Strona główna » Jak ćwiczenia mogą wpłynąć na nasz biust?

Jak ćwiczenia mogą wpłynąć na nasz biust?

przez Redakcja
Ćwiczenia na piersi

Na budowanie dużej masy mięśniowej klatki piersiowej zwykle nastawieni są mężczyźni, jednak kobiety również powinny uwzględnić odpowiednie ćwiczenia tego obszaru w swoim planie treningowym. Właściwie dobrana aktywność fizyczna ma kluczowy wpływ na utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a tym samym zachowanie proporcjonalnej sylwetki. Pozostaje to nie bez znaczenia również dla piersi, których wygląd można poprawić właśnie poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Wpływ aktywności fizycznej na rozmiar biustu

Wiele kobiet obawia się, że ćwiczenia mięśni piersiowych doprowadzą do zmniejszenia wielkości biustu oraz utraty kobiecego wyglądu. Systematyczna aktywność fizyczna rzeczywiście może doprowadzić do redukcji rozmiaru piersi, jednak głównie w połączeniu z restrykcyjną dietą. Biust zbudowany jest bowiem nie tylko z tkanki gruczołowej, ale również tłuszczowej. Spadek masy ciała wynika ze spalania tłuszczu, więc prowadzi do redukcji jego komórek również w obrębie piersi. Kwestia ta jest jednak w dużym stopniu uzależniona od genetyki oraz hormonów. W przypadku przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych, tkanka tłuszczowa gromadzona w rejonie piersi może być wyższa. Wynika to ze wzrostu liczby estrogenów. Jeżeli natomiast ich poziom spada, wystąpić może obniżenie rozmiarów biustu – np. po menopauzie. Ćwiczenia na klatkę piersiową same w sobie nie zmieniają jednak ilości tkanki tłuszczowej, a nawet mogą przyczynić się do poprawy wyglądu piersi.

Ćwiczenia mięśni klatki piersiowej

Na mięśnie klaki piersiowej działają przede wszystkim ćwiczenia siłowe, takie jak wyciskanie sztangi na leżąco. Taki trening może przyczynić się do wyeksponowania biustu. Mięśnie piersiowe znajdują się pod tkanką gruczołową oraz tłuszczową, dlatego ich rozwijanie uwydatnia i unosi piersi. Biust staje się dzięki temu lepiej widoczny, a także bardziej stabilny. Ma to szczególne znacznie dla zahamowania naturalnych procesów starzenia. Z wiekiem więzadła podtrzymujące piersi ulegają osłabieniu, ze względu na rozciągnięcie pasm tkanki łącznej. Takie zjawisko jest najbardziej problematyczne u kobiet, które posiadają duży biust. Nadmierne rozciągnięcie się więzadeł sprawia, że piersi opadają niżej i zaczynają wyglądać nieestetycznie. Trening siłowy pozwala na rozwinięcie mięśni klatki piersiowej do stopnia, który pozwala na lepsze uniesienie biustu oraz nadanie mu jędrności.

Umiejętny rozwój mięśni klatki piersiowej

Na wygląd biustu negatywnie wpływa zarówno brak ćwiczeń angażujących klatkę piersiową, jak i ich nieprawidłowe wykonywanie. Należy więc pamiętać, aby podczas każdej sesji pracować również nad innymi partiami mięśniowymi. Kluczowe znaczenie mają mięśnie pleców, ze szczególnym wskazaniem na mięśnie czworoboczne i grzbietowe. Uwzględnienie ich treningu w planie ćwiczeń chroni przed dysproporcjami w rozwoju mięśni, a tym samym nieprawidłowym wyglądem całej sylwetki oraz licznymi kontuzjami. Dla piersi kluczowe znaczenie ma także odpowiednia pielęgnacja, do której wykorzystać można np. krem Ovashape. Preparat ten nie tylko nawilża, wygładza i ujędrnia biust, ale może też przyczynić się do poprawy jego rozmiaru. Krem Ovashape bazuje na sprawdzonych składnikach, dzięki czemu jest bezpieczny w stosowaniu.

Najlepsze ćwiczenia na piersi

Dla poprawy wyglądu i wzmocnienia mięśni klatki piersiowej kluczowe znaczenie ma wyciskanie na ławce płaskiej oraz na skosie, z wykorzystaniem hantli lub sztangi. Ćwiczenie to powinno być robione poprawnie techniczne, czyli z wykonywaniem ruchu w pełnym zakresie oraz przy zachowaniu właściwej pozycji. Na piersi korzystnie wpływają również pompki, które pozwalają na wykorzystanie masy własnego ciała. Kobietom polecany jest trening w podporze na podwyższeniu, z różnymi rozstawami dłońmi. Do skutecznych ćwiczeń mięśni klatki piersiowej należą również rozpiętki, które można robić na płaskiej ławce lub na podłodze. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma utrzymywanie odpowiedniego tempa, a także skupienie się na odpowiednich partiach przy okazji każdego powtórzenia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej