Strona główna » Implantologia bez tajemnic

Implantologia bez tajemnic

przez Redakcja
zęby

Stomatologia rozwija się bardzo prężnie, nowe technologie pozwalają na przeprowadzanie zabiegów sprawniej i szybciej, a także zmniejszenie u pacjentów poczucie bólu oraz zwiększenie ich komfort. Dlatego coraz więcej pacjentów decyduje się na zabiegi nie tylko konieczne ze względów zdrowotnych, ale także estetycznych.

Ponieważ nie każdy może cieszyć się zdrowymi zębami, zdarzają się przypadki utraty zębów i znacznych ubytków w uzębieniu. Z pomocą przychodzą wtedy implantolodzy. Implantolog Wrocław stanowi idealny przykład na to, jak daleko zaszła współczesna stomatologia nie tylko w zakresie czysto medycznym, ale także w aspekcie dbania o dobro i komfort pacjenta.

Jak przebiega zabieg wszczepiania implantu?

Pierwszym etapem, zanim dojdzie do prawidłowego zabiegu, jest przeprowadzenie dokładnych badań stomatologicznych, wywiadu oraz szczegółowej diagnostyki z użyciem nowoczesnego tomografu CS9300 Premium (który charakteryzuje się najwyższą jakością badania 3D, dużą rozdzielczością i minimalną dawką promieniowania, dzięki czemu jest zarówno skuteczny jak i bezpieczny). Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań ustala się, czy wymagany będzie zabieg rekonstrukcji (np. podniesienie dna zatoki, odbudowy kości czy poprawy kondycji tkanek miękkich).

Jeśli nie ma takiej potrzeby, można dokonać wszczepienia implantu tego samego dnia. Jest to leczenie jednoetapowe, nazywane inaczej implementacją natychmiastową. W takim przypadku pacjent zostaje znieczulony (bezboleśnie), po czym następuje usunięcie zęba lub korzenia. Wprowadza się implant, uzupełnia tymczasowym materiałem. Po tym zabiegu następuje proces gojenia, który trwa zazwyczaj od 4 do 8 miesięcy. Proces ten uległ znacznemu skróceniu dzięki używaniu przez Implantolog Wrocław nowoczesnych metod z użyciem osocza bogatopłytkowego (proces pozyskiwania osocza zachodzi w klinice). Po zagojeniu się rany następuje uzupełnienie ostateczne zęba.

Drugą opcją jest leczenie dwuetapowe, czyli implantacja odroczona. W tym przypadku jedyną różnicą jest przerwa po usunięciu zęba. W tej metodzie wykorzystywana jest atraumatyczna ekstrakcja, czyli niezwykle delikatny sposób usunięcia zęba, oszczędzający bólu i nacisku tkankom sąsiadującym z usuwanym elementem. Po tym zabiegu należy odczekać 2 lub 3 miesiące, aby tkanki dokładnie się zagoiły. Kolejne procesy następują jak w wyżej opisanej metodzie.

Ostatnim sposobem jest wprowadzenie implantu w miejsce istniejącego już braku zębowego. W tym przypadku nie dochodzi do usunięcia zęba, jednak może być tutaj potrzebna rekonstrukcja, po której następuje implementacja.

W tym czasie pacjent jest pod stałą opieką lekarską. Implantolog Wrocław umożliwia swoim pacjentom płatności kartą oraz system ratalny, dzięki używaniu metody MediRaty. Po telefonicznej weryfikacji (lub przeprowadzonej online) konsultantka oblicza wysokość kredytu, bazując na planie leczenia i kosztorysie. Dzięki temu nawet większe kwoty mogą zostać spłacone sprawnie i bezproblemowo.

Dodatkowym atutem kliniki jest jej umiejscowienie, w ścisłym centrum Wrocławia. Sama placówka jest nowoczesna, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiada liczne udogodnienia dla rodziców z dziećmi. Dla zdenerwowanych oczekujących przewidziana jest kawa, a także darmowe WiFi oraz telewizja, które pozwolą się odstresować.

Jakiekolwiek wątpliwości może rozwiać nawet szybkie sprawdzenie referencji lekarzy. Wszyscy specjaliści są wysoce wykwalifikowani, stale się rozwijają i odznaczają się dużą dozą empatii względem pacjentów (co potwierdzają liczne opinie pacjentów umieszczane online).

Wszystko to sprawia, że Chirurgiatwarzy.pl jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chciałby przeprowadzić zabieg implementacji.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej