Strona główna » Kosmetyki pod choinkę – kompletujemy prezenty świąteczne

Kosmetyki pod choinkę – kompletujemy prezenty świąteczne

przez Redakcja

Już od początku grudnia w sklepach stacjonarnych i internetowych rozpoczynają się akcje promocyjne tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia. To „gorący” okres dla wszystkich handlowców, ponieważ konsumenci przygotowują prezenty dla swoich bliskich. Najczęściej pod choinką Polacy znajdują kosmetyki i są to prezenty oczekiwane.

Najbardziej pożądane prezenty

TNS Polska przeprowadziło badanie dotyczące preferencji prezentowych Polaków. Badanie miało miejsce w listopadzie 2017 w formie wywiadu bezpośredniego, z wykorzystaniem tabletów. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 1000 Polaków w wieku od 15. roku życia.

Według badań, nawet co trzecia osoba mająca powyżej 30 lat, chciałaby otrzymać w prezencie świątecznym:

  • modny dodatek, m.in. biżuterię lub zegarek,
  • książkę,
  • kosmetyki,
  • odzież,
  • perfumy,
  • coś praktycznego do domu.

Najlepszym prezentem dla osób powyżej 50. roku życia będzie kosmetyk, wskazywany przez 40 proc. respondentów. Podobnie wygląda to w przypadku pań, które wskazywały jako wymarzony prezent w kolejności: kosmetyk, książki, praktyczne akcesoria domowe, perfumy i biżuterię. Panowie prócz gotówki, która była najbardziej oczekiwanym prezentem, pragnęli znaleźć pod choinką kosmetyki, elektronikę i prezenty związane z ich hobby.

Co wybieramy i gdzie kupujemy?

Oczekiwania prezentowe są spójne z tym, co kupujemy bliskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z badań firmy Deloitte wynika, że jedna trzecia Polaków kupuje gwiazdkowe upominki w drogeriach i perfumeriach. Drogeria internetowa jest wybierana przy tym przez 10 proc. Polaków. Zwolennikami zakupów w sieci są ludzie młodzi, wykształceni i zapracowani. Często porównujemy kosmetyki i perfumy na prezent w serwisach internetowych i w porównywarkach cenowych, w celu wyboru najkorzystniejszej oferty.

W 2014 roku aż 32 proc. badanych chciało wręczyć w formie bożonarodzeniowego prezentu produkt do pielęgnacji lub zapach. Takie prezenty według respondentów łączą praktyczne zastosowanie z wrażeniem luksusu. Ponadto są to podarki uniwersalne, które można wręczyć w zasadzie każdemu.

Kosmetyki dla każdego?

Przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach stacjonarnych i drogeriach internetowych nie brakuje pięknie skomponowanych i zapakowanych zestawów kosmetycznych, idealnie sprawdzających się w charakterze prezentu. Można je wybrać dla żony, mamy, męża, taty czy cioci i wujka. Nawet dla najmłodszych znajdą się odpowiednie zestawy kosmetyczne, z ulubionymi postaciami z popularnych bajek.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej