Strona główna » Najchętniej wybierane zabiegi w polskich SPA

Najchętniej wybierane zabiegi w polskich SPA

przez Redakcja

Mówiąc o współczesnych trendach zabiegowych przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wiosna za pasem a po niej nieuchronnie nadejdzie lato. To oznacza, że piękne kobiece ciała będą odsłaniane w coraz większym stopniu, wprost proporcjonalnie do wzrastającej na zewnątrz temperatury.

Zdecydowanie poprzez wzrost świadomości Polaków zaczynamy o siebie bardziej dbać. Innymi słowy coraz częściej mniej lub bardziej świadomie do naszego życia wkracza filozofia wellness. Zaczynamy jeść racjonalnie, picie zastępujemy nawadnianiem, a pilot od nowej plazmy nowymi kijkami do Nordic Walking czy butami do biegania. I staje się to trendy a to najlepsza droga do popularyzacji. Bo któż nie chce być na czasie?

Skoro wellness nakręca pewnego rodzaju koniunkturę, a z tej filozofii wyrosło SPA, to prostym rachunkiem dochodzimy do prawdy, jaka wydaje się być oczywista idąc tym tokiem myślenia  – Spa to kolejny produkt Wellness, niemal tak samo popularny jak inne jego przejawy (np. zdrowe odżywianie, ruch itp.) Na co zatem w Spa warto zwrócić uwagę? Co i dlaczego w tych obiektach wybieramy? Jakie są determinanty ruchów na tym rynku? Zastanowię się dzisiaj nad tym razem z kilkoma współrozmówcami, czynnymi pracownikami wiodących Spa. Zapraszam.

Zdecydowany prym wśród zabiegów kosmetycznych, terapii manualnych, sprzętowych oraz innych wiodą wszelkie formy terapii odchudzających, antycellulitowych oraz nadal popularne są masaże, tyle, że te najbardziej wyszukane.

W naszym obiekcie prawdziwy boom od początku stycznia jest na zabiegi odchudzające i modelujące wszelkiego typu. Endermologie, masaże modelujące, zabiegi fitness oraz te z wykorzystaniem dermoceutyków, jakie niebywale stają się rynkowym hitem, twierdzi Pani Ilona Marcinkowska – od kilku lat recepcjonista w jednym z poznańskich SPA. Zatem śmiało można powiedzieć, że faktycznie nadejście cieplejszych dni jest jednym z determinantów tego, co wybieramy. Nadal doskonale sprzedają się wszystkie zabiegi masaży, z tym że teraz Klienci bardziej świadomie zaczynają wybierać te, jakie do niedawna stanowiły niszę. Mam tu na mysli Ajurwedę czy Lomi Lomi. Ten ostatni jest masażem jakiego popularność rośnie głównie poprzez tzw. pocztę pantoflową, czy bardziej fachowo nazywając marketing szeptany. Gdy ktoś raz spróbuje oferowanego przez nas zabiegu Lomi, wraca po więcej. To głównie przez fakt, że masażysta go wykonujący jest także instruktorem, zatem gdzież szukać najwyższej jakości, jeśli nie u najlepszych? Dodaje Pani Ilona.

I faktycznie Klient polskiego rynku tych usług, jako osoba coraz bardziej świadoma, coraz częściej pyta nie tylko o ofertę stricte, ale o jakość przede wszystkim, ponieważ ma porównanie. I dobrze. Ta sytuacja doprowadza bowiem do tego że być może jeszcze przed wprowadzeniem standaryzacji Spa, większość nijakich gabinecików zwinie interes, ponieważ Klient nie będzie chciał wydawać pieniędzy na, mówiąc językiem potocznym, badziewie. Polski bywalec Spa wybiera jakość. Często płacąc słono za zabiegi, ale jednocześnie mając pewność jakości i skuteczności powyższych.

Nie tylko region Polski Zachodniej wskazuje takie prawidłowości. Ma to związek z wieloma programami w telewizji promującymi zdrowy styl życia i sposób bycia, jaki jest na czasie. Tak komercyjne jak i państwowa telewizja promują bowiem to wszystko, co jest nowoczesne i ma odniesienie w zdrowiu, estetyce czy kosmetologii. Szerzenie takich treści wyraźnie wpływa na światopogląd odbiorców. To normalne.

Stwierdzenie to potwierdza także Pani Zuzanna Michaluk, główny kosmetolog w łódzkim Spa ? trend jest jasny i był dość przewidywalny. Nadal najwięcej sprzedajemy zabiegów na ciało, jakie wspomagają odchudzanie czy modelowanie sylwetki. Trudno jest znaleźć miejsce w grafiku by móc zapisać się na np. Endermologie LPG. Powodów jest kilka, pierwszy taki, że ten zabieg po prostu jest wysoce skuteczny, inny, że nadal jest strasznie popularny. Z zabiegów na ciało, na bardzo wysokim poziomie utrzymuje się sprzedaż masaży orientu oraz tych autorskich. Coraz rzadziej wykonujemy masaż klasyczny na przykład.

W innej części kraju, specjalista od marketingu i PR w branży SPA Pani Marta Kwiatek jest podobnego zdania jak jej koleżanki z Łodzi czy Poznania. Świadomość Klientów naszego salonu jest ogromna i często zadziwiająca. Ale to każe nam stale zmieniać się właśnie dla nich. Obserwowane trendy pozwalają wysuwać wnioski także co do faktycznie sprzedawanych zabiegów. Gdy słyszę pytanie – co jest obecnie najbardziej popularne w naszych obiektach, na usta ciśnie się przede wszystkim: wszelkie rytuały i zabiegi modelujące, masaże oraz zabiegi z użyciem dermoceutyków. Te rewolucyjne kosmetyki raczej stanowią rdzeń oferty jaka będzie podstawą sprzedaży za jakiś czas.

O wyższości dermoceutyków nad tradycyjnymi produktami mówi także Robert Nobel – staraliśmy się pozyskać jak najlepszą linię kosmetyków, jakąś perełkę i udało się. To totalna rewolucja ponieważ po raz pierwszy oferujemy dermoceutyki w których rozszczepiono kwas hialuronowy. Może to zabrzmi brutalnie ale stosowanie owego kwasu do momentu jego rozszczepienia nie miało praktycznie żadnego sensu! Cząsteczka była zbyt duża by mogła finalnie wniknąć do miejsc docelowych. Teraz sprawa ma się zupełnie inaczej ? trój cząsteczka wnika bezpośrednio i tylko na tej podstawie możemy powiedzieć, że wszelkie spektakularne efekty działania kwasu hialuronowego mogą być zauważalne po raz pierwszy.

Nadal jak pisałem w Spa królują masaże, szczególnie te nowatorskie. Niegdyś, jako terapeuta ? masażysta przeszedłem różne szkolenia z masażu i różnych jego technik. Nigdy nie miałem okazji zapoznać się na poziomie certyfikacji z niżej wspomnianym. Wiem natomiast, że ośrodki w całej Polsce oferujące Lomi Lomi wskazują na jego wysoka sprzedaż, ponieważ jest to jeden z najbardziej rewelacyjnych zabiegów jakie możemy spotkać w Spa na świecie.

Niezmiernie rzadko zdarza, aby coś mogło nas tak zaskoczyć jak masaż Lomi Lomi. Mogłoby się wydawać, że jest to masaż jak każdy inny jednak w odróżnieniu od wielu innych masaży to jest naprawdę holistyczna praca z całym człowiekiem, jego ciałem, jego świadomością, jego życiowymi energiami. Tak naprawdę zamiast słowa masaż, trzeba byłoby powiedzieć praca z ciałem, albo może nawet praca poprzez ciało. Rezultaty są zaskakujące, nawet dla ludzi, którzy zajmują się różnymi innymi technikami masażów klasycznych, leczniczych czy orientalnych.

Skąd zatem różnica i tak wielka spektakularność? Niesamowitymi doznaniami wynikającymi już choćby z fizycznych odczuć masażu, gdyż Lomi Lomi wykonuje się głównie wykorzystując miękką, wewnętrzną część przedramion, układając ruchy w swoisty rodzaj “tańca”, przekładając ruchy terapeuty na harmonijne “płynięcie” przez całe ciało, czasami z bardzo dużym, acz przyjemnie odbieranym naciskiem, czasami lekko i energicznie. Często osoby masowane mają wrażenie jakby naraz masowało je “wiele rąk”. Taka duża ilość przyjemnych impulsów na tyle zajmuje naszą uwagę świadomość, że szybko udaje się nam ją uspokoić, ukołysać, w końcu wyłączyć.

Pan Jacek trener tej techniki w prywatnej rozmowie dodaje, że uważa, iż przekazując jej tajniki daje terapeutom możliwość balansowania na granicy światów, czego chyba bardziej reklamować nie trzeba.

Reasumując. Kilku specjalistów i podobne wnioski. Warto na nie zwrócić uwagę, chociażby dlatego, że dziś nie da się przejść obojętnie wobec zmieniającego się świata. Jego pęd każe nam się zatrzymać, przemyśleć. Spa to najlepsze miejsce do swoistego katharsis. Katharsis ciała i ducha.

Adam Puda

Zobacz także

4 komentarze

Gosia 26 stycznia 2020 - 15:20

Z usług SPA korzystam raz na jakiś czas, najczęściej podczas pobytu na urlopie/wakacjach w obiekcie, który takie usługi oferuje, najczęściej decyduję się na masaże typowo relaksacyjne – masaż czekoladą, świecami, kamieniami, uwielbiam też aromaterapię czy kąpiel w mleku 🙂 To wszystko bardzo mnie wycisza i pozytywnie nastraja.

Reply
Justyna 5 maja 2020 - 18:44

Zdarza mi się raz na jakiś czas jechać do spa za miastem, korzystam najczęściej z masaży przede wszystkim pleców, z aromaterapii oraz z kąpieli. Jestem po tych zabiegach cudownie zrelaksowana i pozytywnie naładowana 🙂

Reply
Yasumi 23 czerwca 2020 - 12:11

Bardzo ciekawy artykuł, omawiający najpopularniejsze zabiegi SPA. Z naszych doświadczeń prowadzenia gabinetu zabiegi na twarz i ciało są bardzo wyrównane. Nasi Klienci w równym stopniu poświęcają uwagę kondycji swojej skóry twarzy i ciała. Nas to bardzo cieszy, bowiem całość tak naprawdę w równym stopniu zasługuje na szczególną pielęgnację. Dlatego decydując się na zabiegi SPA warto uwzględnić twarz i całe ciało.

Reply
Sylwia 4 września 2020 - 19:51

Ze SPA korzystam kilka razy do roku i najczęściej wybieram takie zabiegi jak aromaterapia, masaż orientalny, masaż kamieniami oraz masaż czekoladą, każdy z nich bardzo mnie odpręża i relaksuje, to zdecydowanie moje ulubione zabiegi w SPA 🙂

Reply

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej