Strona główna » TOP 3 dostawców, którzy oferują telewizję z multiroomem

TOP 3 dostawców, którzy oferują telewizję z multiroomem

przez Redakcja

Multiroom jest nowoczesną technologią, która umożliwia oglądanie telewizji w zupełnie inny, niezwykle innowacyjny sposób. Dużym udogodnieniem podczas wybierania oferty z tą usługą jest fakt, że proponują je dostawcy usług internetowych zapewniający dostęp do łącza o wysokiej przepustowości. Często prędkości oscylują w okolicach nawet 1 Gb/s, zarówno jeżeli chodzi o wysyłanie danych, jak i ich pobieranie. Warto dowiedzieć się, czym jest sama technologia, a także jacy operatorzy ją oferują.

Dostawca Internetu – jak sprawdzić, czy oferuje multiroom i czym właściwie jest ta technologia?

Sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do różnych treści, bardzo się zmienił w ciągu ostatnich lat. Obecnie większość filmów i seriali jest nagrywana na rejestratorze DVR, dostępna na żądanie lub przesyłana strumieniowo przez Internet. Wyobraź sobie, że zaczynasz oglądać program w jednym pokoju, a kończysz go w innym.

Zamiast każdego pokoju z własnym dekoderem telewizji kablowej, własnym odtwarzaczem Blu-ray – wszystkie dekodery można zainstalować w jednym miejscu i współdzielić z dowolnym telewizorem w domu. Wystarczy kilka stuknięć w smartfona lub tablet, aby uzyskać dostęp do wszystkich treści i odtwarzać je w dowolnie wybranym pomieszczeniu i momencie.

Właśnie tym jest multiroom – to nowoczesna technologia, która sprawia, że oglądanie programów i filmów przechodzi na zupełnie inny, wyższy poziom. Dużym atutem jest to, że oferują ją najbardziej znani dostawcy Internetu, także ci, którzy oferują Internet w mieście Poznań. To, czy oferujący w naszym regionie Internet dostawca ma w ofercie multiroom, możemy sprawdzić na przykład na jego stronie WWW.

Najlepszy dostawca Internetu powinien oferować usługę multiroom

Wśród dostawców, którzy proponują swoim klientom usługę multiroom, są na przykład PolsatBox, UPC oraz INEA. W przypadku pierwszej oferty klienci mogą się cieszyć tym samym pakietem kanałów nawet na czterech telewizorach. Dzięki temu każdy z użytkowników może oglądać to, na co akurat ma ochotę. Żeby móc w pełni wykorzystać potencjał usługi, musimy mieć jedynie dekoder, router, a także autoryzację za pomocą karty. Wystarczy skonfigurować każde z urządzeń i funkcja multiroom jest gotowa do uruchomienia.

UPC oferuje swoim klientom „koniec walki o pilot”, czyli wielofunkcjonalną usługę multiroom, i to również w jakości 4K. Po wybraniu tego pakietu można oglądać telewizję równocześnie na kilku odbiornikach TV. Dostępna jest także rozszerzona wersja oferty z MediaModuł CI+.

Ostatnią propozycją jest multiroom HD od INEA. Pozwala na niezależny odbiór telewizji cyfrowej HD na dwóch telewizorach w domu. Dzięki temu można oglądać aż 120 kanałów w dowolnym czasie i miejscu w domu, i to w cyfrowej jakości obrazu. W ramach tej usługi można oglądać programy standardowe, tematyczne, premium i HD – adekwatnie do wykupionego pakietu usług. Oferta INEA jest bardzo elastyczna – paczki tematyczne kanałów można włączać i wyłączać w dowolnym momencie trwania umowy, bez zobowiązań. Można pokusić się o stwierdzenie, że INEA oferuje nie tylko najszybszy Internet w Polsce, ale również niezwykle konkurencyjną ofertę telewizyjną z technologią multiroom.

Najszybszy Internet – ważna kwestia w kontekście usługi multiroom

Jedną z najważniejszych kwestii w kontekście korzystania z usługi multiroom jest prędkość Internetu. Dlaczego ma to takie znaczenie? Przede wszystkim z tego powodu, że telewizja jest przesyłana za pośrednictwem szybkiego łącza – prędkość wysyłania i pobierania danych, a także stabilny sygnał mają kluczowe znaczenie.

Dobrym sposobem na sprawdzenie, kogo można określić terminem najlepszy dostawca usług internetowych, jest test szybkości łącza. Na szczęście funkcjonuje wiele portali oferujących dostęp do niezależnych badań. Według nich dostawcy Internetu w mieście Poznań, a także innych miejscowościach nie mogą równać się z wynikami osiąganymi przez INEA. Skąd bierze się taka przewaga?

INEA oferuje swoim klientom dostęp do łącza na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s – chodzi tu zarówno o prędkość wysyłania, jak i pobieranie danych. Jest to możliwe dzięki symetrycznemu kablowi światłowodowemu, który – jak pokazuje niemal każdy test szybkości Internetu – zapewnia niesamowitą przepustowość, idealną właśnie do korzystania z takich usług jak multiroom. Dlatego warto szczególnie zastanowić się nad tym, aby wybrać Internet od INEA. Poznań i inne miejscowości w Wielkopolsce to główny obszar działania dostawcy, ale z jego oferty mogą skorzystać również mieszkańcy innych miast w Polsce. Informacje dotyczące dostępności usług znajdziemy na stronie internetowej INEA.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej