten problem rozwiązuje. Praca z nim jest przyjemna, a to wszystko dzięki potrójnemu systemowi chłodzenia oraz systemowi ogniskowania TAPER. Stuprocentowe bezpieczeństwo pracy gwarantuje nam homogeniczna plamka lasera, dzięki czemu eliminujemy praktycznie do zera najczęściej występujące skutki uboczne w standardowych rozwiązaniach laserowych. Z tego względu, zabiegowi epilacji laserowej mogą poddawać się wszyscy, niezależnie od fototypu skóry i jak się okazuje, także niezależnie od pory roku. O niesamowitej skuteczności lasera The Epi Lab świadczy hybrydowe połączenie laserów o dwóch długościach fal: 810 nm oraz 950 nm.

Wnioskując, jeżeli zmagamy się z nadwrażliwością skóry, niewłaściwe dopasowana metoda usuwania owłosienia dodatkowo będzie uszkadzać cienki naskórek. Z tego względu, warto zdecydować się na najskuteczniejsze, innowacyjne i najbezpieczniejsze serie zabiegów właśnie za pomocą lasera diodowego The Epi Lab (więcej o laserze dowiesz się na stronie https://epilabpolska.pl/ ). Postaw na najnowsze rozwiązania i zrezygnuj z tradycyjnych, które dadzą ci jedynie krótkotrwałe efekty.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej