Strona główna » Idealna mata edukacyjna, czyli jaka?

Idealna mata edukacyjna, czyli jaka?

przez Redakcja
mata edukacyjna

Pomaga w rozwoju ruchu, wzroku czy słuchu. Mata edukacyjna, gdyż o niej mowa, stanowi chętnie wybierany dodatek do pokoju dziecięcego przez wielu rodziców. Zapewnia bowiem intensywny rozwój ciekawemu świata maluszkowi. Warto zatem przemyśleć jej zakup – jeszcze przed narodzinami smyka…

Jaka mata jest najlepsza?

Wybór maty edukacyjnej może być dla wielu rodziców nie lada problemem. W sprzedaży bowiem dostępnych jest wiele rozmaitych modeli, zróżnicowanych nie tylko pod względem kolorów, ale również wzorów czy dołączonych akcesoriów. Największą popularnością wśród rodziców cieszą się zabawki mające na wyposażeniu grzechotki, gryzaki czy moduły dźwiękowe. Ich obecność mobilizuje rączki do podejmowania aktywności. Malec będzie chciał dotknąć poszczególnych dodatków, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie to na jego rozwój.

Rodzi się jeszcze jedno pytanie: od kiedy mata edukacyjna powinna zostać używana? Generalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kłaść na nią noworodka. I wydawać by się mogło, że kilkudniowy bądź kilkutygodniowy maluszek nie będzie zainteresowany niczym innym niż tylko leżeniem. Jednak szybko okaże się, że znajdujące obok niego zabawki zaczną pobudzać i stymulować jego uwagę.

Mata edukacyjna – jak długo można jej używać?

Skoro ustalone zostało, od kiedy można układać maluszka na macie, warto zastanowić się, jak długo posłuży jako zabawka. Trudno ocenić górną granicę wieku, ponieważ każdy malec jest inny oraz wykazuje odmienny temperament, a także zróżnicowane są wymiary mat edukacyjnych. Zwykle jest to nie więcej niż siedem miesięcy, gdyż wtedy niemowlęta zaczynają sporo się przemieszczać. Poza tym, są już na tyle duże, że po prostu nie mieszczą się na nich.

Kupujemy matę edukacyjną – jaką wybrać?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, na rynku artykułów dziecięcych znaleźć można szeroki wybór mat edukacyjnych. Wybór jednej, jedynej może być zatem nie lada trudnością dla wielu rodziców – nie tylko jedynaków. Mając na względzie komfort i bezpieczeństwo maluszka, warto, aby jej zakup nie był dziełem przypadku. Dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Nie może być za cienki, gdyż nie tylko nie zapewni odpowiedniej amortyzacji maluszkowi, ale również komfortu termicznego.

Idealna mata edukacyjna to taka, która jest … kolorowa (stymuluje bowiem zmysł wzroku) i posiada pałąki z zabawkami. Nie bez znaczenia pozostają również atesty i certyfikaty, które dopuszczają ją do użytku przez tak małe dzieci.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej