Strona główna » Obowiązki Opiekunki osób starszych w Niemczech

Obowiązki Opiekunki osób starszych w Niemczech

przez Redakcja
Obowiązki Opiekunki osób starszych w Niemczech

Zawód Opiekunki osób starszych to angażująca i bardzo odpowiedzialna praca. W rękach Opiekunki leży w końcu życie i zdrowie seniora. Rekrutując na pierwszą sztelę większość przyszłych Opiekunów zastanawia się jaki dokładnie będzie zakres ich obowiązków. Dobrze skonstruowany proces rekrutacji powinien połączyć oczekiwania konkretnej rodziny i seniora z kompetencjami i wymaganiami pasującej do wymagań Opiekunki osób starszych. Tak więc obowiązki w każdym ogłoszeniu różnią się w zależności od potrzeb. Jakie kompetencje powinna posiadać Opiekunka, aby móc sprostać pracy w Niemczech?

Podstawową umiejętnością jest przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego. To dzięki niej Opiekunowie są w stanie porozumiewać się z Podopiecznymi i odpowiadać na ich potrzeby. Poza językiem najważniejszym elementem pracy w branży opiekuńczej jest pomoc w codziennym funkcjonowaniu Seniora i prowadzenie jego gospodarstwa domowego.

Zakres obowiązków zawsze zależny jest od wymagań zgłoszonych przez rodzinę i stanu zdrowia Podopiecznego. Do obowiązków Opiekunki może należeć również przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, dotrzymywanie towarzystwa i aktywizacja fizyczna i umysłowa Seniora. Opiekunka Osób Starszych w Niemczech może zajmować się także pomocą w rehabilitacji, czy załatwianiu podstawowych spraw urzędowych. Niektóre niemieckie rodziny preferują osoby posiadające prawo jazdy.

Warto posiadać jednak wiedzę czym NIE zajmuje się Opiekunka Osób Starszych. Osoba sprawująca profesjonalną opiekę nad Seniorem nie pełni obowiązków pielęgniarki i nie zajmuje się wykonywaniem żadnych czynności, czy zabiegów medycznych. W jaki sposób uzyskać pewność, że omówione w trakcie rekrutacji obowiązki nie będą różnić się od tych, które będziemy wykonywać na miejscu? W tym celu najlepiej nawiązać współpracę z zaufaną, renomowaną agencją.

Przykładem agencji, w której wszystkie obowiązki Opiekunki zostają jasno omówione przed wyjazdem jest Veritas Opieka. Firma proponuje wyłącznie legalne zlecenia i atrakcyjne warunki finansowe, oscylujące wokół 1800 € miesięcznie netto. Przez cały okres zlecenia do dyspozycji Opiekunki pozostaje polski koordynator. Najnowsze zlecenia od firmy Veritas Opieka znajdziesz tutaj: praca w opiece Niemcy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej