Strona główna » Smogowy atak na Twoją cerę – nie daj się!

Smogowy atak na Twoją cerę – nie daj się!

przez Redakcja

Batalia ze smogiem na pewno nie jest wyrównana – drobinki zanieczyszczeń bez trudu wnikają w naszą skórę, bombardując jej barierę ochronną. Dobra wiadomość jest taka, że dla naszej cery nie jest to wróg nie do pokonania – poznaj sposoby na zniwelowanie skutków działania smogu na cerę.

Smog – jakie zagrożenia niesie?

Wszechobecny ostatnio temat smogu sprawia, że coraz częściej zaczynamy bagatelizować jego wpływ. Medialne poruszenie, jakie narosło wokół zanieczyszczonego powietrza, najpierw spowodowało, że kwestia smogu stała się modą, a teraz przechodzi do codzienności. Tymczasem statystyki są nieubłagane – trzecie miejsce w Europie pod względem ilości pyłu w powietrzu musi rodzić konsekwencje – zarówno dla zdrowia, samopoczucia, jak i wyglądu naszej cery.

Badacze podkreślają, że do najczęstszych następstw zanieczyszczonego powietrza należą:

 • choroby układu krążenia,
 • zawały serca i wylewy,
 • choroby układu oddechowego,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • znaczne pogorszenie stanu skóry.

Wpływ smogu na Twoją cerę

Ze wszystkich skutków zdrowotnych najłatwiej dostrzegalnym są problemy skórne. Skóra narażona jest w pierwszej kolejności na działanie groźnych związków, a smog atakuje ją z pełną mocą – dlatego jego wpływ znacznie wcześniej daje się zauważyć patrząc w lustro, niż robiąc badania. Narażenie na przebywanie w smogu powoduje, że skóra:

 • nie oddycha – staje się szorstka,
 • jest podrażniona i dużo wrażliwsza,
 • staje się przesuszona,
 • jest narażona na powstawanie wykwitów i przebarwień.

Cera wystawiona jest na działanie aż 150 związków chemicznych zawartych w pyle smogowym – tak więc oprócz kurzu, promieni słonecznych i innych standardowych wrogów naszej skóry, dochodzi jeszcze cała masa groźnych substancji, które bez trudu wnikają w pory i mieszki włosowe. Dlatego właśnie warto chronić cerę i odpowiednio zabezpieczać – pytanie tylko jak?

Broń przeciw smogowi

Zanieczyszczone powietrze to źródło wolnych rodników, które niszczą barierę ochronną skóry i hamują dopływ tlenu. Przez to zwiększają wrażliwość naczyń krwionośnych i drastycznie obniżają poziom witamin w organizmie. Utrzymanie pięknej i zdrowej cery mimo wszechobecnego smogu wymaga kompleksowej pielęgnacji. Na rynku dostępne są całe linie produktów, które chronią skórę przed smogiem kompleksowo, takie jak i-TECH DetoxTherapy. Warto uzbroić się w taki kosmetyczny arsenał, by zniwelować działanie smogu na skórę – dogłębna pielęgnacja cery przyjdzie nam łatwiej i bez trudu podzielimy ją na 3 ważne etapy:

 • oczyszczanie – gruntowne, ale delikatne i łagodzące podrażnienia,
 • nawilżanie – dokładne i intensywne, które zredukuje zmęczenie,
 • odżywianie – które buduje odpowiednią barierę ochronną i sprawia, że cera wygląda promiennie.

Oprócz odpowiedniej opieki skórę można dodatkowo wspomóc. Odpowiednia dieta, dzięki której dostarczymy skórze dodatkowych witamin, unikanie godzin szczytu, czy wybieranie na odpoczynek miejsc, w których powietrze jest czystsze – na pewno nie zaszkodzi. Powszechnie jednak wiadomo, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić, dlatego podstawą jest pielęgnacja – tak przygotowana cera na pewno nie podda się smogowi!

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem internetowym Arkana

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej