Strona główna » 5 jesiennych sposobów na skuteczny i przyjemny trening

5 jesiennych sposobów na skuteczny i przyjemny trening

przez Redakcja

Brzydka pogoda, brak słońca, spadek temperatury – trwa trudny okres dla naszych organizmów. Jesienią i zimą jesteśmy znacznie bardziej podatni nie tylko na różnego rodzaju infekcje, ale także na złe samopoczucie i depresje.

Trzeba pamiętać o tym, że regularna aktywność fizyczna redukuje ryzyko wystąpienia chorób i zdecydowanie poprawia nastrój. Dlatego też jesienią warto znaleźć odpowiedni dla nas rodzaj aktywności i nie rezygnować z niego nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja.

Dobrym rozwiązaniem na jesienne wieczory są zajęcia grupowe w ulubionym klubie fitness, jak spinning czy Zumba. W grupie łatwiej utrzymać odpowiedni poziom motywacji, a ponadto wysiłek w towarzystwie innych traktować możemy jak spotkanie towarzyskie.

Z kolei basen jest idealny, by zrelaksować się, poprawić sobie nastrój i wyrzeźbić sylwetkę. Wzmacnia także serce, stawy, poprawia krążenie, wydolność i odporność organizmu. Po pływaniu natomiast możemy skorzystać z sauny, która pozwoli nam zapomnieć o złej pogodzie. Wbrew pozorom jogging w jesienne dni również jest dobrym pomysłem, by obudzić w sobie pokłady energii. Musimy tylko pamiętać, by zadbać o motywację, odpowiednie odżywianie i ubiór. Biegając jesienią czy zimą najlepiej ubierać się na cebulkę. Taki strój zapewni nam nie tylko ciepło, ale także odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgoci. Nie biegajmy w ubraniach bawełnianych, nie odprowadzają one wilgoci, przez co łatwo o przeziębienie. Warto zainwestować w koszulkę termoaktywną oraz lekką biegową bluzę i kurtkę. Uprawiając sport w chłodnej porze roku warto nieco zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii i pozwolić sobie na dodatkowe tłuszcze zwierzęce.

Autor: Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej