Strona główna » Bieganie rano czy wieczorem? Podpowiadamy!

Bieganie rano czy wieczorem? Podpowiadamy!

przez Redakcja
Bieganie

Wielu biegaczy stoi przed dylematem, czy lepiej uprawiać tę aktywność rano, czy wieczorem. Odpowiedź na to pytanie może zależeć od indywidualnych preferencji, harmonogramu dnia oraz innych czynników. W dzisiejszym artykule postaramy się przyjrzeć bliżej obu opcjom i podać kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji. Bez względu na wybór, warto zdać sobie sprawę, że bieganie to doskonały sposób na poprawę kondycji, zdrowia i samopoczucia.

Bieganie rano – start dnia pełen energii

Bieganie zaraz po przebudzeniu może okazać się rewelacyjnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Wzmożony metabolizm i świeże powietrze- to tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z porannego rozruchu. Pierwszym krokiem w przygotowaniu do biegu jest wygodny strój, taki jak np. legginsy do biegania, które zapewniają swobodę ruchu i właściwe wsparcie dla mięśni. Następnie, po krótkiej rozgrzewce, możemy ruszyć w ulubioną trasę.

Aktywność z rana ma również jedną praktyczną zaletę – nie musimy przez cały dzień obowiązków martwić się tym, że wieczorem czeka na nas jeszcze dynamiczne zadanie. Aby rozruch sprawiał więcej przyjemności, należy się do niego odpowiednio przygotować. Poranki bywają chłodniejsze, a więc świetnie w tym przypadku sprawdzi się np. kamizelka do biegania. Sam fakt porannego wysiłku sprawia, że organizm wytwarza endorfiny- hormony szczęścia, które poprawiają nastrój i zmniejszają stres. Aby czuć się lepiej, panie do biegania mogą wybrać spódnice sportowe Nessi Sportswear.

Warto wspomnieć również o korzyściach zdrowotnych. Dietetycy przekonują, że aktywności fizyczne lepiej jest wykonywać zaraz po przebudzeniu, ponieważ organizm bez śniadania, a więc węglowodanów zaczyna szybciej spalać tłuszcz. Specjaliści informują jednak o tym, że poranna aktywność może wiązać się z większym prawdopodobieństwem kontuzji. 

Bieganie wieczorem jako sposób na aktywny relaks

Dla niektórych osób wieczorne bieganie może okazać się lepszym rozwiązaniem, niż wcześniejsza pobudka z rana. Po całym dniu pracy lub zajęć ćwiczenie może stanowić doskonałą formę relaksu i odprężenia. Polska odzież sportowa Nessi Sportswear, która zapewnia dobrą widoczność po zmroku, może okazać się przydatna, zwłaszcza jeśli nasza trasa prowadzi przez nieoświetlone tereny. Wieczorne bieganie daje także możliwość skupienia się na sobie i przemyślenia całego dnia, a także spalenie zbędnej energii przed snem. Jednak trzeba pamiętać, że wieczorne treningi mogą wpływać na sen, a niektórym osobom może być ciężko zasnąć bezpośrednio po intensywnym wysiłku.

Oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety. Kluczową decyzję warto podjąć w oparciu o swoje indywidualne preferencje. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej