Strona główna » Czas relaksu – o sztuce owocnego odpoczynku

Czas relaksu – o sztuce owocnego odpoczynku

przez Redakcja

Wiadomym jest, że na nasze samopoczucie wpływa stan wszystkich aspektów zdrowia: fizjologicznego, biochemicznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego. Między ciałem a umysłem istnieje pewnego rodzaju połączenie, które nie pozwala na poczucie pełnego zadowolenia z życia w sytuacji gdy jedno z nich jest zaniedbywane. ?Nasz organizm funkcjonuje w dwóch trybach: aktywności i odpoczynku. Obie te fazy uzupełniają się i wpływają na siebie. Pierwszym krokiem do bycia wolnym od stresu jest zachowanie równowagi między nimi? – twierdzi Katarzyna Pawełek z firmy Multisuplemental, producenta preparatów redukujących stres.

Co przeszkadza w odpoczynku?

Coraz częściej mamy trudność, by zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią formę regeneracji ponieważ nasz umysł nie potrafi w pełni wykorzystać czasu na odpoczynek. Nieustające napięcie psychiczne, trudności ze snem, permanentne bóle mięśni i stawów, kłopoty z pamięcią, ?gonitwa myśli?, dekoncentracja, pogorszenie się stanu włosów, skóry i paznokci, zanik popędu seksualnego to tylko niektóre sygnały alarmowe jakie może wysyłać nam nasze ciało. Nie lekceważmy ich i tworząc swój plan dnia koniecznie zarezerwujmy czas na to, by pozwolić sobie na relaks.

sposoby na stres, jak zwalczyć stres

Sposoby na regenerację organizmu

Znajdźmy odpowiadającą nam formę owocnego odpoczynku (kino, muzyka, sport, medytacja, aromaterapia itp.). Ważne jest, aby odpoczywając koncentrować się na tym co ?tu i teraz?, skupiać się na doznaniach zmysłowych dostarczanych do naszego organizmu. Porzućmy w tym czasie myśli o męczącej pracy, konfliktach, zmartwieniach. ?Ponadto pamiętajmy o odpowiedniej diecie, w której muszą znaleźć się składniki bogate we wszystkie niezbędne witaminy i minerały? ? mówi Katarzyna Pawełek. Pomimo diety, ruchu oraz odpoczynku wciąż możemy odczuwać stres.

Gdy stres zakłóca relaks

Dobrym rozwiązaniem jest suplementacja diety ale tylko w tej sytuacji kiedy dobierzemy substancje naturalne, łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Skorzystajmy z pomocy roślinnych ekstraktów bazujących między innymi na melisie, zielonej herbacie i bioperynie (pieprz czarny), które doskonale łagodzą stany napięcia i niepokoju oraz innych składnikach wpływających pozytywnie na zdolności koncentracji, zapamiętywania oraz układ nerwowy. Szczególnie skuteczny jest różeniec górski (rhodiola rosea), który poprawia nastrój i redukuje stres. W aptekach dostępne są preparaty zawierające te i inne składniki naturalne, które pomogą nam również zdystansować się od codziennych problemów i spojrzeć na nie z innej perspektywy. Dzięki temu będziemy w stanie w pełni się zrelaksować.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej