Strona główna » Jak utrwalić kolor farbowanych włosów latem

Jak utrwalić kolor farbowanych włosów latem

przez Redakcja

Lato to nie tylko tak po prostu pora roku, ale też czas, w którym chętnie wybieramy się na długie spacery, korzystamy z uroków aktywności fizycznej na zewnątrz, a także wylegujemy się na gorącej plaży. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że to właśnie słoneczna pogoda tak negatywnie wpływa na kolor naszych włosów. W związku z tym na myśl nasuwa się pytanie – czy można coś na to zaradzić?

Intensywne promienie słońca sprawiają, że wyraźny kolor włosów zaczyna blaknąć. Okazuje się, że włosy bardzo podobnie jak twarz w okresie upalnego lata, wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Tylko dzięki temu można zadbać o kondycję włosów i jednocześnie wspomóc farbowanie. Na szczęście czynności, jakie trzeba w tym celu wykonać to nic trudnego. Każda kobieta zajmie się tym samodzielnie. A oto przykładowe działania.

Odpowiednie nawilżenie włosów

Kolor zdecydowanie lepiej utrzymuje się na zadbanych, zdrowych włosach. Aby uzyskać ten efekt, wystarczy jedynie odpowiednio je nawilżyć. Można oczywiście udać się na specjalny zabieg tuż przed koloryzacją lub zdecydować się na stosowanie kosmetyków nawilżających. Przykładowym produktem jest olejek kokosowy, ale to nie jedyny produkt, który działa na włosy nawilżająco. Polecamy poszukać kosmetyków na http://www.kosmetyki360.pl/wlosy

Filtr prysznicowy – taki mały wynalazek

Gdy kobieta regularnie koloryzuje włosy, powinna kupić specjalny filtr prysznicowy, który redukuje chlor, a także eliminuje minerały zmieniające kolor włosów. Warto podkreślić, że oczyszczona woda ma również istotny wpływ na ich kondycję. Dlatego tym bardziej powinna zastanowić się nad zakupem tego gadżetu. Jego montaż jest prosty, a korzyści z jego stosowania jest całkiem sporo.

Szampon do włosów farbowanych

Jednym z kosmetyków, który wspomaga utrwalenie koloru włosów, jest oczywiście szampon. Tego rodzaju produkty są dostępne w sprzedaży od bardzo dawna. Ich stosowanie jest banalnie proste. To z jednej strony zwyczajny szampon, a z drugiej zaś produkt, który skutecznie wpływa na intensywność koloru. Wystarczy go regularnie stosować, aby uzyskać oczekiwany efekt. Takim szamponem można myć włosy bardzo często, gdyż jest łagodny dla farby i struktury włosa.

Kosmetyki z ochroną przed promieniowaniem UV

W ofercie drogerii można znaleźć kosmetyki przeznaczone do stylizacji włosów, które jednocześnie chronią przed promieniowaniem UV. Produkty te będą zapobiegać przesuszeniu włosów. To z kolei wpłynie na lepszą trwałość koloru. W ofercie tego rodzaju specyfików znajdują się pianki do włosów, odżywki, a także inne produkty, także specjalistyczne, typowo ochronne.

Różne kosmetyki – jedna zasada stosowania

Powyższe kosmetyki to zupełnie różne produkty. Natomiast łączy je jedna zasada stosowania. Chodzi mianowicie o to, że każdy z tych kosmetyków trzeba stosować regularnie, ponieważ w przeciwnym razie nie będą działać. Także po jednym zastosowaniu któregokolwiek produktu nie można oczekiwać cudów. Zmiany będą widoczne dopiero po dłuższym okresie stosowania. Co więcej, można stosować wszystkie jednocześnie, gdyż produkty te ze sobą nie kolidują.

Utrwalenie koloru włosów w okresie lata wbrew pozorom jest bardzo proste. W momencie, gdy wydaje się, że z tym zamiarem trzeba udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, okazuje się, że nie ma takiej potrzeby. Wybór kosmetyków w drogeriach i sklepach jest bardzo duży. Poza tym są jeszcze inne sposoby, które pomogą uzyskać ten sam efekt. Wystarczy jedynie wybrać dla siebie najlepsze. Jedno jest tu pewne, warto zadbać o swoje włosy, aby po farbowaniu ich kolor utrzymywał się przez dłuższy czas.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej