Strona główna » Wybór sprzętu do mezoterapii

Wybór sprzętu do mezoterapii

przez Redakcja
sprzęt do mezoterapii

Mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów, jakie proponują salony kosmetyczne. Zabieg ma charakter niechirurgiczny i jest powszechnie stosowany zarówno w dermatologii, jak i medycynie estetycznej. W dzisiejszym artykule przedstawimy nieco bliżej specyfikę zabiegu, a także omówimy kryteria wyboru sprzętu do wykonywania mezoterapii.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia polega na miejscowej i bezpośredniej aplikacji substancji odżywczych do warstwy skóry właściwej. Substancje te mają właściwości lecznicze oraz regeneracyjne. Wykonując zabieg mezoterapii, można leczyć:

 • Zwiotczałą, odwodnioną skórę;
 • Drobne zmarszczki;
 • Rozstępy;
 • Cellulit.

Stosując mezoterapię, można również zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. Z perspektywy osoby prowadzącej salon kosmetyczny ważna jest odpowiednia prezentacja wszystkich zalet mezoterapii. Dzięki temu można znacznie poszerzyć grono osób potencjalnie zainteresowanych wykonaniem takiego zabiegu.

Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje mezoterapii:

 • Bezigłowa – polega na wykorzystaniu metody elektropolacji w celu wprowadzenia do skóry substancji odżywczych. Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia, które wytwarza prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości.
 • Igłowa – polega na wykorzystaniu specjalnych strzykawek o bardzo cienkich igłach w celu wprowadzenia substancji odżywczych do skóry lub pistoletu, który precyzyjnie podaje preparat.
 • Mikroigłowa – w trakcie zabiegu wykorzystywany jest aparat wyposażony w jednorazowe kartridże z zestawem igieł. Po aplikacji preparatu na skórę jego penetracja i działanie zostają aktywowane przez mikronakłucia.

Główne kryteria, jakie determinują wybór sprzętu do mezoterapii, to rodzaj zabiegu oraz możliwości finansowe. Z pewnością kupując jakikolwiek sprzęt, będący wyposażeniem salonu kosmetycznego, warto postawić przede wszystkim na jakość. Dobrej jakości sprzęt ma niebagatelny wpływ na skuteczność przeprowadzanych zabiegów. To od niego zależy również bezpieczeństwo w trakcie zabiegu.

Jaki sprzęt do mezoterapii wybrać?

W przypadku wykonywania zabiegów mezoterapii mikroigłowej konieczny jest zakup urządzenia z funkcją płynnej regulacji głębokości nakłuć. Urządzenie to powinno posiadać:

 • Dostosowanie prędkości nakłuć ;
 • Dostosowanie głębokości nakłuć ;
 • Wysokiej jakości jednorazowe kartridże

W przeciwieństwie do rolerów do mikronakłuć, dobrej jakości aparat do mezoterapii mikroigłowej w pełni umożliwia kontrolę nad zabiegiem. Ponadto jest on wyposażony w jednorazowe kartridże co zapewnia 100% sterylność i bezpieczeństwo. Z pomocą takiego sprzętu można wykonywać zabiegi na twarz, szyje, dekolt oraz skórę głowy. Do mezoterapii mikroigłowej najlepiej sprawdza się pistolet zapewniający precyzję nakłuć. Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest wówczas przy użyciu metody igłowo-próżniowej. Sterylne kartridże są wyposażone w 5 lub 9 igieł, które pozwalają na jednoczesne wykonanie dużej liczby nakłuć z jednoczesnym podaniem preparatu pod skórę. Pistolet powinien posiadać:

 • Regulację głębokości nakłucia;
 • Programowanie dawki wstrzykiwanego preparatu
 • Regulację szybkości nakłuć

Podstawą jest oczywiście wybór pistoletu, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Musi być on ergonomiczny oraz ekonomiczny w użyciu. Fundamentalna kwestia, o jakiej należy pamiętać, to wymiana mikroigieł po każdym zabiegu.

Wysokiej jakości sprzęt oraz akcesoria do wykonywania zabiegu mezoterapii możecie znaleźć na stronie https://abacosun.pl/. Firma Abacosun posiada szeroki wybór sprzętu oraz elementów wyposażenia salonu kosmetycznego.

fot. materiały prasowe

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej