Strona główna » Wieczór Panieński w SPA w Krakowie

Wieczór Panieński w SPA w Krakowie

przez Redakcja
Wieczór panieński w SPA

Jednym z najważniejszych momentów dla każdej kobiety, tuż przed wyjściem za mąż jest niewątpliwie wieczór panieński. Z reguły jest on przygotowywany w tajemnicy przez tzw. starszą (czyli weselną druhnę) lub przez najbliższe sercu Panny Młodej przyjaciółki. Wieczór ten wywodzi się jeszcze z dawnych czasów, kiedy moment pożegnania dziewczyny i przejścia na stronę “mężatek” był hucznie obchodzony w całej wsi. Choć aktualnie zwyczaj ten przywodzi na myśl raczej huczną imprezę lub subtelne spotkanie w gronie najbliższych to trend świętowania kobiecości i zamążpójścia jest bardzo popularny.

Co wybrać na wieczór panieński?

Kwestia zorganizowania wieczoru panieńskiego zależy głównie od preferencji. Z pewnością powinien to być niezapomniany dla przyszłej panny młodej wieczór panieński – pomysły na jego spędzenie mogą być naprawdę różnorodne i uzależnione od ilości osób, czasu trwania (czy impreza jednodniowa czy kilkudniowy wypad w konkretne miejsce) oraz od ewentualnych możliwości finansowych.

Nieco więcej możliwości mają z pewnością osoby zamieszkujące większe miasta (jak na przykład Kraków), gdyż wtedy więcej jest opcji i perspektyw na ciekawe spędzenie tego wieczoru w zależności od upodobań przyszłej panny młodej oraz jej towarzyszek. Organizując wieczór panieński warto pamiętać o sporządzeniu listy gości (czyli osób, na których zależy danej pannie), a także składki na wszelkie wydatki, prezent czy alkohol. Z reguły wszystkie uczestniczki wspólnie składają się na poniesione koszty, co jest wielkim udogodnieniem dla organizatorki. Warto również zadbać o oprawę tego wieczoru pod kątem odpowiednich dekoracji, tortu czy zabaw tematycznych.

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

Pomysłów na wieczór panieński jest naprawdę sporo – wśród tych najpopularniejszych wymienia się przede wszystkim ognisko, imprezę w klubie, wieczór panieński w SPA (prawdziwy hit ostatnich lat). To właśnie wieczór w SPA (połączony na przykład z wyjazdem i zwiedzaniem Krakowa) jest najczęściej wybieraną opcją przez świętujące kobiety, gdyż jest to świetna okazja do relaksu i dobrej zabawy w jednym.

To prawdziwy czas dla siebie i na pielęgnację kobiecości, a w przypadku przyszłej panny młodej – jeden z ostatnich momentów, aby przed ślubem i weselem zadbać o swój wygląd oraz poświęcić nieco wolnego czasu na odpoczynek w babskim gronie. Inna okazja do tego typu wypadu może się zbyt szybko nie powtórzyć, więc z pewnością warto korzystać.

Jaki prezent podarować na wieczór panieński?

Z reguły kulminacyjnym momentem każdego spotkania panieńskiego jest wręczenie prezentu dla gwiazdy tego wyjątkowego wieczoru. Jakiś czas temu wśród trendów pojawiały się prezenty dotyczące głównie nocy poślubnej, natomiast aktualnie najbardziej popularne prezenty na wieczór panieński to takie, które są wpisane w gust przyszłej pany młodej oraz, które pozwalają jej zadbać o siebie i miło spędzić ostatnie panieńskie chwile.

W dobrym guście są więc z pewnością vouchery na zabiegi kosmetyczne, aromatyczne świece do masażu czy zmysłowa bielizna bądź dobrej jakości szlafroczek. Warto pamiętać, że prezent na wieczór panieński nie musi być bardzo kosztowny – wszak podobnie jak w całej imprezie liczy się przede wszystkim przyjaźń i miło spędzony czas w babskim gronie.

Do prezentu warto jest dołączyć coś bardziej spersonalizowanego, co będzie przypominać ten wyjątkowy wieczór – może być to, chociażby wspólna fotografia oraz album na zdjęcia z tego dnia. Świetnym pomysłem jest także zorganizowanie wspólnej, profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej