Strona główna » Spokojny poranek – 5 skutecznych rytuałów

Spokojny poranek – 5 skutecznych rytuałów

przez Redakcja
Spokojny poranek

Jak obudzić się wypoczętym i przeżyć spokojnie i bez stresu poranek? Wbrew pozorom napięcie nie musi nam towarzyszyć od momentu wstania z łóżka, a dzięki 5 skutecznym rytuałom, poranek będzie nie tylko spokojny, ale i produktywny. Co zatem warto robić każdego dnia tuż po przebudzeniu? Czy warto przygotować się na kolejny dzień już wieczorem, aby przeżyć spokojny poranek? Poznajcie nasze wskazówki.

Pamiętaj o odpowiedniej dawce snu, by zawsze wstać o odpowiedniej porze 

Pierwszy rytuał zapewniający spokojny poranek jest związany ze snem. Otóż należy kłaść się o w miarę stałej porze, tak by nie mieć problemów z porannym wstawaniem. Oczywiście łatwo się mówi, szczególnie gdy ma się sporo na głowie i gonitwa myśli lub inne czynniki nie pozwalają zasnąć. Jednak i na to jest sposób skuteczny, o którym dowiesz się w szczegółach, nieco później, a mowa o przyjmowaniu ekstraktów z ziół adaptogennych.

Jeżeli masz problem ze wstawaniem, to musisz wyrobić w sobie nawyk wstawania od razu po usłyszeniu budzika i nie ustawiać zegara na kolejne drzemki. Oczywiście, gdy zadbasz o jakość snu i się wyśpisz, nie przyjdzie Ci to nawet do głowy. Pamiętaj, by nie najadać się przed snem, bo to również utrudnia zasypianie. Sięgnij po książkę albo posłuchaj muzyki relaksacyjnej, która wycisza, weź wcześniej ciepłą kąpiel. Wszystkie te elementy pozwolą Ci zasnąć. Jeśli jednak nic nie działa, to musisz po prostu porządnie się zmęczyć fizycznie.

W przypadku osób cierpiących na depresję i bezsenność niezbędne będą odpowiednio dobrane przez lekarza leki. W takim przypadku nie można też sięgać po wskazane zioła. Odpowiednio wczesna pobudka pozwoli Ci zdążyć wykonać wszystko co sobie zaplanowałaś, a jednocześnie przeżyć poranek bez niepotrzebnego stresu.         

Przygotuj swój posiłek dzień wcześniej albo postaw na catering pudełkowy 

Bez wątpienia spokojny poranek zapewni Ci również przygotowanie się na kolejny dzień poprzedniego wieczora, w myśl zasady, co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj. Zatem wieczorem przygotuj sobie śniadanie. Może być to nawet musli, które później zalejesz tylko jogurtem naturalnym albo pełne witamin kanapki.

Gdy zamówisz na określoną godzinę catering pudełkowy, to oczywiście nie musisz kombinować dzień wcześniej, a przy tym masz zagwarantowany zdrowy, pełnowartościowy i co najważniejsze dodający energii posiłek. Pamiętaj, że jedzenie jest ważne, a śniadanie jest podstawą dnia i nie można go zjeść w biegu, czy co gorsza z niego rezygnować, daj sobie zatem na nie czas.      

Przygotuj dzień wcześniej stylizację typu dopamine dressing, zadbaj o odpowiedni czas na pielęgnację 

Plan wykonywany jeszcze poprzedniego dnia sprawdzi się również w przypadku wyboru stylizacji. Aby dobrze rozpocząć dzień, warto dzień wcześniej przygotować i odprasować ubranie. Dobrze sprawdzi się takie w jaskrawych, energetycznych kolorach. Jeśli obowiązuje Cię klasyczny dress code, to wybierz chociaż wyrazisty dodatek.

Dopamine dressing może oddziaływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Podobnie jest z odpowiednią pielęgnacją. Sprawdzi się szybki prysznic, który dodaje energii, a także użycie kosmetyków ekologicznych, chociażby z acerolą. Warto zabezpieczyć skórę przed słońcem i zadbać o make up no make up, by dobrze czuć się o poranku. Kosmetyki muszą być już wypróbowane, tak aby wszystko nie zajęło zbyt dużo czasu, a zbyt długie przygotowania nie wywołały dodatkowego stresu.      

Stosuj suplementy z ziołami adaptogennymi 

Czwarty rytuał będący receptą na spokojny poranek to stosowanie suplementów z ziołami adaptogennymi, o których już wspomnieliśmy na początku. Już wiecie, że mogą wpływać na spokojniejszy sen. Jednak musicie pamiętać o odpowiednim dawkowaniu. Zioła adaptogenne na każdy organizm działają inaczej, bo mają doprowadzić go do stanu wewnętrznej równowagi. U jednej osoby będzie to redukcja poziomu noradrenaliny czy kortyzolu, a u innej wręcz przeciwnie, bo potrzebna jest dawka energii. Dlatego, gdy macie problem z nadpobudliwością i jednocześnie kłopoty z zasypianiem, pamiętajcie, by nie przyjmować ekstraktów z ziół adaptogennych zbyt późno w ciągu dnia.

Ekstrakty z ziół adaptogennych działają i jest to potwierdzone tysiącami niezależnych badań, które prowadzone są już od lat 60-tych XX wieku. Wiele osób dzielących się swoimi opiniami w sieci spróbowało ich stosowania i potwierdza, że adaptogeny rzeczywiście są skuteczne w redukcji stresu, przywracaniu sił witalnych i mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Warto pamiętać, by sięgać tylko po certyfikowane ekstrakty w formie kropli, najlepiej wodno-alkoholowe, bez sztucznych dodatków. W tej formie adaptogeny takie jak ashwagandha są najskuteczniejsze.            

Znajdź czas na poranną aktywność, która doda Ci energii i pozwoli się odprężyć 

Nasza ostatnia rada dotyczy aktywności fizycznej. Warto wybrać się na poranny jogging, który może pozwolić się odprężyć, a jednocześnie doda energii. Inną formą aktywności może być joga i medytacja. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada, a na pewno rozpoczniesz udanie kolejny dzień, a aktywność wpłynie też pozytywnie na Twoją produktywność w pracy.    

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej