Strona główna » Peeling fenolowy efekty

Peeling fenolowy efekty

przez Redakcja
Peeling fenolowy

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej jest obecnie peeling fenolowy. Trzeba zaznaczyć, że jest to jeden z najbardziej agresywnych chemicznych peelingów skórnych, a jego efekty mogą okazać się niewiarygodne. Przy dobrze dopracowanej technologii możliwe jest wykonywanie peelingu nawet w okolicach oczu czy górnej wargi. Peeling fenolowy to przede wszystkim sposób na zmarszczki oraz efekty fotostarzenia skóry. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje o opisywanym peelingu.

Peeling fenolowy

Peeling fenolowy daje lepsze efekty niż chirurgiczne odmłodzenie skóry, lifting twarzy a nawet zabiegi laserowe. Radzi sobie ze zmarszczkami, mocno uszkodzoną skórą przez słońce oraz z bliznami zanikowymi.

Opisywany peeling stosuje się przede wszystkim w przypadku występowanie bruzd, zmarszczek czy załamań skóry. Pacjenci mogą się zgłosić do kliniki medycyny estetycznej również w przypadku problemów z rogowaceniem słonecznym, fotostarzeniem czy skórą pergaminową. Warto rozważyć fenol również w przypadku bielactwa, melazmy, występowania plam soczewicowatych czy piegów.

Do zabiegu idealnie kwalifikują się fototypy od I do IV według klasyfikacji Fitzpatricka. Osoby z ciemną karnacją nieco gorzej reagują na zabieg ze względu na wydłużone fazy przebarwienia podczas gojenia się skóry.

Tylko w obecności lekarza!

Opisywany zabieg jest peelingiem głębokim i może by wykonywany tylko i wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej. Daje za to spektakularne efekty. Peeling fenolowy jest silnym peelingiem złuszczającym skórę, która następnie odtwarza się i odmładza. W efekcie tego na twarzy zanikają zmarszczki, jest ona bardziej napięta i wygląda zdecydowanie młodziej.

Peeling fenolowy to niejako lifting bez użycia skalpela. Metoda skuteczna i idealna dla osób, które chcą się odmłodzić, a nie spieszy im się na zabieg chirurgiczny. Efekty potrafią utrzymywać się przez wiele lat. Warunkiem jest trzymanie się protokołu zabiegowego oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Peeling fenolowy jest zawsze poprzedzony konsultacją i kwalifikacją lekarską. Sam zabieg trwa około 60-90 minut. Warto pamiętać, że jest to najsilniejszy z peelingów chemicznych, a więc niekiedy niezbędne jest kilkudniowe zwolnienie z pracy. Zalecana jest wizyta kontrolna w następnym dniu po wykonaniu zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Co ciekawe peeling fenolowy mimo, że jest bardzo silnym peelingiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Nadaje się do zastosowania do niemal każdego typu skóry. Nie ma ograniczeń wiekowych. Wymagany jest tylko 1 zabieg, a efekty okazują się spektakularne.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej