Strona główna » Makijaż oczu – 10 najczęściej popełnianych błędów

Makijaż oczu – 10 najczęściej popełnianych błędów

przez Redakcja

Makijaż wykonany starannie sprawia, że kobieta czuje się piękna. Przede wszystkim dodaje jej pewności siebie – podkreśla atuty i ukrywa niedoskonałości. Niestety każda z nas, przynajmniej raz w życiu, zaliczyła makijażową wpadkę.

Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę i nad czym dłużej pracować, by w przyszłości uniknąć pomyłek. Oto kilka wskazówek.

Błąd 1: użycie nieodpowiedniego korektora pod oczy

Jeśli nałożysz zbyt jasny korektor, ciemne miejsca, zamiast zniknąć, staną się bardziej widoczne i szaro-sine. Natomiast zbyt gęsty produkt, osadzi się w załamaniach skóry i spowoduje, że zmarszczki wokół oczu będą bardziej widoczne.

Odpowiedni będzie korektor w płynie (Golden Rose Liquid Concealer).

Błąd 2: źle roztarte granice cieni

Jeśli źle rozetrzesz granice między cieniami, widoczne będą nieestetyczne plamy.

Błąd 3: zły kolor cienia. Ważne jest, żeby dobrać cień do tęczówki oka

Zawsze decyduj się na cienie w kolorze kontrastowym w stosunku do barwy tęczówki oka. Jeśli masz niebieskie oczy, wybierz pomarańczowe cienie, jeśli zielone – sięgnij po oberżynę.

Główna zasada: duże oczy – ciemne cienie, małe oczy – jasne cienie.

Błąd 4: brak rozjaśnienia kącika oka

Aby powiększyć oko i rozjaśnić spojrzenie, używaj jasnego cienia. Niewielką ilość nakładaj w kąciku oka. W tym miejscu nie używaj ciemnych kolorów, gdyż twoja twarz nabierze smutnego wyrazu.

Błąd 5: zwarzone cienie

Dzieje się tak, gdy nałożysz zbyt dużą ilość cienia. Po kilku godzinach zacznie się on zbierać w załamaniu powieki. Nie ma reguły, czy jest to droższy czy tańszy cień. Pamiętaj: nadmiar zawsze daje niefajny efekt.

Błąd 6: zła kreska na powiece

Zła, czyli „smutna kreska” na górnej powiece, to często popełniany błąd. Aby go uniknąć, powinnaś narysować kreskę tak, by wyciągała zewnętrzny kącik ku górze. Dzięki temu będzie miała lepsze proporcje, kości policzkowe wydadzą się dłuższe, a spojrzenie zalotne. Ważne jest też to, by kreska nie była zbyt gruba – będzie wyglądała karykaturalnie i uzyskasz nienaturalny efekt.

Błąd 7: posklejane rzęsy

Dzieje się tak gdy nakładasz zbyt dużo tuszu na rzęsy. Ogranicz się do dwóch warstw. Tuszuj najpierw górne rzęsy, potem dolne. Zacznij od nasady po końcówki. Po nałożeniu pierwszej warstwy pozwól by wyschła, a następnie powtórz czynność. Po drugie – stary tusz na pewno je poskleja, ale też zacznie się osypywać na dolną powiekę. Wymieniaj maskarę co 1,5-2 miesiące.

Błąd 8: nieodpowiednie stosowanie zalotki

Warto przekonać się do tego gadżetu i stosować go, bo wspaniale podkręca rzęsy. Ważne jest to, aby używać zalotki na rzęsach, które nie są jeszcze pomalowane. Jeśli użyjesz jej na wytuszowane rzęsy, posklejasz je. Jeśli natomiast tusz zdąży wyschnąć, uszkodzisz i połamiesz włoski, a przecież nie o to chodzi.

Błąd 9: źle wyprofilowane brwi

Zbyt cienkie łuki bardzo mocno wyostrzają rysy twarzy i dodają lat. Zapuść trochę brwi, aby się zaokrągliły.

Błąd 10: spanie w makijażu

Chcesz długo cieszyć się zdrową i piękną cerą, bez wyprysków i zmarszczek? Nigdy nie zasypiaj w makijażu!

Chcesz dowiedzieć się, jak wykonać makijaż korekcyjny oczu? Dowiedz się więcej na stronie Golden Rose.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej