Strona główna » Kiedy nie jesteś zadowolona ze swojego biustu zrób coś z tym

Kiedy nie jesteś zadowolona ze swojego biustu zrób coś z tym

przez Redakcja

Współczesne kanony piękna starają coraz mniej naturalne. Kobiety pragną wyglądać jak ich idolki z telewizji, gdzie zgrabnie emanują swoim największym atutem – dużym biustem.

To jeden z największych kompleksów współczesnych kobiet, który w gabinetach medycyny estetycznej poprawiany jest najczęściej. Do specjalistów chirurgii plastycznej zgłaszają się kobiety w różnym wieku, dlatego nie jest dla nich zaskoczeniem ani 18-latka, ani 50-latka.

Na czym polega powiększanie piersi?

Zwany inaczej mammoplastyczą lub augmentacją, polega oczywiście na zmianie rozmiaru piersi dzięki interwencji chirurgicznej. Do każdej z nich wszczepiane są specjalne implanty, dzięki którym piersi stają się większe, jędrniejsze i znacznie bardziej uniesione.

Dlaczego kobiety decydują się na powiększenie biustu?

Efekt jest naprawdę niezwykły i wiele kobiet chętnie poddaje się temu zabiegowi nie tylko aby podnieść własną samoocenę, ale przede wszystkim aby bardziej podobać się swojemu partnerowi. We współczesnym świecie powstał wciąż rozpowszechniany mit, że małe piersi nie są kobiece, a kobiety, które nie mogą pochwalić się pokaźną miseczką C, często wpadają w kompleksy. Operacja piersi to trwałe rozwiązanie, które pozwala kobietom raz na zawsze poczuć się naprawdę pięknie.

Kiedy można przeprowadzić zabieg?

Nie może to mieć miejsca wcześniej, niż przed ukończeniem przed kobietę 16 lat. Wówczas dopiero kończy się rozwój gruczołów piersiowych, który pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Wbrew powszechnym opiniom, powiększone piersi nie przeszkadzają kobiecie w żaden sposób karmić dziecka, ani nie wpływają również negatywnie na płód, który znajduje się jeszcze w organizmie matki. Podczas powiększania piersi, implanty są wszczepiane pod pierś, aby unieść ją do góry. Wówczas gruczoły mlekowe nie są w żaden sposób uszkadzane.

Rodzaje powiększania piersi

Ponieważ medycyna estetyczna wciąż idzie do przodu, wykształciło się kilka metod, które pozwalają osiągnąć zadowalający efekt powiększonych piersi. Wśród nich można wyróżnić trzy najpopularniejsze, takie jak:

  • implanty piersiowe – to najpopularniejsza metoda którą wybiera znaczna większość kobiet. Istnieją dwa rodzaje implantów – okrągłe i anatomiczne. W zależności od oczekiwań oraz predyspozycji organizmu, chirurg plastyczny podczas konsultacji z pacjentką wybiera najkorzystniejsze dla niej rozwiązanie.
  • – to metoda, która pozwala nie tylko powiększyć piersi, ale również pozbyć się nadmiaru tłuszczu z którejś części ciała. Tłuszcz jest bowiem pobierany, np. z brzucha i następnie lekarz wstrzykuje go do piersi. Niestety ta metoda niesie za sobą wiele powikłań, między innymi znacznie większe prawdopodobieństwo powstawania torbieli.
  • – jak najbardziej jest to możliwe, jednak zabieg nie daje tak spektakularnych efektów jak dwa poprzednie. Do piersi wstrzykuje się kwas hialuronowego w dawce nie większej niż 120 ml. Efekt widoczny jest maksymalnie przez 12 miesięcy, następnie zabieg należy powtórzyć.

Jak przebiega zabieg powiększania biustu?

Pacjenta, która poddaje się operacji pozostaje przez cały zabieg w narkozie. Czas trwania zabiegu wynosi od godziny do dwóch, zaś po jego wykonaniu, pacjentka powinna zostać w szpitalu jeszcze maksymalnie przez dwa dni. Jest to stosunkowo niedługi czas hospitalizacji, który wnika z postępu medycyny estetycznej oraz technologii.

Możliwe powikłania po zabiegu

Operacja powiększania piersi jest normalnym zabiegiem, z którym mogą wiązać się wielokrotnie komplikacje pooperacyjne. Wśród najczęstszych jest oczywiście ból w okolicach nacięcia skóry oraz szwów, a także długie gojenie się ran. Niekiedy pacjentki zgłaszają się do lekarza kilka dni po zabiegu z powodu krwawienia czy pęknięcia skóry w którymś miejscu. Bardzo ważna jest odpowiednio szybka reakcja i nie bagatelizowanie problemu. Jakikolwiek niepokojący skutek pooperacyjny powinien być jak najszybciej skonsultowany z lekarzem, aby nie dopuścić do zakażenia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej