Strona główna » Depilacja laserowa – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Depilacja laserowa – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

przez Redakcja
Depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie jest powszechnym problemem kosmetycznym, który dotyka przede wszystkim mężczyzn i kobiety w okresie dojrzewania i po nim. W rezultacie wiele osób poszukuje najskuteczniejszych metod usuwania nieatrakcyjnych włosów szybko, wygodnie, skutecznie i bez inwazyjnych procedur. Ten artykuł skupi się na temacie depilacji laserowej, która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularną metodą.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny wykorzystujący, jak sama nazwa wskazuje, specjalnie zaprojektowany laser. Proces polega na absorpcji wiązki światła urządzenia przez melaninę, główny składnik ludzkich włosów. Absorpcja ta powoduje emisję znacznej energii cieplnej, co prowadzi do całkowitego zniszczenia włosa i jego cebulki. Działanie procedury jest stosunkowo proste.

Zabieg depilacji laserowej krok po kroku

W większości gabinetów, przed przystąpieniem do zabiegu, jesteśmy zobowiązani wypełnić krótki formularz, który ma za zadanie wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie, okolica, która ma zostać poddana zabiegowi depilacji, jest dokładnie oglądana przez kosmetologów. W razie konieczności, w przypadku zbyt gęstego czy długiego owłosienia, dokonywane jest początkowe ogolenie danego miejsca przy pomocy maszynki. Po wykonaniu zabiegu, nałożony zostaje krem o działaniu nawilżającym, odżywiającym, ochronnym i łagodzącym podrażnienia.

Jakie rodzaje depilacji laserowej wyróżniamy?

Wraz ze wzrostem popularności depilacji laserowej, rozszerzyła się również gama jej rodzajów, co pozwala na dostosowanie metody zabiegu do własnej karnacji czy długości, gęstości lub grubości włosków. Wśród tych najpowszechniejszych, możemy wyróżnić między innymi:

 • depilację laserem aleksandrytowym 
 • depilację laserem neodymowojagowym Nd:YAG
 • depilację laserem rubinowym
 • depilację IPL
 • depilację laserem diodowym 

Jakie partie ciała może obejmować depilacja laserowa?

Proces depilacji laserowej znajdzie swoje zastosowanie w przypadku takich partii ciała, jak:

 • nogi
 • ręce
 • pachy
 • twarz
 • okolice bikini
 • plecy
 • brzuch

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim należy unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, zwłaszcza opalania. Ponadto należy zaprzestać stosowania samoopalaczy, kremów do depilacji, depilacji chemicznej oraz ręcznego wyrywania włosów pęsetą.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu depilacji przy pomocy lasera?

Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, który zazwyczaj ma minimalne skutki uboczne, nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ograniczeniem są również różnego rodzaju choroby skóry, w tym: padaczką, cukrzycą i zaburzeniami krzepliwości krwi , bielactwo, łuszczyca, rybia łuska oraz zmiany wirusowe takie jak opryszczka, brodawka, czy kurzajka. Istotnym czynnikiem wykluczającym, jest także choroba nowotworowa.

Depilacja laserowa a odcień skóry i kolor włosków

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę związek między odcieniem skóry, kolorem włosów a skutecznością zabiegu depilacji laserowej. Wiązka laserowa opiera się na kontraście między jasną skórą a ciemnymi włosami. Zabieg jest znacznie mniej skuteczny w przypadku włosów blond, rudych i siwych, ponieważ zawierają zbyt mało melaniny. Dlatego, jeśli dana osoba nie posiada tej konkretnej kombinacji, zabieg depilacji laserowej może nie być skuteczny i może potencjalnie uszkodzić skórę, powodując podrażnienie lub oparzenia. W takich przypadkach najlepiej jest całkowicie zrezygnować z leczenia.

Jakie efekty daje zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa skóry jest bezpieczna, trwała i skuteczna. Pozwala pozbyć się niechcianych włosków szybko. Depilacja laserowa jest powszechnie uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod bezbolesnego i trwałego usuwania niechcianego owłosienia z różnych okolic ciała. Zabieg jest znany ze swojej szybkości i skuteczności, co czyni go popularnym wyborem wśród osób poszukujących trwalszego rozwiązania do usuwania włosów. Dla uzyskania pełnego efektu, należy wykonać serię zabiegów, powtarzanych w regularnych odstępach czasowych.

Skuteczna depilacja laserowa w klinice medycyny estetycznej SkyClinic

Pamiętaj, że jedynie najwyższej jakości urządzenia do depilacji, działające w oparciu o najnowocześniejsze technologie oraz profesjonalna obsługa mogą zagwarantować najkorzystniejsze rezultaty. Jeśli zależy Ci na trwałych efektach oraz kompleksowym zabiegu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą wrocławskiego gabinetu medycyny estetycznej SkyClinic.

Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych kosmetologów z wykorzystaniem laseru diodowego o odpowiednio dobranych parametrach emisji fal do specyfiki owłosienia danego klienta, a całość trwa od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Specjalnie zaprojektowana głowica szafirowa, wykazująca doskonałe parametry chłodzące, pozwala na uniknięcie uszkodzeń skóry lub poparzeń, a także sprawia, iż zabieg jest niemal bezbolesny.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej