Strona główna » Keto Switch Diet – czyli jak uniknąć pułapek diety ketogenicznej?

Keto Switch Diet – czyli jak uniknąć pułapek diety ketogenicznej?

przez Redakcja

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Pomimo ogólnej popularności diety nie każdy wie, na czym ona właściwie polega. Podstawą diety ketogenicznej jest przede wszystkim wywołanie stanu ketozy. Oznacza to tyle, że prowokujemy organizm do zmiany „paliwa” z węglowodanów na tłuszcze. Dlatego właśnie dieta ketogeniczna eliminuje spożywanie węglowodanów do minimum, zastępując je dobrymi tłuszczami. Dzięki temu odłożone zapasy tłuszczu zaczną sukcesywnie znikać, a my schudniemy i wysmuklimy swoją sylwetkę.

Dlaczego dieta ketogeniczna jest dobra?

Główną zaletą stosowania diety ketogenicznej jest oczywiście utrata wagi. Osoby stosujące ją mówią, że towarzyszy im również uczucie lekkości oraz dodatkowa dawka energii. Ponadto ten sposób odżywiania wspomaga walkę z insulinoopornością, poprzez zmniejszenie ilości dostarczanych do organizmu cukrów, a co za tym idzie – regulację ilości wydzielanej insuliny.

Dieta ketogeniczna powoduje, że mamy mniejszy apetyt na słodycze, a po posiłku znacznie dłużej czujemy sytość. Niewątpliwą zaletą tej diety jest również pomoc w pozbyciu się dolegliwości takich jak wzdęcia lub obrzęki spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie.

Czy to może być aż tak proste?

Pomimo nieskomplikowanych wytycznych diety ketogenicznej, przeprowadzenie jej w nieodpowiedni sposób może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego tak ważne jest, by przy przejściu na nią nie układać jadłospisu samodzielnie, na podstawie wybiórczej wiedzy z Internetu, a powierzyć to zadanie specjalistom. Właśnie w tym celu firma LifeSwitcher.com stworzyła Keto Switch Diet.  

Czym jest Keto Switch Diet?

Dieta Keto Switch to efekt pracy zespołu specjalistów z dziedziny IT oraz dietetyki. Ich zadaniem było stworzenie intuicyjnej i prostej w obsłudze aplikacji, która w efekcie będzie dopasowywać dietę oraz wszystkie makroskładniki na podstawie podanych przez użytkownika danych. Zależało im na tym, aby algorytm na którym opiera się aplikacja, był przygotowany na kilka różnych wariantów diet, pomimo niewątpliwych różnic między nimi.   

Dlaczego akurat Keto Switch na samym początku?

Doświadczenie zespołu firmy Life Switcher, związane z odchudzaniem, wskazywało na to, że większość ludzi trafia na dietę o typowym rozkładzie dostarczenia energii, czyli ok. 50-60 % z węglowodanów, 20-30% z tłuszczów oraz 10-15 % z białek. Jednak nie każdemu odpowiada taki sposób odżywiania. Dotychczasowe obserwacje wskazały im, że dużym zainteresowaniem cieszy się właśnie dieta ketogeniczna, jednak wiele osób stosowało ją nieumiejętnie, „na wyczucie”, co mogło powodowało problemy ze zdrowiem i brak jakichkolwiek efektów. Aby pomóc takim ludziom, którzy chcą tego spróbować, ale nie do końca wiedzą jak to zrobić, Life Switcher oferuje swoją pomoc w postaci intuicyjnej aplikacji Keto Switch.

Dlaczego warto zdecydować się na Keto Switch?

Jak już zostało wyżej wspomniane – misją zespołu jest pomoc ludziom, którzy chcą spróbować takiego sposobu odżywiania. LifeSwitcher.com wspiera osoby, które podjęły wyzwanie i chcą zacząć zdrowe odchudzanie. Dieta Keto Switch została stworzona jako pierwsza, jednak zespół nie zamierza osiadać na laurach i z czasem planują dodawać kolejne diety, rozwiązania, a także usprawniać dotychczasową aplikację. Ponadto LifeSwitcher.com oferuje nie tylko samą dietę z przepisami, ale również treningi oraz dodatkową wiedzę w formie e-booków. Dzięki temu użytkownik może uzyskać kompleksową usługę, która cały czas będzie dawała mu nowe możliwości.

Dlaczego akurat Keto Switch, a nie wiedza z sieci?

Internet jest pełen różnego rodzaju specjalistów. Z kategorii dietetyki i odchudzania wielu z nich z sukcesem współpracuje ze swoimi podopiecznymi. Jednak sieć daje każdemu również możliwość wypowiedzi na dowolny temat. Nawet jeśli wypowiadający się nie posiada doświadczenia i wiedzy. W tej chwili trudno jest oddzielić ziarno od plew, jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z odchudzaniem, bądź po prostu dowiedzieć się czegoś nowego. Dlatego też powstał LifeSwitcher i Keto Switch Diet.

Jeśli więc zastanawiasz się nad podjęciem wyzwania i chcesz spróbować diety ketogenicznej – warto zrobić to z profesjonalną aplikacją Keto Switch Diet!

Zobacz także

9 komentarzy

karolyna 21 października 2020 - 11:19

HA ja na jakiejś diecie jestem co miesiac i co se schudne to se przytyje
co robie nie tak ja sie pytam?

Reply
gurrrl 26 października 2020 - 11:42

Jak na razie moge powiedziec ze dania z przepisów ketoswitch wychodzą prze pysz ne !

Reply
Marzena 15 listopada 2020 - 18:16

Jestem juz 35 dzień na diecie Keto Switch i muszę powiedzieć, że czuje się i wyglądam świetnie :). do tej pory schudłam 6,5kg

Reply
Aga 18 listopada 2020 - 12:14

Po trzech tygodniach stosowania Keto Switch moge powiedzieć, ze jedzenie jest smaczne i syte. cwiczenia fajnie przedstawione i dobrze wytlumaczone. -4kg na wadze także jestem bardzo zadowolona

Reply
Klaudia 9 grudnia 2020 - 14:43

czy to prawda, ze za pomoca diety keto mozna obnizyc poziom cholesterolu?

Reply
kusia 31 grudnia 2020 - 12:53

Tak, mi się udało i zeszłam trzy rozmiary w dół

Reply
Sylwia 16 grudnia 2020 - 12:22

@klaudia
Ogolnie dieta ketogeniczna prowadzi do poprawy poziomu cholesterolu- poszukaj informacji, jest bardzo duzo badan naukowych na ten temat

Reply
barbra 31 grudnia 2020 - 12:13

Co się stanie jak przestanę stosować i wrócę do nieketogenicznej diety? Co z efektami?

Reply
Kaja 4 stycznia 2021 - 11:30

Utrzymują się, przynajmniej u mnie ;)

Reply

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej