Olejek do brody to jeden z wielu kosmetyków (obok na przykład balsamów do brody, wosków czy pomad do włosów), jaki w ostatnim czasie zdobył serca mężczyzn, którym zależy na modnym i zadbanym wyglądzie. Popularność kosmetyków do brody nie powinna dziwić, zwłaszcza że bujna broda drwala jest bardzo modna.
- Co daje olejek do brody?
- Olejek do brody – jak używać?
- Czy tylko dla drwala?
Podobnie jak męska fryzura, tak i zarost powinien być zadbany. Co to znaczy? Musi być profesjonalnie przystrzyżony i „dobrej jakości”, czyli po prostu, zdrowo wyglądać. Do tego właśnie służy olejek do brody. Co konkretnie daje jego używanie i jak to robić? Dla jakiego typu zarostu jest on przeznaczony? Poniżej odpowiedzi na te pytania.
Co daje olejek do brody?
Olejek do brody to jeden z czołowych produktów firm, które zajmują się produkcją profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji zarostu. Nic w tym dziwnego. Taki olejek odżywia, wzmacnia i nawilża zarost. Dzięki niemu włosy brody są zregenerowane i elastyczne oraz nie mierzwią się. Olejek do brody sprawia też, że zarost jest elastyczny. Bardzo cenne i ważne jest to, że zawiera on w większości naturalne składniki (przeważnie jest to mieszanka aromatycznych olejków). Kosmetyk ten nie tylko bardzo pozytywnie wpływa na sam zarost, ale i na skórę. To bardzo ważne, gdyż skóra pod zarostem jest podatna na podrażnienia i wysuszenie.
Olejek do brody – jak używać?
By olejek do brody zadziałał skutecznie, bardzo ważne jest, by został prawidłowo nałożony. Jak więc to robić? Najpierw trzeba brodę porządnie wyczesać specjalnie przeznaczoną do tego szczotką, czyli tak zwanym kartaczem. Chodzi o to, by włosy zarostu były dobrze rozczesane i został z nich usunięty martwy naskórek oraz nieczystości. Poza tym takie wyszczotkowanie brody pozytywnie wpłynie na ukrwienie skóry, a dzięki temu lepiej wchłoną się kosmetyki – w tym przypadku olejek do brody. Potem należy odmierzyć odpowiednią ilość olejku, którą chce się wetrzeć. Z tej ilości połowę należy rozetrzeć w dłoniach i w ten sposób rozgrzać. Potem trzeba powoli wetrzeć olejek w skórę brody i sam zarost – należy zacząć od krtani i podążać stopniowo w górę.
A co zrobić z drugą połową odmierzonego olejku? Tę część kosmetyku należy rozetrzeć w palcach i nałożyć na brodę. Tym razem cały zabieg zaczyna się od okolic bokobrodów, potem podąża wzdłuż policzków i kończy wmasowywaniem olejku w całą brodę. Po naniesieniu olejku brodę należy wyczesać, aby kosmetyk rozniósł się po zaroście równomiernie. Trzeba też pamiętać o tym, że olejek do brody nanosi się na suchą brodę. Gdybyśmy nałożyli olejek na mokrą, po prostu by się nie wchłonął, a zarost pozostałby tłusty. Najlepiej też ten kosmetyk nakładać w dzień, a nie pozostawiać go na brodzie na noc.
W zależności od długości zarostu olejek do brody należy nakładać 1–3 razy dziennie. Kiedy konieczne jest częstsze nakładanie olejku? Na przykład wtedy, gdy skóra i zarost są narażone na wysuszenie. Gdy twarz zaczyna swędzieć, a włosy zarostu stają się sztywne i „sianowate”, to znak, że trzeba sięgnąć po kolejną porcję olejku.
Czy tylko dla drwala?
Bujny zarost drwala od paru sezonów jest wśród panów bardzo modny. Ze względu na obfitość bardzo ważna jest jego pielęgnacja, gdyż zaniedbany na pewno nie wygląda atrakcyjnie. Jednak należy dbać o zarost każdej długości i w każdym stylu. Dlatego też olejek do brody jest kosmetykiem do wszelkich typów zarostu. Po prostu trzeba tylko dostosować odpowiednią porcję.
Materiał zewnętrzny