Strona główna » Witaminy, które wspomagają pracę twojego mózgu – jak je dostarczać?

Witaminy, które wspomagają pracę twojego mózgu – jak je dostarczać?

przez Redakcja
Witaminy, które wspomagają pracę twojego mózgu

Witaminy są niepozornymi maleńkimi związkami i w porównaniu z takimi składnikami odżywczymi jak białka, czy tłuszcze, nie musimy ich przyjmować w ogromnych ilościach. A jednak kiedy jest ich za mało, nasz organizm od razu daje sygnały.

O niedobory wcale nie jest trudno. Wystarczy, że w naszej diecie brakuje produktów spożywczych stanowiących źródło poszczególnych witamin. Tak samo cenne związki wypłukują kawa, herbata, czy napoje gazowane. Kiedy obserwujemy, że zaczynamy mieć kłopoty z koncentracją lub pamięcią, zanim zaczniemy podejrzewać jakieś poważne choroby, zastanówmy się, czy nie odpowiadają za to witaminy. Być może zwiększenie ich podaży da bardzo szybko wymierne rezultaty.

Witaminy, które usprawnią pracę mózgu

Dla prawidłowego funkcjonowania nasz mózg potrzebuje wielu związków, więc dotarcie do tego, z czego wynika problem, nie zawsze jest proste. Pierwszą witaminą, która ma znaczenie, jest witamina B. Witaminy z grupy B wpływają przede wszystkim na naszą pamięć. Ich niedobory skutkują zaburzeniem koncentracji i pamięci i mogą prowadzić do zespołu Korsakowa. Jeżeli czujemy się chronicznie zmęczeni, być może mamy deficyty kwasu foliowego. Jego metabolizm jest związany z witaminami z grupy B. Jeśli będzie go w diecie za mało, to poza zmęczeniem możemy szybciej zapominać i cierpieć na bezsenność. Na sam proces zapamiętywania wpływa również witamina C. Kojarzymy ją najczęściej ze wzrostem odporności organizmu, ale udowodniono, że ma duże znaczenie dla naszego intelektu. Poza witaminami na kondycję mózgu wpływają pierwiastki: magnez wapń i cynk.

Zbilansowana dieta jest podstawą

Absolutną podstawą jest oczywiście dobrze zbilansowana dieta, w której znajdą się produkty spożywcze stanowiące źródło wymienionych witamin. Witaminę C znajdziemy na przykład w cytrusach, czarnej porzeczce lub papryce. Kwas foliowy jest w soczewicy, szpinaku i brokułach, a witaminy z grupy B w roślinach strączkowych i pełnych ziarnach.

Co jeszcze możemy zrobić?

Sięgnąć po napoje z serii OSHEE Vitamin albo po batony OSHEE Musli bar! Obie te grupy produktów zawierają mnóstwo witamin i minerałów, a są przy tym całkowicie naturalne. Mamy do wyboru więcej propozycji, które zawierają znacznie więcej witamin niż te wymienione wyżej. Jednak zakładając, że szukamy skutecznej suplementacji wspierającej procesy myślowe i pamięć, koncentrujmy się na tych propozycjach, które mają w składzie witaminy z grupy B, witaminę C, magnez i cynk.

Dobrą propozycją będzie na przykład OSHEE Vitamin Water Magnez, OSHEE Vitamin Energy Magnez, albo OSHEE Vitamin Cocktail. Łatwo przyswajalne witaminy i minerały szybko powinny dać efekty. Poza tym zdaniem specjalistów suplementacja napojami jest efektywniejsza niż łykanie tabletek. A co w takim razie ze wspomnianymi napojami? One również stanowią źródło wymienionych związków! Takie przekąski jak OSHEE ENERGY MUESLI BAR z zieloną herbatą są idealną przekąską do szkoły czy pracy. Wystarczy po nie sięgnąć, a koncentracja powróci.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej