Strona główna » Jak wybrać płukankę do włosów?

Jak wybrać płukankę do włosów?

przez Redakcja
Jak wybrać płukankę do włosów?

Płukanki do włosów to dobry sposób na uratowanie wyglądu kosmyków. Często używa się je po zabiegu farbowania, z którego efektu nie jesteśmy zadowolone, a także sprawdzi się do podtrzymania koloru na włosach. Więcej na ten temat poniżej.

  1. Jakie rodzaje płukanek istnieją?
  2. Jak stosować płukankę do włosów?
  3. Jakie działanie mają płukanki?

Jakie rodzaje płukanek istnieją?

Na rynku można znaleźć kilka typów płukanek do włosów. Różową poleca się do włosów farbowanych na blond, ponieważ pomaga zlikwidować zielone refleksy, które są efektem ubocznym farbowania. Ta płukanka rozjaśnia kosmyki i sprawia, że stają się one jednolite. Ważne, by pilnować stężenia roztworu, ponieważ ten typ może zostawić różową poświatę na włosach.

Innym typem jest płukanka fioletowa, czy srebrna, która ma fioletowy barwnik uzyskany z mieszanki czerwonego i niebieskiego. Zaleca się użycie go gdy na włosach farbowanych na blond pojawiają się żółte refleksy. Po jej zastosowaniu kolor odzyskuje swój blask i nabiera chłodniejszego odcienia. Dla szatynek poleca się niebieską płukankę, ponieważ u tego typu włosów mogą pojawić się problemy z przebarwieniami koloru miedzi i rudości. Szukając sklepu z korzystnymi cenami i dobrą jakością produktów warto wejść na poniższą: https://drogeriawena.pl/pl/c/Plukanki/252.

Jak stosować płukankę do włosów?

Płukanki służą do płukania kosmetyków, wzmacniając je. Użycie płukanek jest bardzo proste, ponieważ trzeba dodać tylko niewielką ilość wody. Proporcje podane są na opakowaniu produktu. Poleca się także wcierać roztwór bezpośrednio, aby efekt był silniejszy. Należy zanurzyć całą głowę, aby płukanka miała wpływ na całą skórę głowy. Można także wykonać delikatny masaż, aby składniki odżywcze wniknęły w głębokie warstwy kosmyków. Najpierw płucze się włosy około dziesięciu minut. I potem spłukuje się włosy pod bieżącą wodą.

Jakie działanie mają płukanki?

Płukanki nie odnawiają tylko koloru, ale także poprawiają efekt koloryzacji. Można znaleźć także rodzaje ze składnikami odżywczymi. Do włosów puszących sprawdzi się płukanka octowa, która wygładza włosy i dba o ich kolor. Płukanka z pokrzywy natomiast ma działanie oczyszczające i sprawia, że kosmyki stają się silniejsze i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.  Płukanki do włosów mają silne działanie odżywiające i rewitalizujące. Ich stosowanie przyczyni się do znacznej poprawy kondycji i odporności włosów. Płukanka stworzona  jest z naturalnych składników, dzięki czemu nie musimy martwić o stan naszych kosmyków.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej