Strona główna » Pielęgnacja twarzy – co powinno się na nią składać?

Pielęgnacja twarzy – co powinno się na nią składać?

przez Redakcja
Pielęgnacja twarzy

Odpowiednia pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji. Dobre zabiegi pielęgnacyjne nie muszą być drogie i można przeprowadzać je samemu w domu. Podstawą jest oczyszczenie, tonizowanie i nawilżanie. Do tego należy dołączyć regularne złuszczanie naskórka i odżywianie skóry. Zobacz, jak pielęgnować twarz.

Codzienne oczyszczanie twarzy

Podstawą pielęgnacji twarzy jest jej codzienne oczyszczanie. W trakcie tego zabiegu zostają usunięte różnego rodzaju zanieczyszczenia: nadmiar sebum, pot, kurz, bakterie, pyły, substancje obecne w środowisku, resztki makijażu. Zaniechanie oczyszczania prowadzi do zablokowania porów oraz pojawienia się nieestetycznych zaskórników. Ponadto skóra traci blask, jest szara i wygląda na zaniedbaną.

Do oczyszczania twarzy trzeba stosować odpowiednie preparaty. Można kupić kosmetyki online, w drogerii lub aptece. Ważne, aby miały prosty skład, zawierały wyciągi z roślin, witaminy i minerały. Powinny też być przebadane dermatologicznie i dopasowane do rodzaju cery.

Codzienne nawilżanie twarzy

Poza codziennym oczyszczaniem twarzy konieczne jest też nawilżanie cery. Tutaj pomocne są kremy. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa preparaty: na dzień i na noc. Pierwszy z nich musi zawierać ochronę przeciwsłoneczną – na zimę lekką, na lato najwyższą. Drugi krem może mieć większą ilość substancji aktywnych, aby intensywnie odżywiać, nawilżać i regenerować skórę w nocy. Zabieg nawilżania powinien odbywać się codziennie.

Tonizowanie skóry

Po oczyszczeniu i osuszeniu skóry zalecane jest użycie toniku. Jest to kosmetyk, który przywraca odpowiednie pH. Zostaje ono zaburzone po użyciu wody i preparatów myjących. Parametr ten jest ważny, aby uniemożliwić bakteriom namnażanie się, a skóra miała odpowiednią ochronę. Tonik należy używać codziennie rano i wieczorem. Wystarczy nałożyć go na wacik kosmetyczny i przetrzeć twarz.

Peelingi i złuszczanie martwego naskórka

Regularnie trzeba też złuszczać martwy naskórek przy pomocy peelingu. Wyróżnia się dwa rodzaje kosmetyków: enzymatyczny i mechaniczny. Pierwszy z nich jest przeznaczony do cery wrażliwej i trądzikowej. Zabieg należy przeprowadzać 1–2 w tygodniu. Dzięki niemu komórki skóry mogą się prawidłowo namnażać i regenerować.

Maski odżywiające i regenerujące

1–2 razy w tygodniu należy też intensywnie odżywić i zregenerować skórę. Służą do tego maseczki. Wyróżnia się kilka rodzajów tego typu kosmetyków. Największym zainteresowaniem cieszą się ostatnio maseczki, które zastygają po nałożeniu na skórę.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej