Strona główna » Czym różni się depilacja pastą cukrową od innych metod usuwania niechcianego owłosienia?

Czym różni się depilacja pastą cukrową od innych metod usuwania niechcianego owłosienia?

przez Redakcja
Czym różni się depilacja pastą cukrową od innych metod usuwania niechcianego owłosienia?

Lato to pora roku zachęcająca do przebywania na świeżym powietrzu. Gorące temperatury sprawiają, że wybieramy ubrania przewiewne, a także odsłaniające różne części ciała. Chociaż nogi każdego człowieka są naturalnie owłosione, wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu łydkami, na których widać włoski. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się niepożądanych elementów. Jednym z nich jest depilacja pastą cukrową. Czym różni się ona od innych metod usuwania niechcianego owłosienia i dlaczego warto ją wypróbować?

Wosk, pasta cukrowa i krem do depilacji – porównanie metod usuwania włosów z ciała

Wosk, pasta cukrowa oraz krem do depilacji to trzy produkty, które można wykorzystać do usunięcia niechcianego owłosienia. Jak się ich używa?

Przy metodzie depilacji miękkim woskiem za pomocą drewnianej szpatułki lub innego aplikatora należy rozprowadzić cienką warstwę rozgrzanej substancji na nogach. Powinno się to robić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie trzeba nakleić pasek fizelinowy, który po krótkiej chwili można zerwać (najlepiej „pod włos”), zdejmując tym samym ze skóry zaschnięty produkt wraz z owłosieniem. W drogeriach znajdują się też gotowe plastry z woskiem – nieco szybsze i łatwiejsze do samodzielnego stosowania.

Kremy do depilacji zawierają składniki, których zadaniem jest rozpuszczanie keratyny, z jakiej zbudowane są włosy. Dodatkowo rozprowadzony po skórze za pomocą szpatułki produkt wnika do mieszków włosowych, opóźniając o kilka dni pojawienie się nowego owłosienia.

Depilacja pastą cukrową to metoda przeprowadzana „na zimno” – produktu nie trzeba podgrzewać, dzięki czemu da się go nakładać na nogi za pomocą dłoni, w kierunku „pod włos”. Po chwili można go zerwać, tym razem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Po zabiegu usuwania niechcianego owłosienia (niezależnie od zastosowanej metody) należy nałożyć oliwkę lub inny kosmetyk łagodzący podrażnienia oraz opóźniający wzrost włosów.

Najważniejsze zalety depilacji pastą cukrową

Wśród najważniejszych zalet depilacji pastą cukrową można wymienić:

  • naturalny i prosty skład – produkt składa się z cukru, wody oraz ekstraktu z cytryny, nie uczula, jak również nie powoduje zapalenia mieszków włosowych,
  • stosowanie „na zimno” – dzięki temu, że pasta cukrowa (w przeciwieństwie do wosku) nie wymaga podgrzewania, może być używana także przez osoby, które mają popękane naczynka na nogach lub niską tolerancję na ciepłe preparaty,
  • możliwość wykorzystania na krótszych włosach (ok. 3 mm) – przy niektórych innych metodach powinny mieć one minimum 5 mm.

Atut stanowi też to, że pasta cukrowa nie ma nieprzyjemnego zapachu, jakim cechują się m.in. kremy do depilacji. Ponadto efekty tej metody utrzymują się równie długo, jak w przypadku wosku – ok. 3 tygodnie.

Depilacja pastą cukrową – w domu czy w salonie?

Chociaż depilację pastą cukrową da się przeprowadzić w warunkach domowych, wiele kobiet decyduje się na korzystanie z usług oferowanych przez salony kosmetyczne. Jednym z głównych powodów jest czasochłonność metody. Dodatkową zaletę stanowi pewność, że zrealizowany przez kosmetyczkę zabieg zostanie wykonany poprawnie. Inne rozwiązanie to wybranie się na kurs depilacji pastą cukrową – gdzie można nie tylko dowiedzieć się więcej o tym sposobie usuwania niechcianego owłosienia, ale też otworzyć sobie nową ścieżkę kariery.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej