Strona główna » Czeka Cię operacja? Poznaj Fresubin Drink!

Czeka Cię operacja? Poznaj Fresubin Drink!

przez Redakcja

Każdy zabieg operacyjny jest dla Twojego organizmu próbą sił. Aby wyjść z tego obronną ręką, trzeba się odpowiednio przygotować! Podstawą ku temu jest właściwa dieta – sprawdź, jak zadbać o swoje żywienie w okresie okołooperacyjnym.

Dlaczego w okresie okołooperacyjnym trzeba się inaczej odżywiać?

Operacja jest zawsze obciążeniem dla organizmu. Dlatego właśnie jego właściwe odżywianie w okresie okołooperacyjnym to kwestia kluczowa – dzięki temu unikniesz niedożywienia i różnych powikłań pooperacyjnych. 

Odpowiednia dieta jest potrzebna zarówno w czasie przed zabiegiem operacyjnym, jak i po nim. Jeśli organizm nie jest właściwie odżywiony przed operacją, trudniej będzie mu rozpocząć procesy regeneracyjne już po niej. Jeśli nie zadbamy o dietę już po zabiegu, to procesy te będą przebiegały znacznie wolniej.

Zabieg operacyjny a żywienie – jak odżywiać się przed i po operacji?

Przed operacją dieta powinna opierać się na podstawowych zasadach zdrowego żywienia i dostarczać wszystkie niezbędne składniki pokarmowe (tłuszcze, węglowodany, białko). Jeśli lekarze nie widzą przeciwwskazań, warto dostarczać organizmowi więcej niż zwykle białka – przyspiesza ono gojenie ran oraz pozytywnie wpływa na odporność.

Po zabiegu zaleca się spożywanie od 6 do 8 mniejszych posiłków na dzień. Jedzenie powinno być gotowane (tradycyjnie lub na parze), najlepiej jeśli będzie podawane w formie papki lub bardzo rozdrobnionych dań – dzięki temu łatwiej zostanie strawione. Produkty powinny być jak najmniej przetworzone i naturalne, w tym czasie powinno się unikać dań z ostrych, wędzonych, marynowanych lub peklowanych artykułów.

Dieta okołooperacyjna – wzbogać ją o Fresubin Energy Drink!

Dodatkowej energii i składników odżywczych w okresie przedoperacyjnym można dostarczać sobie także za pomocą Fresubin Drink – kompletnej diety wysokoenergetycznej i bogatobiałkowej, przeznaczonej do żywienia drogą doustną. Preparat ma formę napojów o różnych smakach (truskawka, wanilia, czarna porzeczka i czekolada) i zawiera wszystkie elementy niezbędne do odżywienia organizmu przed i po operacji.

Fresubin Energy Drink zalecany jest osobom w okresie okołooperacyjnym, w szczególności zaś tym w podeszłym wieku oraz walczącym z wyniszczającymi chorobami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej