Strona główna » Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów w domu

przez Redakcja

Olśniewający uśmiech to marzenie zapewne każdego z nas. Nie zawsze jednak dysponujemy wystarczającą ilością gotówki, aby wykonać profesjonalny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zabieg ten możemy przeprowadzić samodzielnie, we własnej łazience. Jak tego dokonać w łatwy, szybki i bezpieczny sposób? Jak możemy przedłużyć efekt śnieżnobiałego uśmiechu? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu – w nim znajdują się odpowiedzi na powyższe pytania.

Bielsze zęby to nowa jakość życia

Marzysz o tym, aby Twój uśmiech zachwycał wszystkich? Szykuje się niezwykle ważna uroczystość w Twoim życiu, rozmowa kwalifikacyjna, podczas której chcesz doskonale wypaść w oczach przyszłego pracodawcy, a może właśnie rozstałeś się z partnerem i chcesz poprawić swoje samopoczucie? Niezależnie od przyczyn, wybielanie zębów to zabieg, który pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu. Bielsze zęby gwarantują pewność siebie w każdej sytuacji, dodają poczucia atrakcyjności, odejmują lat i sprawiają, że znacznie częściej i chętniej się uśmiechasz – a to z kolei powoduje, że jesteś odbierany przez otoczenie jako bardzo pozytywna i pogodna osoba. Same plusy!

Domowe wybielanie – co i jak

Profesjonalne wybielanie zębów nierzadko wiąże się z dość wysokimi kosztami, a nie każdy z nas w danym momencie życia może sobie na to pozwolić. Na szczęście istnieją znacznie tańsze alternatywy, które są również bezpieczne i przynoszą zadowalające rezultaty w dość krótkim czasie. Metody wybielania zębów w domu to m.in. używanie past wybielających lub specjalnych pasków przyklejanych na zęby. Pod wpływem specjalnych substancji, Twoje zęby z czasem będą coraz bielsze. Efekt uzyskuje się stopniowo, dzięki czemu nie jest to groźne dla zdrowia – inwazyjne zabiegi wykonuj tylko i wyłącznie u stomatologa. Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach domowy zabieg wybielania zębów może nie przynieść pożądanego rezultatu. Powstrzymaj się od niego, jeśli masz ubytki próchniczne, dużą skłonność do nadwrażliwości, osłabione lub starte szkliwo, widoczne koronki lub wypełnienia (materiał, z którego są wykonane, nie ulegnie wybieleniu, możesz zatem uzyskać nienaturalny kontrast na zębach). Wybielanie zębów stanowczo odradzamy również kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.

Jak maksymalnie przedłużyć efekt?

Gdy uzyskasz już satysfakcjonujący odcień zębów, zakończysz domową kurację wybielającą. Pojawi się wówczas pytanie: „jak długo utrzyma się efekt?”. Odpowiedź na to pytanie zależy wyłącznie od… Ciebie. To, jak długo utrzymają się rezultaty zabiegu wybielania zębów, uzależnione jest bowiem od tego, czy palisz papierosy, często pijesz kawę, czarną herbatę, colę lub czerwone wino, czy spożywasz owoce i warzywa o dużym natężeniu barwnika naturalnego, takie jak np. jagody. Jeśli ograniczysz spożywanie tych produktów i nie będziesz palił papierosów, z pewnością zachowasz uzyskany efekt na długi czas. Jeśli nie – powtarzaj zabieg raz na jakiś czas.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej