Strona główna » Krakowskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Osteohelp.pl już otwarte!

Krakowskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Osteohelp.pl już otwarte!

przez Redakcja
Krakowskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii

Dawniej uznawane było, że fizjoterapeuta potrzebny jest jedynie osobom, które zmagają się z przewlekłymi chorobami układu mięśniowego i kostnego, które w znaczny sposób utrudniają poruszanie się i codzienne funkcjonowanie. Dziś to myślenie się nieco zmienia, przede wszystkim dlatego, że świadomość ludzi na temat zdrowia jest coraz większa. To właśnie dlatego na spotkania z fizjoterapeutą decydują się nie tylko osoby chore, ale również sportowcy, pracownicy biurowi spędzający godziny w pozycji siedzącej, kierowcy zawodowi, czy młode mamy, które każdego dnia zmagają się z noszeniem dziecka. Sprawdź, co fizjoterapeuta może zrobić dla ciebie, by żyło ci się jeszcze lepiej. 

  • Czym jest i na co pomaga fizjoterapia – kształtowanie umiejętności właściwego zachowania
  • Kim jest technik fizjoterapii – kto może wykonywać masaż terapeutyczny? 
  • Osteopatia – dziedzina z zakresu fizjoterapii, która pomoże ci w powrocie do zdrowia
  • Powrót do normalnego bytowania – pomoc w trudnościach z zakresu ruchu 

Czym jest i na co pomaga fizjoterapia – kształtowanie umiejętności właściwego zachowania

Fizjoterapia to nic innego, jak przywracanie prawidłowej postawy ciała, zakresu ruchów, czy eliminacja stanów bólowych wynikających z urazów lub zwyrodnień stawów kostnych. Z usług fizjoterapeuty oraz częściej decydują się korzystać osoby, które na co dzień zbyt mocno obciążają swoje ciało poprzez źle dobraną postawę ciała w ciągu dnia lub zbyt duże obciążenie związane z brakiem możliwości zmiany pozycji w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków, lub fizycznego przeciążenia.

Oczywiście nie należy zapominać o wszystkich osobach, które zmagają się z urazami kręgosłupa szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego, wszystkimi, którzy korzystali z różnych metod leczenia w tym farmakologicznego oraz pacjentów cierpiących na powypadkowe zmiany kostne i mięśniowe. Regularne zabiegi w zakresie fizjoterapii mogą pomóc pacjentowi powrócić do normalnego życia społecznego eliminując powracający ból kręgosłupa czy inne problemy, które do tej pory skutecznie uniemożliwiały normalne funkcjonowanie bez odczuwania bólu. 

Kim jest technik fizjoterapii – kto może wykonywać masaż terapeutyczny? 

Aby zostać certyfikowanym fizjoterapeutą należy skończyć studia jednolite magisterskie oraz przebyć praktyki w przychodni rehabilitacyjnej, w której poznasz wszelkie tajniki łagodzenia bólu i przywracania prawidłowego funkcjonowania układu kostno-stawowego. Co więcej, podczas nauki dowiesz się, na czym polega terapia manualna oraz jak dokonać diagnostyki funkcjonalnej, która ułatwia rozpoznanie potrzeb każdego pacjenta indywidualnie. 

Warto zaznaczyć, że wszyscy absolwenci kierunku fizjoterapia mogą z powodzeniem rozszerzać swoje umiejętności o np. specjalizację fizjoterapii urologicznej, która pomaga głównie kobietom, które zmagają się z takimi schorzeniami jak nietrzymanie moczu, czy obniżenie dna miednicy, które najczęściej występują po przebytych porodach naturalnych. 

Jedną ze specjalizacji, jaką możesz napotkać w nowo otwartym centrum fizjoterapii na terenie Krakowa jest osteopatia, czyli oparte na zabiegach manualnych postępowanie diagnostyczne, które pozwala niemal natychmiast rozpoznać i pomóc w eliminacji problemów z zakresu dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej. 

Osteopatia – dziedzina z zakresu fizjoterapii, która pomoże ci w powrocie do zdrowia 

Wielu ludzi jest zwolennikami terapii, które opierają się na metodach leczenia środkami naturalnymi, dlatego coraz częściej proszki przeciwbólowe, które krótkotrwale uśmierzają odczuwaną dolegliwość zamieniają na spotkania z fizjoterapeutą, który dogłębnie zdiagnozuje problem i za pomocą masaży i ćwiczeń postara sie wyeliminować ból nie tylko na chwilę, ale przy regularnym praktykowaniu ucisku, masażu i ruchu możliwe, że na stałe. 

Osteopata posiada wszelkie umiejętności wykonywania zabiegów, które z powodzeniem mogą eliminować bóle kręgosłupa, stawów, mięśni na nawet głowy wynikające z przewlekłych migren, zwiększonego napięcia mięśniowego, czy nawracających zawrotów głowy. Co więcej, regularne wizyty w gabinecie fizjoterapii i podjęta rehabilitacja może złagodzić dolegliwości związane z dyskopatią, rwą kulszową, zespołem napięcia przedmiesiączkowego, czy zaburzeniami układu pokarmowego. Jeżeli cierpisz na jakiekolwiek z wymienionych schorzeń sprawdź dostępną ofertę i umów się na konsultację oddając się w ręce profesjonalistów, którzy sprawią, że poczujesz się lepiej. 

Powrót do normalnego bytowania – pomoc w trudnościach z zakresu ruchu 

Niezwykle często zdarza się, że brak reakcji w odpowiednim momencie może skutkować koniecznością stawienia się w szpitalu rehabilitacyjnym i przejściem serii zabiegów mających na celu poprawienie twojej sprawności ruchowej. Zanim jednak doprowadzisz swój organizm do takiego stanu warto rozważyć wizytę w Centrum Osteopatii i poprosić o ocenę zdolności psychofizycznych, dzięki której będziesz mógł podjąć znacznie szybciej działania naprawcze i cieszyć się pełnią życia bez cierpienia i przewlekłego bólu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej