Strona główna » Botox najczęściej praktykowanym zabiegiem estetycznym twarzy na świecie

Botox najczęściej praktykowanym zabiegiem estetycznym twarzy na świecie

przez Redakcja
Botox najczęściej praktykowanym zabiegiem estetycznym twarzy na świecie

Piętnaście lat po pojawieniu się na rynku medycyny estetycznej przedstawiamy pełną aktualizację techniki zwanej Botoxem. Praktykowane od 15 lat w Stanach Zjednoczonych i 13 lat w Polsce zastrzyki z botoksu, czyli toksyny botulinowej, mają na celu zmniejszenie zmarszczek mimicznych, zwłaszcza na górnej części twarzy. Wiedza lekarza jest niezbędna do uzyskania wyniku, który nie zmienia twarzy w kamień.

Botoks, co to jest i jak to działa ?

Jak sama nazwa wskazuje, Botox jest pochodną toksyny botulinowej A, wytwarzanej przez bakterie wywołujące zatrucie jadem kiełbasianym. Ta forma zatrucia pokarmowego zwykle prowadzi do śmierci przez uduszenie, gdy toksyna sparaliżuje mięśnie oddechowe. Również w medycynie estetycznej zastrzyk z botoksu działa na tej samej zasadzie, z tym że oczywiście nie zawiera bakterii.

Konkretnie, Botox będzie działał na nerwy kontrolujące mięśnie, zwłaszcza twarzy, co zapobiegnie ich skurczom. Tymczasowo twarz wydaje się gładsza. Gdy efekt zniknie, po czterech lub pięciu miesiącach w estetyce toksyna botulinowa zostaje wchłonięta i zniszczona przez organizm.

Botox może być też stosowany pod pachami, wstrzykiwany na początku wiosny, aby spowolnić pocenie się przez 6 do 7 miesięcy, aż do początku zimy.

Jakie zmarszczki wygładza zabieg z Botoxu?

Zabieg z Botoxu wygładza takie zmarszczki jak:

  • lwia zmarszczka,
  • zmarszczki na poziomie okołooczodołowym, aby otworzyć oko i wyeliminować kurze łapki,
  • zmarszczki na czole.

Można również leczyć inne obszary, takie jak czubek podbródka i dość silne mięśnie po obu stronach ust, aby profilaktycznie i leczniczo skorygować fałd nosowo-wargowy, który obniża kąciki ust.

Eliksir młodości – botox dla skóry ?

Botox jest to preparat uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej. W gruncie rzeczy jest to wysoce silna trucizna jednakże podana w niewielkich dawakch ma zastosowani w medycynie estetycznej i są bezpieczne już  wiele lat temu odkryto jednak także jego silne działanie terapeutyczne. Pamiętajmy jednak ,że nie można przesiadzić z ilością botoksu oraz kuracji. Zawsze należy skosnultować palnowaną operację z specjalistą i omówić ewntualne skutki uboczne. Botox nie tylko wpływa na piękno skóry ale także stosowany jest w leczeniu migreny i bruksizmu. Botoks jest coraz bardziej popularny szczególnie wśród kobiet które chca pozbyć się zmarszczek i defekty ciała które powstały wraz z wiekiem.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Powstrzymaj się od zabiegu Botoxu, jeśli jesteś w ciąży lub jeśli cierpisz na miastenię – rzadką i przewlekłą autoimmunologiczną chorobę połączenia nerwowo-mięśniowego.

Czy są jakieś skutki uboczne Botoxu?

Wieczorem po pierwszym lub drugim zastrzyku może wystąpić łagodna migrena. Największe ryzyko jest jednak pod względem psychologicznym. Możesz spoglądać na siebie w lustrze i dojść do wniosku, że nie możesz się rozpoznać – w psychiatrii syndrom ten ma nawet nazwę dysmorfohobia lub obsesji na punkcie jednej, lub więcej wyimaginowanych fizycznych „defektów”.

Botoks, w jakim wieku można go wykonać?

W ostatnich latach lekarze zauważyli wyraźne – i niepokojące – odmłodzenie klientek, na które z pewnością ma wpływ Instagram i jego filtry, które sprawiają, że skóra staje się niezwykle gładka. Niektóre zaczynają odmładzać się w wieku 25 lat, gdy zmarszczki zaczynają się powoli pojawiać, aby zatrzymać pękanie skóry. Inni między 28 a 35 rokiem życia, aby rozmyć dynamiczne zmarszczki skurczowe.

Jak wygląda pierwsza sesja Botoxu?

Konieczny jest wybór wysokiej klasy dermatologa estetycznego, który będzie wiedział, jak zacząć od małej dawki, nawet jeśli oznacza to zaoferowanie sesji retuszowej dwa tygodnie później, gdy produkt zacznie działać. Pozwoli Ci to przyzwyczaić się do efektu zabiegu, a lekarz może w razie potrzeby dostosować dawkę, aby uzyskać dopasowany efekt. Uważaj, zbyt przesadzony efekt nie może zostać poprawiony, musisz poczekać co najmniej trzy lub cztery miesiące, aby zniknął. Mieszkasz w Trójmiescie? Sprawdź gdzie możesz umówić się na Botoks.

Czy Botox jest bolesny?

W praktyce igły są bardzo cienkie, a zastrzyki prawie bezbolesne. Wizyta trwa tylko około dwudziestu minut. Możesz natychmiast wznowić swoje zwykłe czynności bez ograniczeń. W przypadku stłuczeń wskazane jest zaaplikowanie kilku kropel olejku Helychrise (do kupienia w aptekach), często używanego przez bokserów, aby je zredukować. Formalne zalecenia w następnych godzinach po zabiegu:

  • nie masuj miejsc wtrysku – szczególnie zmarszczek mimicznych,
  • nie uprawiaj intensywnych sportów,
  • nie noś kasku motocyklowego.

Jak długo utrzymują się efekt Botoxu?

Po wyjściu nic nie zobaczysz, musisz być trochę cierpliwy. Najsilniejszy Botox zastyga w 7-10 dni. Kolejne o średnim działaniu, dają efekt po 15 dniach. Następnie efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Klinika medycyny estetycznej Skopia EC Kraków wykonuje zabiegi Botoxu – znajdziesz tam wyspecjalizowanych lekarzy, którzy zawsze chętnie doradzą Ci i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej