Strona główna » Czy opłaca się korzystać z pomocy wedding plannera, czyli organizacja wesela po polsku

Czy opłaca się korzystać z pomocy wedding plannera, czyli organizacja wesela po polsku

przez Redakcja
organizacja wesela

Moda na korzystanie z pomocy wedding plannerów przybyła do nas z Zachodu. W Polsce jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet o takiej profesji nie słyszał (ewentualnie znana była tyko z amerykańskich komedii romantycznych). Pary narzeczonych wszystkim zajmowały się samodzielnie, ewentualnie mieli pomoc i wsparcie ze strony bliskich. Dziś jednak sytuacja w dużej mierze się zmieniła, coraz więcej zakochanych stwierdza, że organizacja wesela z profesjonalnym doradcą będzie po prostu łatwiejsza!

Dlaczego warto pomyśleć o tym rozwiązaniu?

Kiedy rusza machina pt. przygotowania do ślubu i wesela, niejedna para zakochanych jest nieco przerażona ilością obowiązków. Trzeba sprawnie znaleźć idealną salę, poszukać stylowych ubrań, zadbać o dekoracje i kwiaty, samochód, wybrać świadków, zdecydować się na odpowiednie menu, trunki i słodkości, pozałatwiać wszelkie kwestie formalne etc. Jednak na szczęście jeśli zacznie się owe przygotowania odpowiednio wcześniej, można się ze wszystkim uporać, przygotować idealny ślub i wesela i nie zwariować. Jednak nie da się ukryć, że organizacja wesela z wedding plannerem jest znacznie łatwiejsza (zwłaszcza w przypadku, gdy podejmie się z nim współpracę już na początkowym jej etapie). Wtedy bowiem para zyskuje stuprocentową pewność tego, że wszystko jest w dobrych rękach, że nad wszelkimi kwestiami czuwa profesjonalista, który zadba, by najważniejszy dzień jej życia był w każdym procencie idealny.

Wedding planer, czyli kto?

Profesjonalny konsultant ślubny to osoba, która wiele weselnych przyjęć już zorganizowała. Tego typu firmy wyrastają w naszym kraju niczym grzyby po deszczu. Dlaczego? Bo zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe. Wszak jeśli para zakochanych dużo pracuje i ma wiele zajęć innego typu, organizacja wesela nawet logistycznie może jej przysporzyć sporo trudności. A dobrze wiemy, jak o wygląda, gdy się z czymś zwyczajnie nie wyrabiamy, pojawia się niepotrzebny stres i zdenerwowanie. A przecież nie od dziś wiadomo, że warto dołożyć wszelkich starań, by organizacja wesela była prawdziwą przyjemnością, nie zaś szeregiem obowiązków do odhaczenia.

Profesjonalny konsultant ślubny ma za zadanie przeprowadzić parę zakochanych od początku jej przygotowań do owego dnia aż do finału, czyli przepięknej, wzruszającej ceremonii oraz hucznego wesela do białego rana. Zadba o każdy detal, aby wizja narzeczonych mogła zostać przełożona na realne życie. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, iż tego typu osoby mają ogrom znajomości w branży ślubnej, wiedzą, jak sobie z pewnymi trudnymi kwestiami radzić. Bardzo się przydają!

Nie przy bardzo małym budżecie

Nie od dziś wiadomo jednak ze organizacja wesela z wedding plannerem wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Zatem jeżeli para pilnuje się, jak tylko może, by budżet ślubno –weselny nie był zbyt wysoki, raczej sama powinna się wszystkim zająć. Jednak kiedy ma możliwości finansowe i chce oddać sporą część pracy profesjonaliście – jest taka opcja i warto z niej skorzystać

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej