Strona główna » Czy można wykonać zabieg epilacji laserowej mając pieprzyki lub piegi?

Czy można wykonać zabieg epilacji laserowej mając pieprzyki lub piegi?

przez Redakcja
Czy można wykonać zabieg epilacji laserowej mając pieprzyki lub piegi?

Epilacja laserowa w salonie: https://depilacja-laserowa.info to zabieg trwałej redukcji owłosienia na ciele. Coraz więcej osób sięga właśnie po ten sposób pozbycia się włosków i słusznie, ponieważ epilacja laserowa daje długotrwały efekt oraz poczucie większego komfortu psychicznego w porównaniu do innych sposobów depilacji, które mają efekt krótkotrwały i wymagają większego nakładu czasu, aby pozbyć się niechcianych włosów. Jednak, aby przystąpić w pełni bezpiecznie do zabiegu epilacji laserowej należy dowiedzieć się czy nie istnieją przeciwwskazania, które mogłyby ewentualnie wpłynąć na efekt zabiegu lub z niego całkowicie wykluczyć.

Jeśli nie jesteś pewien lub zmagasz się z pytaniami, na które nie znasz odpowiedzi, w naszym salonie jest możliwość wcześniejszej konsultacji, na której specjaliści ds. Laseroterapii udzielą odpowiedzi na zadane pytania oraz przeprowadzą szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przeprowadzenie zabiegu. W poniższym artykule skupimy się jednak na temacie, który budzi wiele wątpliwości, a mianowicie piegi – czy można bezpiecznie wykonać epilację laserową w miejscu, w którym występują piegi ?

Jak powstają piegi?

Piegi to inaczej drobne przebarwienia występujące na skórze pod wpływem promieniowania słonecznego lub stanowią następstwo pewnych uwarunkowań genetycznych. Największe powinowactwo do piegów stanowią osoby z jasnym fototypem skóry oraz w przypadku osób z rudymi włosami. Powstają w wyniku przyspieszonego procesu melano-genezy.

Przyczyną  jest nadmiernie występującą melanina – barwnik odpowiedzialny za koloryt, przy prawidłowej ilości melano-cytów – komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny. Innymi słowy, na występowanie piegów najbardziej narażone są osoby z jasną karnacją ponieważ występuje u nich mniej melaniny w skórze, w efekcie pod wpływem promieniowania słonecznego, melanocyty stają się bardziej aktywne produkując więcej melaniny, co prowadzi do pojawienia się piegów na skórze.

Co w przypadku występowania piegów, w miejscu wykonywania zabiegu?

Jak wiemy, wiązka światła laserowego absorbuje melaninę, zarówno tą zawartą w mieszku włosowym, jak i w skórze. Laser MedioStar NextPro jednak świetnie radzi sobie z różnymi fototypami skóry, nawet w przypadku ciemniejszych karnacji poprzez możliwość regulowania parametrów zabiegowych. Wszelkie zmiany skórne, plamy wynikające z protekcji na słońce są zabezpieczane poprzez zamalowanie białą kredką, zaklejenie białym plastrem, a także omijaniem  okolicy, w której piegi występują. To pozwala na bezpieczne wykonanie zabiegu. 

Podsumowując, jeśli obawiasz się przystąpienia do zabiegu z powodu występowania piegów, możesz umówić się na konsultację w naszym salonie. Nasi specjaliści ocenią zmiany skórne i udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania związane z epilacją laserową. Piegi nie stanowią przeciwwskazania bezwzględnego do zabiegu, ale należy je dobrze zabezpieczyć, aby wiązka światła laserowego nie pochłonęła melaniny zawartej w zmianie skórnej.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej