Strona główna » W trosce o zdrowe i piękne włosy

W trosce o zdrowe i piękne włosy

przez Redakcja
Maska do włosów zniszczonych

Niezależnie od pory roku, od stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych czy też stylizacyjnych to właśnie włosy są najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników. Przede wszystkim promienie słoneczne, zanieczyszczenia, mróz, wiatr, klimatyzacja czy też modelowanie, suszenie i prostowanie pasemek mogą sprawiać, że ulegają one przesuszeniu, na powierzchni pojawiają się uszkodzenia.

W konsekwencji włosy stają się matowe, końcówki się rozdwajają i nie wyglądają estetycznie. Ratunkiem może być zabieg z użyciem profesjonalnej maski do włosów zniszczonych, która pozwala odbudować strukturę, a także wpływa na to, jak się będą układać. Warto jednak dopasowane kosmetyki stosować regularnie.

Jaką maskę do włosów zniszczonych wybrać?

Maska do włosów zniszczonych od tradycyjnej odżywki różni się przede wszystkim konsystencją oraz zawartością składników aktywnych. Żeby mogły one odpowiednio zadziałać, należy je dłużej trzymać na włosach. Regenerujące i pielęgnujące maski zawierają szereg składników, które poprawiają kondycję szczególnie suchych pasemek, a te potrzebują około 15 minut.

Dedykowane różnym potrzebom maski do włosów zniszczonych zawierają rozmaite substancje, które pomagają radzić sobie z problemami. Warto więc dokładnie zapoznać się z listą składników oraz opisem produktu. Wiele masek osłania włosy, a tym samym świetnie chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Inne natomiast będą wnikać w strukturę i odbudowują kolejne warstwy. Dzięki temu przy regularnym stosowaniu kosmetyku zauważyć można, że włosy stają się miękkie, gładkie, odżywione i bardziej błyszczące.

Dobierz kosmetyk do włosów

Przede wszystkim to stan naszych włosów, ich rodzaj oraz nasze predyspozycje powinny być argumentem, jaką maskę do włosów zniszczonych wybierzemy. Ważnym elementem jest na przykład to, czy włosy są cienkie czy grube. Zbyt bogaty i gęsty kosmetyk w przypadku tych pierwszych może nadmiernie obciążyć pasemka i w efekcie wcale nie będą wyglądać lepiej. Poza tym z dużą rozwagą do tego kosmetyku powinny podchodzić również osoby o włosach przetłuszczających się. Warto maskę stosować na przykład tylko na końcówki i w ten sposób poprawiać ich kondycję.

Osobom, których włosy się puszą, dedykowane są wygładzające maski do włosów zniszczonych. To one budują pewnego rodzaju filtr na powierzchni i dzięki temu są one lepiej chronione przed wpływem różnych czynników zewnętrznych, w tym także wilgoci. To sprawia, że włosy nie tylko świetnie wyglądają, ale również rewelacyjnie poddają się układaniu. Maska do włosów zniszczonych to jeden z ważniejszych kosmetyków, jakiego warto używać niezależnie od pory roku.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej