Strona główna » Zadbajmy zimą o dobrą sylwetkę

Zadbajmy zimą o dobrą sylwetkę

przez Redakcja

Zwykle okres jesienno-zimowy nie kojarzy się nam z dużą aktywnością fizyczną. Czas to zmienić, ponieważ pomimo, że aura odbiera nam wiele możliwości aktywności na świeżym powietrzu, to przecież możemy ćwiczyć w domu. Bogata oferta urządzeń treningowych pozwala nam na wybranie takiego sprzętu, dzięki któremu wiosną, będziemy mogli zaprezentować prawdziwie sportową sylwetkę.

Najłatwiej zakupów sprzętu treningowego dokonać przez Internet. Wówczas nie tylko zaoszczędzimy, ale również dostaniemy towar bezpośrednio do domu. Poniżej krótki przegląd dostępnych propozycji sprzętu ułatwiającego nam trening.

Ergometr

Pierwszym z ciekawych urządzeń, przy pomocy którego możemy zadbać o swoją kondycję, jest ergometr. To w zasadzie rower treningowy, który pozwala policzyć, jaki wysiłek włożyliśmy w trening i ile kalorii spaliliśmy. Jest to dobra propozycja, jeżeli chcemy rozpocząć walkę o smukłą i wysportowaną sylwetkę, ponieważ pozwala zbić tkankę tłuszczową.

Ergometry cieszą się sporą popularnością. Ceny za urządzenia kształtują się pomiędzy kwotą 4 tysięcy złotych za najlepszej klasy sprzęt, posiadający zróżnicowane programy treningowe,  po mniej niż tysiąc za najprostsze ergometry. Dobrej klasy ergometr można nabyć za średnio 2 tysiące złotych ? mówi Paulina Pilecka Domin ze sklepu redcoon.pl

Bieżnia

Bieganie jest obecnie jedną z najpopularniejszych form dbania o szczupłą sylwetkę. Niemniej jogging na świeżym powietrzu, jesienno ? zimową porą, nie musi należeć do najprzyjemniejszych. Interesującą alternatywą jest korzystanie z bieżni.

Bieżnie pozwalają na bezpieczne bieganie w domowym zaciszu. W zależności od tego jakie mamy wymagania możemy dobrać jej rodzaj do swoich potrzeb. Najprostsze składane i łatwe w przechowywaniu urządzenia możemy nabyć nawet za niecałe 600 złotych. Przeciętnie ceny bieżni kształtują się na poziomie dwóch tysięcy złotych ? tłumaczy przedstawicielka sklepu redcoon.pl

Bieżnia jest urządzeniem bardziej obciążającym fizycznie niż ergometr rowerowy, co z jednej strony pozwala na szybsze osiągnięcie widocznych efektów treningu, ale z drugiej wymaga już na starcie minimalnej kondycji fizycznej.

Orbitrek

Orbitrek to urządzenie, które w znacznie większym stopniu niż ergometr i bieżnia absorbuje nasze ciało podczas treningu. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie ćwiczeń na tym przyrządzie zaangażowane są wszystkie najważniejsze grupy mięśni.

Najtańsze orbitreki można nabyć za około 800 złotych. Już na takich urządzeniach można efektywnie ćwiczyć, jednak bardziej wymagający mogą znaleźć w sprzedaży internetowej orbitreki posiadające rozbudowane funkcje jak np. mierzenie pulsu, czy możliwość dostosowania programów treningowych do różnych użytkowników ? mówi Paulina Pilecka-Domin

Orbitrek bieżnia i ergometr to urządzenia, które pozwalają zadbać o smukłą sylwetkę i poprawić kondycję ćwiczącego. W tym zakresie sprawdzają się także specjalne zestawy fitness urozmaicające trening sylwetki. Chodzi tu o steppery, piłki gimnastyczne i fitnessowe czy też niewielkie obciążniki na ręce i nogi. Korzystając z takich przyrządów treningowych szybciej osiągniemy oczekiwane efekty.

Należy pamiętać, że orbitreki, bieżnie i ergometry nie są urządzeniami dedykowanymi do zwiększania masy mięśniowej. W tym celu możemy wykorzystać inne przyrządy jak specjalne rowery wioślarskie czy atlasy.

Wiosłowanie w domu

Rower wioślarski (można się też spotkać z nazwą ergometr wioślarski) został wymyślony, aby wioślarze mogli ćwiczyć również poza sezonem. To urządzenie pozwala nam ćwiczyć i rozbudowywać wszystkie partie mięśni oraz zadbać o kondycję. Ćwiczenia wioślarskie wymagają sporo wysiłku, ale warto zauważyć, że szybko budują masę mięśniową.

Tego typu urządzenia to doskonałe rozwiązanie dla chcących wzmocnić swoją sylwetkę. Nie tylko umożliwiają spalanie tłuszczu ale i rozbudowują masę mięśniową. Jak na swój uniwersalny charakter są dostępne w rozsądnych cenach zaczynających się w okolicach 400 złotych ? dodaje przedstawicielka redcoon.pl

Atlas

Sprzęt, który stworzono z myślą o rozbudowie masy mięśniowej jest atlas. Wymaga już jednak pewnej elementarnej wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób należy ćwiczyć.

W naszym sklepie można znaleźć wiele modeli atlasów, spośród których, każdy może znaleźć ten, który będzie mu odpowiadał. Ten przyrząd zapewnia dużą dowolność w kształtowaniu sylwetki zaś różnorodność możliwości treningowych sprawia, że jest bardzo praktyczny – mówi Paulina Pilecka-Domin.

Warto przy tym zaznaczyć, że atlas daje szerokie możliwości nie tylko początkującym ale także bardziej zaawansowanym ćwiczącym.

Dbanie o sylwetkę naprawdę nie jest bardzo trudne. Wymaga jest jedynie chęć ćwiczeń. Cały potrzebny sprzęt jest od nas odległy o jedynie kilka kliknięć myszką. Być może na święta możemy sprawić naszym bliskim prezent, dzięki któremu staną się zdrowsi i będą wyglądać lepiej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej