Strona główna » Jakie są metody odmładzania pochwy?

Jakie są metody odmładzania pochwy?

przez Redakcja

Odmładzaniu pochwy służy szereg zabiegów, które pozwalają ujędrnić jej struktury, i nadać pożądany wygląd. Za pomocą tych technik można odwrócić zmiany zachodzące w ścianach i mięśniach okolicy narządów płciowych, które są konsekwencją starzenia się, lub przebytych porodów drogą naturalną. Z biegiem lat pochwa traci swoją jędrność, staje się zbyt luźna, a dodatkowym problemem staje się nietrzymanie moczu. Zabiegi odmładzające pochwę poprawiają jej kondycję, a niektóre z nich pozwalają również poprawić jej wygląd. Jak twierdzą autorzy publikacji z Surgical Technology International, odmłodzenie pochwy może poprawiać również jakość życia seksualnego, zwiększając doznania w trakcie stosunku. Często wykonuje się je łącznie z innymi zabiegami jak labiaplastyka dotycząca warg sromowych.

Zabiegi mające na celu poprawę funkcji pochwy nie są niczym nowym w ginekologii, jednak obecnie cieszą się wzrastającym zainteresowaniem. W latach 2010-2013, jak podaje brytyjski magazynSunday Express, ilość kobiet pytających o operacje intymnych okolic wzrosła aż o 45%, a ich średni wiek spadł do 28 lat. Zabiegi tego rodzaju nie są bowiem zarezerwowane wyłącznie dla kobiet starszych, ale również tych, dla których estetyka tych okolic ma znaczenie. W Ameryce, wedle American Society of Aesthetic Plastic Surgery, ilość podobnych zabiegów przeprowadzonych w 2014r. wyniosła 7,500 – o niemal połowę więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

Metody chirugiczne odmładzania pochwy, czyli plastyka pochwy

Efekty chirurgicznych metod odmładzania, czyli operacji plastycznej pochwy są trwałe, ale wiążą się z większym ryzykiem, a także wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji. Po operacji pochwy konieczne jest powstrzymanie się od aktywności seksualnej przez okres 1-2 miesięcy. Połączenie waginoplastyki (dotyczącą pochwy) z labiaplastyką (dotyczącą warg sromowych), poprawia wygląd okolic intymnych. W trakcie zabiegu plastyki pochwy, który wykonywany jest w znieczuleniu, usuwany jest nadmiar wyściółki pochwy, a odpowiednie nacięcia przywracają dawne napięcie mięśniom i tkankom miękkim budującym ściany narządów płciowych.

Inne metody ginekologii plastycznej oferują odtworzenie błony dziewiczej (hymenoplastyka), która pęka po pierwszym stosunku, powiększanie punktu G.

Laserowe odmładzanie pochwy – bez skalpela

Małoinwazyjne metody wykorzystują laser. Przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet, które cierpią na suchość pochwy oraz jej nadmierną luźność. Laser Mona Lisa Touch pozwala zmniejszyć wspomniane dolegliwości, które często towarzyszą okresowi przekwitania. Jak pisze prof. dr hab. Mariusz Zimmer, kierownik Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytety Medycznego we Wrocławiu: “Jest to metoda zwężająca pochwę, dająca poprawę w zakresie nietrzymania moczu, korektę obniżenia pochwy a przy okazji jej zwężenie poprawiając komfort współżycia.” Drugą metodą, również wykorzystującą laser zamiast skalpela, jest Incisionless Laser Vaginal Rejuvenation, wykonywany za pomocą aparatu Gyneshape. Obie zalecane są przede wszystkim kobietom, u których rozluźnienie ścian pochwy jest niewielkie. Ich zaletą jest krótki okres rekonwalescencji po zabiegu, a po tygodniu możliwy jest powrót do normalnej aktywności seksualnej. Czas trwania procedury wynosi zaledwie 30-45 min.

Odmładzanie pochwy – żele i ćwiczenia

Jeśli nie chcesz poddawać się zabiegom, na rynku dostępnych jest wiele kremów i żeli. Jak mówią ich producenci, pozwalają sprawić, że pochwa staje się ciaśniejsza, i ” bardziej uwrażliwiona na wszelkie stymulacje”. Można je nabyć w internetowych sklepach, a ceny nie przekraczają 70 zł za opakowanie. Najstarszą metodą, jest trening mięśni Kegla. Wzmocnienie mięśni otaczających cewkę moczową poprawia statykę narządów płciowych. Może też pomagać tym kobietom, które cierpią na nietrzymanie moczu. Zdaniem dr Leona Goldsteina, chirurga plastycznego w Madison (USA), takie ćwiczenia powinny być wykonywane również przez te kobiety, które poddały się operacjom odmładzającym pochwę.

Cena waginoplastyki waha się od 3 000 do 6 000 zł, w zależności od wybranej metody i stopnia skomplikowania zabiegu. Laserowe odmładzanie pochwy to wydatek rzędu 1 800 – 2 500 zł, ale zabieg czasem wymaga powtórzenia.Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź w sieci opinie o plastyce pochwy od osób które mają ten zabieg już za sobą. Na forach poświęconych plastyce pochwy znajdziesz również wiele porad, wskazówek i wyjaśnień.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej