Strona główna » Epilacja – 5 cech dobrej usługi

Epilacja – 5 cech dobrej usługi

przez Redakcja

Epilacja – z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularną alternatywą dla innych metod usuwania owłosienia. Skuteczna, trwała, ale czy zawsze? Czym powinna wyróżniać się usługa, by spełniać nasze oczekiwania? Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, wybierając gabinet?

Profesjonalna opieka

Dobra usługa to taka, w której to pacjent, jego potrzeby, bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze. A te w dużej mierze zależą od opieki, jaką jest otoczony. Dlatego też wybierając gabinet, warto zwrócić uwagę na to, w czyje ręce się oddajemy. Dobrze, jeśli jest to lekarz, który przed skierowaniem pacjenta na zabieg, przeprowadza dogłębny wywiad. Ocena stanu zdrowia i eliminacja przeciwwskazań są tutaj podstawą. Ważne jest też, aby zarówno podczas badania, jak i zabiegu szanowana była intymność pacjenta, aby mógł on się czuć w pełni komfortowo.

Optymalny dobór parametrów

Epilacja, aby była naprawdę skuteczna, musi być dobrana pod względem parametrów indywidualnie do każdego pacjenta. Każdy z nas jest inny i dotyczy to również stanu i typu skóry oraz włosa. Biorąc pod uwagę te parametry, lekarz ustala optymalną długość i moc fali lasera. Jego wiązka powinna być absorbowana jedynie przez ciemne struktury włosa. Jeśli dobrana jest prawidłowo, tak się właśnie dzieje. W efekcie, usuwanie owłosienia jest nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla naskórka.

Doskonały sprzęt

Kolejnym niezwykle ważnym parametrem decydującym o jakości usługi jest wykorzystany do niej sprzęt. Na rynku możemy znaleźć wiele urządzeń, które różnią się między sobą trwałością efektu, poziomem bezpieczeństwa, a także komfortu pacjenta. Nie zawsze więc usługę epilacji należy traktować jak złoty środek na nasze problemy z owłosieniem. Jeśli sprzęt nie jest najwyższej jakości, usługa może wiązać się z bólem, mocnym zaczerwienieniem i niepełnym usunięciem owłosienia. Jeśli natomiast jest nowoczesny i zaawansowany technologicznie, możemy być pewni, że zabieg będzie bezpieczny (urządzenie bada poziom melatoniny i dobiera indywidualne parametry zabiegowe) i niezwykle trwały. 

Bezbolesność

Usuwanie owłosienia bardzo często kojarzy się nam z bólem. Tymczasem profesjonalna epilacja, jako zabieg bezinwazyjny, ogranicza go do minimum. Do jego przeprowadzenia wykorzystywane są chłodzące końcówki, które chronią naskórek przed termicznym uszkodzeniem. Dodatkowo stosowany jest także specjalny żel chłodzący o lekkim działaniu znieczulającym. 

Długotrwały efekt

Skuteczność epilacji ocenia się przez pryzmat trwałości efektu. Jeśli moc i czas trwania impulsu były dobrane optymalnie – gładką skórą będziemy mogli cieszyć się na wiele lat. Jeśli sprzęt czy parametry zawiodły – efekt może okazać się niezadowalający. Dlatego też wybierając gabinet, warto kierować się jakością jego usług, która priorytetem czyni zadowolenia pacjenta, jak ma to miejsce w Centrum Zdrowej Skóry.

Gładka skóra na długo, bez wrastających włosków powodujących stany zapalne – to marzenie wielu osób. Marzenie, które wreszcie się spełnia. Profesjonalne gabinety wykorzystujące nowoczesne sprzęty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oferując usługi o najwyższym standardzie. Trwałe, bezbolesne, w pełni bezpieczne.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej