Strona główna » Fotelik obrotowy – bo może być jeszcze lepiej

Fotelik obrotowy – bo może być jeszcze lepiej

przez Redakcja

Fotelik samochodowy to sprzęt, na którym coraz mniej rodziców próbuje na siłę oszczędzać. Zdecydowanie widoczny jest wzrost świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa w podróży. Podczas wyboru przestali już kierować się jedynie ceną i designem, a sprzedawcy stoją przed wyzwaniem posiadania naprawdę sporej wiedzy, by odpowiedzieć na wszystkie szczegółowe pytania. I już jakiś czas temu można było powiedzieć: współczesne foteliki samochodowe są bezpieczne, bo przechodzą szereg naprawdę skomplikowanych testów. Nadszedł jednak czas wejścia w nową erę. Na rynku pojawił się bowiem fotelik samochodowy obrotowy.

Wydawać by się mogło, że pozytywne przejście przez najtrudniejsze testy zderzeniowe sprawiło, że foteliki do jazdy tyłem nie mogą już być lepsze. Jak to jednak z rozwojem technologii bywa, i tym razem daliśmy się zaskoczyć. Na szczęście było to zaskoczenie bardzo pozytywne! Producenci proponują rodzicom obrotowy fotelik samochodowy. Czy to tylko nacisk na wygodę i tani chwyt marketingowy? Zdecydowanie nie. Wystarczy przyjrzeć się podstawowym parametrom, które cechują fotelik RWF obrotowy od niedawna dostępny w sklepach.

Foteliki obrotowe – na czym polega ich fenomen?

Foteliki obrotowe to oczywista wygoda dla rodzica, który znacznie mniej wysiłku wkłada we wkładanie i wyjmowanie dziecka. Może bowiem obrócić w swoją stronę siedzisko i dokładnie zapiąć maluszka. To jednak nie jest ich jedyną zaletą. Poznaj zaawansowane technologie, które kryje w sobie obrotowy fotelik samochodowy.

Universal Level Technology™

Najnowszej generacji fotelik RWF obrotowy rozwiązuje problem niemożności dopasowania fotelika montowanego tyłem do sportowych modeli aut. Jak to możliwe? Mimo stosunkowo ostrego kąta nachylenia kanapy, technologia Universal Level Technology™ pozwala zamontować foteliki obrotowe w prawidłowej pozycji poziomej.

Pochłaniacz energii DYNAMIC FORCE ABSORBER™

W trakcie całej podróży, a szczególnie podczas potencjalnego zdarzenia na drodze, najważniejsza jest ochrona najbardziej wrażliwych części ciała: przede wszystkim głowy. Foteliki obrotowe wyposażone zostały w nowoczesny pochłaniacz energii wykonany ze specjalnych materiałów. Dzięki konstrukcji o różnych strefach elastyczności ma zdolność optymalnego pochłaniania siły uderzenia – szczególnie bocznego.

Fotelik RWF obrotowy – od pierwszych dni życia

Dodatkową zaletą, jaką mają foteliki obrotowe, jest możliwość korzystania z nich od momentu narodzin aż po ukończenie 4 roku życia. Jak to możliwe? Wykorzystano w nich specjalną wkładkę Newborn Hugger™ i  moduł Baby Shell™. To pierwsze na rynku tego rodzaju rozwiązania dla noworodków i niemowląt.

Na pierwszym etapie życia dziecka fotelik obrotowy wykorzystuje wspomniany moduł Baby Shell™ i służy mu do osiągnięcia 87 cm. Wewnątrz modułu znajdziemy również wkładkę Newborn Hugger™. Dzięki miękkim materiałom i ukrytej w niej wkładce poziomującej, noworodek zostaje bezpiecznie otulony. Najważniejszy bowiem jest właściwy kąt siedzenia. Wkładka służy noworodkowi do osiągnięcia 60 cm długości lub 4 miesiąca życia.

Dzięki modułowi Baby Shell™, foteliki obrotowe nie tylko zapewniają taką samą ochronę jak klasyczny fotelik do jazdy tyłem. To znacznie więcej. Fotelik RWF obrotowy daje dodatkowe bezpieczeństwo w trakcie uderzenia bocznego. Zwiększoną skuteczność zawdzięczamy własnej skorupie umieszczonej wewnątrz całego fotelika i poduszkom znajdującym się w zagłówku. Dodatkowym wsparciem jest także system magnesów Magnetic Belt Assistants™. Właśnie dzięki niemu fotelik obrotowy jeszcze bardziej ułatwia wkładanie i wyjmowanie maluszka.

W kolejnym etapie, gdy maluch osiągnie już wcześniej wspomniane 87 cm, wkład Baby Shell™ wyciągamy i wówczas maluch korzysta dalej z fotelika aż do ok. 4 lat!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej