Strona główna » Jak wykonać makijaż brwi? Instrukcja w 5 krokach

Jak wykonać makijaż brwi? Instrukcja w 5 krokach

przez Redakcja

Idealnie wyregulowane brwi o dobrze dobranym kształcie są bardzo ważnym elementem upiększającym twarz. Jeśli będą one właściwie ukształtowane, będą mogły we wspaniały sposób podkreślić urodę twarzy, a w szczególności oprawę oka. Każdy kształt oczu i twarzy wymaga nieco innego kształtu i grubości brwi.

Do tego, aby wyglądały one efektownie, muszą zostać przyciemnione właściwym kolorem! Porządny makijaż brwi jest jednym z najważniejszych elementów upiększania twarzy, więc warto umieć go wykonać profesjonalnie! Oto 5 kroków, dzięki którym nadasz swoim brwiom pożądanego kształtu i koloru!

1. Perfekcyjna depilacja. Wyskubanie pojedynczych włosków, które wychodzą poza linię pożądanego kształtu brwi, jest absolutną podstawą utrzymania okolic brwi w ryzach. To również sposób na wstępne nadanie brwiom kształtu. Mało która kobieta rodzi się z idealnymi brwiami, których nie trzeba regulować. W większości przypadków pęseta doskonale radzi sobie z tą kwestią. Jeśli jednak nie wiesz, jak prawidłowo regulować brwi lub po prostu nie lubisz tego robić – udaj się do kosmetyczki, która dodatkowo ukształtuje brwi tak, jak należy!

2. Wybierz kosmetyk do makijażu brwi. To prawdopodobnie najtrudniejszy etap makijażu brwi, bo wcale nie jest tak łatwo wybrać najwłaściwszy kosmetyk, gdy dookoła tak wiele różnych, ciekawych produktów! Wiele z nich prawdopodobnie trzeba będzie przetestować „na własnej skórze”, zanim znajdzie się ten, którego stosowanie będzie najwygodniejsze i będzie dawało najlepsze rezultaty. Dostępne są przede wszystkim cienie do brwi o formule podobnej do cieni do powiek, dające ciekawy efekt matowego wykończenia włosków i skóry między nimi. Makijaż brwi można wykonać również, wykorzystując kosmetyki w postaci pomady lub żelu. Pomada do brwi w kolorze brązu lub ciemnego blondu ma kremową konsystencję i bardzo łatwo się ją rozprowadza na brwiach, bez konieczności częstego dokonywania poprawek. Nadaje się doskonale, gdy chcesz nie tylko pomalować, ale również zagęścić swoje brwi! Oprócz wyboru postaci kosmetyku do makijażu musisz dobrać też jego kolor. Ważne jest, aby był on tylko nieznacznie ciemniejszy od twoich włosów i najbardziej odpowiadał ich odcieniowi. Jeśli masz jasną oprawę oczu i jasne włosy – nie wybieraj kosmetyku w kolorze czarnym lub brązowym, ale raczej kolor ciemnego blondu. Dzięki temu twoje brwi będą pasowały do całej twojej twarzy i będą sprawiały wrażenie bardziej udanych – bo naturalnych!

3. Nadaj brwiom kształt. Za pomocą specjalnych cienkich pędzelków dołączonych do cieni lub pomad do brwi musisz bardzo ostrożnie nadać brwiom odpowiedni kontur. Obrysuj je dookoła, tworząc pożądany przez siebie kształt i grubość. Dzięki takim konturom możesz pogrubić swoje brwi, bardziej je unieść lub zmienić ich kształt, jeśli twoje własne włoski nie układają się po twojej myśli.

4. Wypełnij kontur kosmetykiem. Używając wybranego kosmetyku, wypełnij powoli i starannie kontur, który wcześniej nadałaś brwiom. Oprócz włosków zamaluj również skórę – dzięki temu nadasz brwiom odpowiedniego koloru i gęstości, będą się wtedy prezentowały wyśmienicie.

5. Uczesz brwi. Za pomocą szczoteczki do brwi wyczesz nadmiar kosmetyku do makijażu i wykończ staranny makijaż brwi. I tyle! Jesteś już gotowa, by wyjść na miasto i zrobić furorę ze swoimi doskonale wypielęgnowanymi brwiami!

Pielęgnacja brwi obejmująca ich regulowanie oraz makijaż w cudowny sposób może podkreślić piękną oprawę twoich oczu oraz dopasować się do okazji, na którą tak się przygotowałaś!

Materiał partnera

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej