Strona główna » Jak oswoić cerę naczynkową?

Jak oswoić cerę naczynkową?

przez Redakcja

Posiadaczki cery naczyniowej wiedzą, jak trudna jest jej pielęgnacja o każdej porze roku. Pod żadnym pozorem nie należy jej ignorować, ponieważ tylko zapewniając skórze odpowiednią pielęgnację mamy gwarancję, że nie będzie z nią większych problemów w przyszłości.

Na całe życie?

Cóż, niestety tak. Ale nie jesteście, drogie panie, całkowicie bezradne. Problemy z naczynkami wynikają z osłabienia naczyń krwionośnych i to od ich wzmocnienia trzeba rozpocząć walkę o zdrową cerę. Podstawą jest zmiana diety, wzbogacenie jej w dużą ilość owoców i warzyw bogatych w mikroelementy i witaminy, a zwłaszcza w witaminę C. Dobrze podeprzeć się suplementacją diety i dodatkowo zażywać witaminę C i rutynę.

Jeśli rzecz dotyczy niewielkiego problemu z naczynkami wtedy istnieje możliwość, że problem zostanie całkowicie zlikwidowany. Nie jest to jednak nic pewnego, ponieważ cera naczynkowa może mieć również podłoże genetyczne, a to w znaczny sposób komplikuje sprawę.

Pielęgnacja

Witaminy i suplementy diety to tylko jeden ze składników odpowiedniej pielęgnacji. Kolejnym jest dobór odpowiedniego kremu i innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie powinny mieć one właściwości rozgrzewających (rozgrzewanie rozszerza naczynia krwionośne). Zawartość alkoholu też nie jest wskazana, ponieważ wysusza on skórę.

Z kremów najlepsze będą te zawierające witaminę C i rutynę oraz inne składniki łagodzące. Nie bez znaczenia będzie też lekko zielonkawy kolor kremu, który optycznie stłumi czerwień skóry, nadając jej bardziej naturalny kolor. Wśród kremów przeznaczonych do cery naczyniowej polecić można m.in. krem CC Mixa.

Optyczne oszustwo

Dopiero zadbawszy o podstawy można zająć się maskowaniem. Przyda się zielonkawy korektor lub baza pod podkład w takim odcieniu. Podkład lepiej wybrać w chłodnej tonacji, aby różowym odcieniem nie podsycać czerwieni policzków. Także cienie do powiek i inne kosmetyki kolorowe powinny być raczej w barwach chłodnych, a przynajmniej pozbawionych czerwonego pigmentu. To nie wszystko.

Kolosalne znaczenie ma tu też kolor włosów. Nawet u bladolicej osoby rude włosy dają taki efekt, że buzia wydaje się cieplejsza i bardziej brzoskwiniowa. Łatwo więc przewidzieć co się stanie, gdy połączymy rudości, pomarańcze i złote blondy z zaczerwienioną skórą.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej