Start Life Style Zacznij nowy rok od jogi!

Zacznij nowy rok od jogi!

przez Redakcja
Spodnie do jogi

Postanowienia noworoczne to tradycja, która od lat rozpala ludzi na całym świecie. Wraz z końcem starego roku, zaczynamy snuć plany na nowy – w domyśle lepszy rok następny. Obiecujemy sobie zmianę nawyków, rzucenie używek, czy chociażby regularne wizyty na siłowni. A co z tego wychodzi? Zazwyczaj niestety niewiele, bo wraz z upływem kolejnych dni nowego roku, upływa również motywacja, tak bardzo potrzebna do utrzymania starań w myśl noworocznych postanowień. Nic nie jest jednak stracone, a do wszystkiego można dojść przecież małymi krokami. Dziś przedstawiamy wam pomysł na hobby, które nie wymaga dużego wkładu finansowego i nadaje się dla każdego, bez względu na wiek czy lokalizacje. Joga, to idealne hobby, które skutecznie zmotywuje Was do działania w 2019 roku! Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto uprawiać jogę?

Zdrowy tryb życia i rozpoczęcie ćwiczeń to zdecydowanie najczęściej przewijające się plany, wśród naszych noworocznych postanowień. Niestety regularne wizyty na siłowni wymagają ogromnych pokładów energii i motywacji, których często brakuje nawet potencjalnym zapaleńcom. Joga z kolei, ze swojej natury jest łagodniejsza, a rozpoczęcie jej praktykowania nie wymaga aż takiego wkładu, jak siłownia, dzięki czemu już na samym starcie macie większą szansę na zrealizowanie i wytrwanie w ćwiczeniach na nowy rok!

Pomimo tego, iż joga nie jest tak intensywna, to jej wpływ na styl życia i sylwetkę może być naprawdę ogromny. Co daje joga? Pozytywów jest wiele, jednak najczęściej przytacza się te 3 zalety jogi:

  • Praktykowanie jogi pozwoli Ci pobudzić ciało i zwiększyć zakres ruchu mięśni na długości całego ciała – od stóp, po szyję. Ćwiczenia pozwolą Ci rozciągnąć się i rozluźnić ciało, co znacznie poprawia ogólny komfort podczas wykonywania codziennych aktywności.
  • Joga obniża stres, a jej regularne praktykowanie pozwoli Ci na pozbycie się napięć z organizmu i oczyszczenie umysły z natłoku myśli i obaw nagromadzonych podczas codziennego życia w tym pędzącym świecie.
  • Joga stymuluje trawienie, a jak wiadomo, przyśpieszona potrawa materii korzystnie wpływa na sylwetkę. Dodatkowo filozofia idąca za jogą pozwoli Ci zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, a to już prosta droga do wymarzonej wagi!

Co musisz mieć do uprawiania jogi?

Częstym problemem dla tych, którzy chcą na dobre wsiąknąć w dane hobby jest koszt związany z wyposażeniem niezbędnym do jego uprawiania. Joga z kolei nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu – możesz rozpocząć jej uprawianie nawet na dywanie w salonie. Jeżeli jednak zależy Ci na dobrym przygotowaniu pod przyszłe ćwiczenia, wystarczy, że zakupisz dobrą matę i odpowiednie spodnie do jogi. Tyle – bez dodatkowych wydatków i zbędnych przygotowań.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej