Strona główna » Zacznij nowy rok od jogi!

Zacznij nowy rok od jogi!

przez Redakcja
Spodnie do jogi

Postanowienia noworoczne to tradycja, która od lat rozpala ludzi na całym świecie. Wraz z końcem starego roku, zaczynamy snuć plany na nowy – w domyśle lepszy rok następny. Obiecujemy sobie zmianę nawyków, rzucenie używek, czy chociażby regularne wizyty na siłowni. A co z tego wychodzi? Zazwyczaj niestety niewiele, bo wraz z upływem kolejnych dni nowego roku, upływa również motywacja, tak bardzo potrzebna do utrzymania starań w myśl noworocznych postanowień. Nic nie jest jednak stracone, a do wszystkiego można dojść przecież małymi krokami. Dziś przedstawiamy wam pomysł na hobby, które nie wymaga dużego wkładu finansowego i nadaje się dla każdego, bez względu na wiek czy lokalizacje. Joga, to idealne hobby, które skutecznie zmotywuje Was do działania w 2019 roku! Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto uprawiać jogę?

Zdrowy tryb życia i rozpoczęcie ćwiczeń to zdecydowanie najczęściej przewijające się plany, wśród naszych noworocznych postanowień. Niestety regularne wizyty na siłowni wymagają ogromnych pokładów energii i motywacji, których często brakuje nawet potencjalnym zapaleńcom. Joga z kolei, ze swojej natury jest łagodniejsza, a rozpoczęcie jej praktykowania nie wymaga aż takiego wkładu, jak siłownia, dzięki czemu już na samym starcie macie większą szansę na zrealizowanie i wytrwanie w ćwiczeniach na nowy rok!

Pomimo tego, iż joga nie jest tak intensywna, to jej wpływ na styl życia i sylwetkę może być naprawdę ogromny. Co daje joga? Pozytywów jest wiele, jednak najczęściej przytacza się te 3 zalety jogi:

  • Praktykowanie jogi pozwoli Ci pobudzić ciało i zwiększyć zakres ruchu mięśni na długości całego ciała – od stóp, po szyję. Ćwiczenia pozwolą Ci rozciągnąć się i rozluźnić ciało, co znacznie poprawia ogólny komfort podczas wykonywania codziennych aktywności.
  • Joga obniża stres, a jej regularne praktykowanie pozwoli Ci na pozbycie się napięć z organizmu i oczyszczenie umysły z natłoku myśli i obaw nagromadzonych podczas codziennego życia w tym pędzącym świecie.
  • Joga stymuluje trawienie, a jak wiadomo, przyśpieszona potrawa materii korzystnie wpływa na sylwetkę. Dodatkowo filozofia idąca za jogą pozwoli Ci zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, a to już prosta droga do wymarzonej wagi!

Co musisz mieć do uprawiania jogi?

Częstym problemem dla tych, którzy chcą na dobre wsiąknąć w dane hobby jest koszt związany z wyposażeniem niezbędnym do jego uprawiania. Joga z kolei nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu – możesz rozpocząć jej uprawianie nawet na dywanie w salonie. Jeżeli jednak zależy Ci na dobrym przygotowaniu pod przyszłe ćwiczenia, wystarczy, że zakupisz dobrą matę i odpowiednie spodnie do jogi. Tyle – bez dodatkowych wydatków i zbędnych przygotowań.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej